Jump to content
IGNORED

R.I.P.


bad music for bad people

Recommended Posts

  • Replies 4.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    216

  • aram

    211

  • bad music for bad people

    182

  • maheem

    137

Top Posters In This Topic

Posted Images

RIP do nebaUmrla Ljiljana Buttlerljiljanabutler1.jpgPoslije kraće i fatalne bolesti jučer poslijepodne napustila nas je Ljiljana Petrović Buttler koja je ostavila veliki trag na svjetskoj muzičkoj sceni Evrope i šire.Ova tužna vijest potresla je i mnoge muzičke kritičare koji su od početka pratili njen rad u produkciji Dragog Šestića. Ovaj tandem potvrdio je svoju umjetničku vrijednost i zadnjim albumom "Frozen Roses" koji je dobio najveću ocjenu uglednog časopisa Songlinesa "Top of the World" u decembru 2009. godine.Ljiljana Butler je rođena u Beogradu od oca virtuoznog harmonikaša i majke hrvatske pjevačice, koja ju sama odgaja zarađujući pjevanjem po kafanama. Već s 12 godina počinje zamjenjivati majku, a već slijedeće godine ostaje sama i pjeva po Skadarliji i snima za Radio Beograd. Od 1980. počinje koncertnu karijeru i postaje poznata široj publici, no povlači se 1987. sa balkanske muzičke scene. U bivšoj Jugoslaviji proslavila se pjesmom "Duško Duško". Početkom rata u bivšoj Jugoslaviji iz Beograda dolazi u Düsseldorf, udaje se i uzima muževljevo prezime Buttler. Najzaslužniji za Ljiljaninu muzičku reinkarnaciju je producent Dragi Šestić, jedan od osnivača Mostar Sevdah Reunion benda. 2002-e Šestić sa Ljiljanom snima album "The Mother of Gypsy Soul" kojim je uspešno vraća na bine širom Evrope. I na novom albumu "Frozen Roses” za muzičku pratnju zadužen je sada već kultni Mostar Sevdah Reunion Band.Aktuelno izdanje "Frozen Roses" još jedan je dokaz uspešne saradnje Ljiljane Buttler i Dragija Šestića, mostarskog producenta koji već godinama živi i radi u Holandiji. Glas Ljiljane Butler jedan je od najmarkantnijih glasova istočne Evrope: dubok, mračan, gotovo muževan koji kao takav ponire u srž ciganske i balkanske muzike. Nazvana «majkom ciganske duše» Ljiljana Butler pjevala je iskonski balkanski blues. Ostaće upamćena po odličnim interpretacijama ciganskih pjesama i saradnji sa mnogim poznatim svjhetskim muzičarima.Njen posljednji album, “Frozen roses” kritičari su ocijenili kao vrhunski.

Edited by vasudeva418
Link to comment
Još dok sam gledao narodnjačke emisije tokom osamdesetih bilo je jasno koliko se ova pesma izdvajala.Pesmu nisam zaboravio, ali Ljiljanu Petrović neko vreme jesam, sve dok nisam pre 4-5 godina gledao dokumentarac o Mostar Sevdah Reunion bendu, gde je govorila o svom životu u Dizeldorfu, nakon odlaska iz Srbije.RIP
Link to comment

O, jebote...Ljilja Cora...u vreme dok je harala po beogradskim kafanama ja jos nisam stasao ni za takva mesta ni za takvu muziku i evo vec dvadeset godina cekam da se negde pojavi da je cujem uzivo...i sad vest...po meni, pevala je sa vise duse i od samog Šabana B, narocito od kad se pojavio Sestic da uhvati tu nit koju niko drugi nije umeo da izveze...Kako mi sada smesno zvuce sve Buena Viste pored nje...http://www.youtube.com/watch?v=CABOicQR5M4&feature=related

Link to comment

e jebiga.otac mi je, pored spiska ljudi koje ne smem da pozovem na njegovu sahranu, trazio da svira "jedno popodne" tokom kremacije. na srecu, uspela sam da mu ispunim zelju.

Link to comment

pravi gospodin. cuvam disk sa posvetom mojoj majci i uvek u prolazu bacim pogled na onu njegovu simpaticnu basticu. slava mu.

Edited by Matilda Ivancic
Link to comment
  • 2 weeks later...

Nisam bio neki fan, ali da ne ostane nepomenuto.Ronnie-James-Dio.jpgRonnie James Dio10.7.1942 - 16.5.2010

Edited by gotivac
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...