Jump to content
IGNORED

R.I.P.


bad music for bad people

Recommended Posts

  • Replies 4.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • aram

    220

  • Indy

    217

  • bad music for bad people

    182

  • maheem

    137

Top Posters In This Topic

Posted Images

On 22. 8. 2023. at 20:18, MocaVukotic said:

Tamo mora da je dan zalosti

Grazie Toto!

Vecna mu slava, osecam da je bio veci za nas u Jugi nego za njih. Mozda me osecaj vara...

 

 

 

 

 

 

Edited by mlatko
  • +1 4
Link to comment
9 hours ago, Indy said:

Rekao bi da si u pravu.

Razmišljam nešto, ima tu dosta i u mentalitetu. Ovde su prilično skromni na sahranama, nema pompe i nema fanfara. Malo (me) i čudi, ali sve manje, bude mi nekako krivo ožalošćenih... Uporediti npr fenomen Ramadanovskog i Cutugnja :ph34r:

Link to comment
On 22.8.2023. at 20:18, MocaVukotic said:

Tamo mora da je dan zalosti

Gresis jako. Toto ovde nikad nije bio mnogo popularan, cak je smatran b muzicarem i antipatican. A lik je bio susta suprotnost I napisao veliki broj poznatih hitova za razne kolege bez da se hvali time. Definitivno puno vise cenjen van domovine.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Ima kod te skromnosti i samo par stotina ljudi na sahrani malo i što je SVOJOM pesmom "L'italiano" (koju je uzgred pisao za Celentana a on nije hteo da je otpeva) zaradio (pre)velike pare u Istočnom bloku i osramotio (...) neke žabare. Oduvek je bio u nemilosti kritičara a voljen kod naroda, "Italiano" je završila peta na na Sanremu 1983 ali je izglasana naknadno kao najpopularnija širom zemlje. 2008 se uživo potkačio sa jednim kritičarom Coriere della sera "iza kulisa" Sanrema.

 

 

 

Link to comment
37 minutes ago, Poludziber said:

Gresis jako. Toto ovde nikad nije bio mnogo popularan, cak je smatran b muzicarem i antipatican. A lik je bio susta suprotnost I napisao veliki broj poznatih hitova za razne kolege bez da se hvali time. Definitivno puno vise cenjen van domovine.

Pa ko je najveci™ italijanski muzčar druge polovine 20og veka po samim Italijanima? Calentano? Ili?

Link to comment
59 minutes ago, Poludziber said:

Gresis jako. Toto ovde nikad nije bio mnogo popularan, cak je smatran b muzicarem i antipatican. A lik je bio susta suprotnost I napisao veliki broj poznatih hitova za razne kolege bez da se hvali time. Definitivno puno vise cenjen van domovine.

meni je on bio ljakse level festival lakih nota u splitu, milo hrnic, tomica ivcic, miso kovac, oli dragojevic ( i sad imam ruzan osecaj kad se stim one reklamr jugotona kad neka animirana   kokos vice Nova ploca nov ploca) ubacimo ovde i mikija jevremovica da ne bude da sam neki zadribanda srbin. ta sloger srpska scena je bila u moje vreme potpuno nebitna u odnosu na hrvatsku bili su martin konj leo, boba stefanovic ali na zalasku..

a iznenadio sam se da je njegova pesma l'ette indien koju je otpevao joe dassin.

to mi je jedna od najlepsih pesma u zivotu

Link to comment

To je pop, ne ljakse level. Sem toga, taj naš cringe nad seljacima (koji sam jašta i sam delio u mladosti) je jedna od odvratnijih stvari u vezi nas™.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...