Jump to content
IGNORED

R.I.P.


bad music for bad people

Recommended Posts

  • Replies 4.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    216

  • aram

    212

  • bad music for bad people

    182

  • maheem

    137

Top Posters In This Topic

Posted Images

Auh, otkad znam za sebe, znam i za njega. Mislim da je na Televiziji Sarajevo, na drugom programu, dok je išao teletekst u periodu kad ne emituju program, kao podloga išlo ovo. Bukvalno prvi soundscape za koji znam. 

 

 

  • +1 1
Link to comment

kad sam bio mali>

cale je valjda kupovao ploce vangelisa i mike oldfileda da bismo bili kul, posto je zaboravio muziku usled izliva karijere u mozak. at eorija mi je da je kupio, jer se u pokojnoj i ne bas popularnoj freski (radio je u blizini) vrtela ta muzika, pa non-stop. taj je bio super kesha!

 

uglavnom, to je mali braon gorenje frizider u dnevnoj sobi na kom je bila lampa,  napravljena od neke popijene, a relativno velike flase viskija, zgodno da se udene sijalicno grlo i abazur. a ti si kao dete, pa ti tu blejis.

 

pored je bio muzicki stub, gde sam se upoznao sa muzikom, kroz 007 greatest hits,  to sam mnogo vise vrteo™ nego vangelisa. onda je brat otisao u pestu na ekskurziju i vratio se sa cedeom - blade runnerom.

to je bilo bas dobro.

 

neki drugari su bili na koncertu pre par godina, secam da su rekli da je bilo bas bas dobro.

 

Edited by holden kolfild
  • +1 7
Link to comment

Njegovu muziku sam uvek dozivljavala kao zvuke koji dolaze negde iz svemira. 
Blade runner cu gledati po ko zna koji put i tako se oprostiti od Vangelisa. Ionako uvek placem na kraju filma.

  • +1 3
  • Wub 1
Link to comment

Mislio sam da ne može da umre, muzika koju je pravio delovala je kao nešto što ne mogu da naprave smrtnici.

Potpuno vanvremenska, kao nešto iz drugih svetova.

Uvek se naježim kad čujem njegovu muziku a ponekad i suze pođu.

 

RIP  Evangelos Odiseas Papatanasiju - Vangelis

  • +1 5
Link to comment

Jedan od prvih CD-jeva koje sam dobila kada su mi moji konačno kupili CD-plejer je bio "Vangelis Themes", koji je otvarao Blade Runner. (To je valjda i bio povod) Disk mi je bio mindblowing, a od ove kompozicije mi se i dan danas nakoži ježa

 

 

Edited by I*m with the pilots
  • +1 1
Link to comment

 

iako sam ga se naslušao tokom detinjstva, ne znajući ko je i šta je, L'Enfant je bila jedna od prvih stvari koje sam aktivno slušao, a da znam čija je.

 

Večna slava.

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...