Jump to content
IGNORED

Plivanje


Lutador

Recommended Posts

meni je kod talasa problem, uz položaj glave, što izbace iz ritma i onda malo malo pa moraš da zapneš ko sivonja

 

samo rano ujutro je milina

Link to comment

slana voda izbacuje kukove i noge prema povrsini vode pa je plivac plovniji i sporije se umara. ja licno vise volim plivanje u moru jer lakse disem. ubija me sparina na zatvorenim bazenima.

Link to comment
  • 2 weeks later...

koga zanima i moze da se uklopi 24.8. se u porecu odrzava rekreativni plivacki maraton tzv. porecki delfin. pliva se 1500, 3000 i 5000m. ja sam bio pretprosle i prosle godine i dobra je stvar. toplo preporucujem.

Link to comment

prosle godine 1500 za 42 min. moglo je i malo bolje, ali je bilo talasa, a i inace me malo zeza plivanje na otvorenom jer nemam dobru orijentaciju. krenem za nekom grupom kao ovca pa izgubim putanju.

Link to comment

a kad plivaš na bazenu koje ti je vreme za 1500

 dok su bile staze na 11.04. 1000m sam išao za +- 26, 1500 za +-40

 

jel mogu uopšte da se uporede ta vremena

 

ps

ne nameravam da plivam u poreču, samo sam znatiželjan 

Link to comment

iako su uslovi potpuno razlicitil, vremena su maltene identicna. ja sam na bazenu cak malo sporiji. sad vjerovatno ima malo i do adrenalina jer tamo kao plivas takmicarski, a i grupa te vuce pa ne osjecas umro kao kad plivas sam.

Link to comment
  • 1 month later...

kako se drzi smer u plivanju u moru? nikad ne stignem tamo gde sam naumila u pravoj liniji, na 100 metara uspem da zalutam, a kako bi tek bilo na dugim deonicama.

Edited by darling
Link to comment
6 minutes ago, darling said:

kako se drzi smer u plivanju u moru? nikad ne stignem tamo gde sam naumila u pravoj liniji, na 100 metara uspem da zalutam, a kako bi tek bilo na dugim deonicama.

😆 nikako.

ozbiljni plivaci, clanovi klubova daljinskog plivanja i triatlonci idu u krivo uprkos bovama koje su orijentir.

u principu, treba cesce vaditi glavu iz vode i pogledati gdje si.

manje problema s tim imaju plivaci koji disu bilateralno, t.j. uzimaju vazduh na obe strane, jer imaju bolji balans.

ja disem iskljucivo na lijevu stranu i naravno idem ukrivo, pa u zbiru ne preplivam 1500, nego boga pitaj koliko vise.

prsno je zakon.

Link to comment
20 minutes ago, BWA said:

 

ja disem iskljucivo na lijevu stranu i naravno idem ukrivo, pa u zbiru ne preplivam 1500, nego boga pitaj koliko vise.

prsno je zakon.

+1 za nalevo

 

kako uppšte da uvežbam desno disanje, ako mi se uopšte i dogodi da udahnem na desno uglavnom izgubim ritam i značajno usporim, mozak mi se okrene naglavačke

Link to comment
44 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

+1 za nalevo

 

kako uppšte da uvežbam desno disanje, ako mi se uopšte i dogodi da udahnem na desno uglavnom izgubim ritam i značajno usporim, mozak mi se okrene naglavačke

😁 ista stvar, uz obavezno gutanje vode.

batalio sam to odavno, u bazenu mi to ni ne treba.

Link to comment

mene toliko nervira to disanje da sigurno negde gresim. najsrecnija sam kad disem na sesti zaveslaj, onda imam vremena da uzivam, ni na peti nije lose, ni cetvrti, al na treci postajem nervozna. naucila sam na obe strane, to vise nije problem, odnosno sad su obe strane problem :D

i s tim perifernim vidom na obe strane uredno svaki put promasim bovu na koju sam se namerila. znaci, nema pomoci. 

 

  

Link to comment

zato je moja omiljena tehnika-prsno.

jest da je sporo i fizicki zahtjevno, ali makar ne udaram u ostale plivace i kupace kad je guzva.

zajeban je kraul.

tehnicki je najzahtjevniji, ruke i noge rade kontra, nije lako nauciti disati, kukovi i noge tonu...

 

inace, dok sam odmoran, i ne krivudam nesto pretjerano, ali kad se umorim moj kraul postaje tragikomican. sve nesto lelujam, rotiram se, kao da se valjuskam pod vodom.

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...