Jump to content
IGNORED

Problem sa kornjačom


Šumejker-Levi 9

Recommended Posts

E pa tatatatirci, imam i ja sad problem, a to je da moja kornjača Stanislava Trejsi Lords ima desno oko zatvoreno. Ispod oko je kao neka budža i od toga ne može da ga otvori. Veterinarka je preporučila da joj stalno ispiram oko fiziološkim rastvorom i mažem hlorofenikol ('bem li ga, jel' se tako kaže), ali su rezultati nažalost ostali isti. Voda u akvarijumu se menja redovno, ništa nije promenjeno u uslovima njenog življenja, tako da blage veze nemam šta je u pitanju.Evo i fotke Trejsi, pa ko zna nešto za dotično desno oko, neka preporuči Hvala :) slika588zp2.jpgslika591da1.jpg

Link to comment

Kako joj mažeš tu kremu? To bi trebalo da je lek za infekciju očiju kod kornjača. Moraš da je izvadiš skroz na suvo i da joj namažeš oko i da je ostaviš bar pola sata na suvom da to upije. I tako svaki dan. Elem, naši veterinari znaju malo, ili skoro ništa o kornjačama. Ako te ne mrzi da tražiš rešenje sajt www.kornjace.hr je najbolji sajt sa ovih prostora koji se bavi kornjačicama, ima dosta iskusnih članova, koji ove životinjice imaju dugi niz godina.Moja topla preporuka...

Link to comment

Mažem je van akvarijuma, pustim je malo u plastičnu kadicu da se to osuši i sve ostalo i - ništa. Na kornjače.net sam malo svraćao ali su prilično preobimni, tako da...Hvala u svakom slučaju.

Link to comment

Znam i ja sam odustala pošto da kucnem u drvo, ove dve beštije nisu dosad imale nikakvih problema.Pokušaj na delu bolesti i zdravlje da postaviš svoju temu i postuj ove dve sličke, trebalo bi da ti pomognu.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Nedavno sam cula slicnu pricu od ljudi koji takodje imaju kornjacice sa pozatvaranim ocima. Probali kapi, masti, menjali vodu, raspitivali se na netu po forumima... i tu saznali da "slepilo" ume da napadne kornjace ako vecinu vremena provode u mracnom ambijentu. Postavili su akvarijum pored prozora, drze pored njega i upaljenu lampu. Kazu da su pocele da otvaraju oci. Doduse, njihove su one maaale, vodene... sto nema pas za sta da ih ujede...

Link to comment

kad sam imala jedno 10 godina, kupile sestra i ja dve kornjace. imale su svoj akvarijum, redovno smo ih hranile i brinule o njima. jednog dana, pobegne jedna kornjaca, i nadjemo je iza kreveta (tj. pas je nas, cuvena pokojna leposava nadje). bila je van akvarijuma i bez hrane dva, mozda tri dana. odnesem je u kupatilo, operem je pod cesmom, medjutim njoj poceli neki baloncici da izlaze iz nosa. kao da su sline. uzmem ja parcence toalet papira da joj obrisem nos, kad ona zinu odjednom i ja se tu prepadnem njenog ruznog jezika i ispustim je .....u wc solju. brizni otac izvadi je iz solje i ja je lepo operem psecim samponom. posto je kornjaca idiot, nastavi ona da bezi iz akvarijuma (mi u medjuvremenu kupili veci da ne moze da izadje...ali ona ipak nekako uspe da pobegne...) i tako da je izvrsila samoubistvo. nasli smo je posle nedelju dana, mrtvu, osusenu. odmah posle toga, kupismo neke jevtine ribice, i na isti nacin jedna ribica volela da iskace iz njenog akvarijuma, dok nije prestala da se koprca. posle ribica odustali smo od bilo kakvih zivotinjica.....i nastavili da budemo samo pseca familija.

Edited by mustang
Link to comment
kad sam imala jedno 10 godina, kupile sestra i ja dve kornjace. imale su svoj akvarijum, redovno smo ih hranile i brinule o njima. jednog dana, pobegne jedna kornjaca, i nadjemo je iza kreveta (tj. pas je nas, cuvena pokojna leposava nadje). bila je van akvarijuma i bez hrane dva, mozda tri dana. odnesem je u kupatilo, operem je pod cesmom, medjutim njoj poceli neki baloncici da izlaze iz nosa. kao da su sline. uzmem ja parcence toalet papira da joj obrisem nos, kad ona zinu odjednom i ja se tu prepadnem njenog ruznog jezika i ispustim je .....u wc solju. brizni otac izvadi je iz solje i ja je lepo operem psecim samponom. posto je kornjaca idiot, nastavi ona da bezi iz akvarijuma (mi u medjuvremenu kupili veci da ne moze da izadje...ali ona ipak nekako uspe da pobegne...) i tako da je izvrsila samoubistvo. nasli smo je posle nedelju dana, mrtvu, osusenu. odmah posle toga, kupismo neke jevtine ribice, i na isti nacin jedna ribica volela da iskace iz njenog akvarijuma, dok nije prestala da se koprca. posle ribica odustali smo od bilo kakvih zivotinjica.....i nastavili da budemo samo pseca familija.
Nekako razumem te vodo-vodozemne zivuljke. Life sucks.
Link to comment
Nekako razumem te vodo-vodozemne zivuljke. Life sucks.
Ovo je za jezicke nedoumice, ali aj ovde je rech o kornjacama.Te vodene su majushne, pa ih nekako i ne uzimam za ozbiljno.Ali one "domace" stvarno su velicanstvene, kao i jezevi.Uvek se raznezim kada ih vidim.A sad lingvistika :D Moja baba ( torlacki jezik ili dijalekt) zvala ih je "Zeljka", nikada kornjaca :rolleyes:
Link to comment
Ovo je za jezicke nedoumice, ali aj ovde je rech o kornjacama.Te vodene su majushne, pa ih nekako i ne uzimam za ozbiljno.
Wrong.Ova šumejkerova je takođe vodena pa nije ni malo majušna, a moja veća je dugačka 15 cm... dakle majušne su samo kad ih dobiješ, ako ih pravilno odgajaš, vrlo brzo prestanu da budu majušne...
Link to comment
Wrong.Ova šumejkerova je takođe vodena pa nije ni malo majušna, a moja veća je dugačka 15 cm... dakle majušne su samo kad ih dobiješ, ako ih pravilno odgajaš, vrlo brzo prestanu da budu majušne...
kornjačometrija
Link to comment
Wrong.Ova šumejkerova je takođe vodena pa nije ni malo majušna, a moja veća je dugačka 15 cm... dakle majušne su samo kad ih dobiješ, ako ih pravilno odgajaš, vrlo brzo prestanu da budu majušne...
Ej,necu se upustam u komentarisanje ovih cm. (dal vodozemnih ili suvozemnih ,nema veze)Sve zavisi od toga iz kog ugla ih posmatrach(ica) gleda cool.gif ,dozivljava i tako..Pricam bre o onim shumskim,poljskim ( valjda su 30-50 cm) cool.gif kornjacama.Shumejkerova , rekoh da mi je simpaticna, al je ne uzimam za ozbiljno :lol: Edited by Teja
Link to comment
kad sam imala jedno 10 godina, kupile sestra i ja dve kornjace. imale su svoj akvarijum, redovno smo ih hranile i brinule o njima. jednog dana, pobegne jedna kornjaca, i nadjemo je iza kreveta (tj. pas je nas, cuvena pokojna leposava nadje). bila je van akvarijuma i bez hrane dva, mozda tri dana. odnesem je u kupatilo, operem je pod cesmom, medjutim njoj poceli neki baloncici da izlaze iz nosa. kao da su sline. uzmem ja parcence toalet papira da joj obrisem nos, kad ona zinu odjednom i ja se tu prepadnem njenog ruznog jezika i ispustim je .....u wc solju. brizni otac izvadi je iz solje i ja je lepo operem psecim samponom. posto je kornjaca idiot, nastavi ona da bezi iz akvarijuma (mi u medjuvremenu kupili veci da ne moze da izadje...ali ona ipak nekako uspe da pobegne...) i tako da je izvrsila samoubistvo. nasli smo je posle nedelju dana, mrtvu, osusenu. odmah posle toga, kupismo neke jevtine ribice, i na isti nacin jedna ribica volela da iskace iz njenog akvarijuma, dok nije prestala da se koprca. posle ribica odustali smo od bilo kakvih zivotinjica.....i nastavili da budemo samo pseca familija.
izvini, ali meni ovaj tvoj post deluje kao da ga je shimpr pisao. Sve je tu - apsurd, tačkice između rečenica, priča iz života filovana emocijama a puna digresija...
Link to comment
izvini, ali meni ovaj tvoj post deluje kao da ga je shimpr pisao. Sve je tu - apsurd, tačkice između rečenica, priča iz života filovana emocijama a puna digresija...
Nije sve tu, fali samo jedna stvar ;)
Link to comment

Moja sestra tvrdi da im treba mazati oči kamilicom. Ona to stavi na vatu pa ispira oči svojoj kornjači i kad je zdrava i kad ima neke tegobe. Ali nisam baš sigurna da je to lek, moguće da se istripovala nešto ...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...