Jump to content
IGNORED

Problem sa kornjačom


Šumejker-Levi 9

Recommended Posts

Moja sestra tvrdi da im treba mazati oči kamilicom. Ona to stavi na vatu pa ispira oči svojoj kornjači i kad je zdrava i kad ima neke tegobe. Ali nisam baš sigurna da je to lek, moguće da se istripovala nešto ...
Pa kamilica je i za ljuCke ochi ok.Zasto ne bi i za njihove.Ja sada sa aspekta ochiju jednog psa.Uvek se stavljaju kapljiceu ochi koje su iz humane medicine.Nema nekih posebnih za zivotinje.Tako je i za mace,kuce, al i za kornjache.
Link to comment

Mislim da su počinjene brojne greške.Prvo što je prano šamponom za pse-dermatološki je koža vodozemaca i sisara sasvim drugačija jer je i druga vrsta(pas je mamalia, a kornjača amphibia).Zatim i korišćenje nekih nedoličnih čajeva za oči jer su opet druge vrste životinja u pitanju.Treba na to uvek imati u vidu.I obavezno konsultovati veterinara ili više njih, a mogu se konsultovati drugi koji drže te životinje.

Link to comment

U posedu sam dve crvenouhe kornjace po imenu Kiza i Gile (od poslednjih izbora od miloste ih zovemo Krkobabici). Elem..u ranoj mladosti imale su problem sa infekcijom ociju. Resili smo taj problem tako sto smo ih drzali u malim posudama koje smo napunili hladnim cajem od kamilice,koji smo opet zacinili vodenim rastvorom AD3 kapi..a svakodnevno im kapke mazali troprocentnim rastvorom hidrogena. Upalilo je..danas su zive,zdrave i neverovatno brze..moguce zbog gorepomenutih medikamenata. Pustam ih u setnju po stanu,imaju neverovatan talenat da izaberu najzabacenije mesto za sakrivanje (jednom prilikom sam morao da razvaljujem orman da bih pobegulju izvukao na povrsinu) uz sve to,veoma su nevaspitane i ostavljaju "nagazne mine" za sobom povremeno. Inace,informacije radi,produkt defekacije vodozemaca ocajno smrdi.Toliko od mene,nadam se da sam bio od pomoci.

Edited by SNARC
Link to comment
Mislim da su počinjene brojne greške.Prvo što je prano šamponom za pse-dermatološki je koža vodozemaca i sisara sasvim drugačija jer je i druga vrsta(pas je mamalia, a kornjača amphibia).Zatim i korišćenje nekih nedoličnih čajeva za oči jer su opet druge vrste životinja u pitanju.Treba na to uvek imati u vidu.I obavezno konsultovati veterinara ili više njih, a mogu se konsultovati drugi koji drže te životinje.
Jako je teshko ( i ne samo u Srbiji) naci pravog veterinara koji se razumeu bolesti ptica ili gmizavaca. Mnogo je bolje uci na neki forum ( zavisno do jezikakoji znash)u USA,UK, ja naravno uvek u neki na nemackom jeziku.Mada, nemam kornjace, ali zato psa.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...