Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

Uplatio kardio pre neki dan, pa se "igram" sa spravama. Krenuo sa bajsem, pa presao na steper, life fitness sprava, ali na nemackom, pa mi to smeta malo... Ovih dana nordijsko trcanje cu da probam i nordijsko trcanje. Dosta je dobro kada postoji veci izbor sprava, verujem da bi mi vrlo brzo dosadili bajs i traka, ovako stalno mogu da menjam i isprobavam.edit: nek ostane Milicic i Milicic, mrzi me da ispravljam. :)

Edited by casperbgd
Link to comment

Ja resio da se reaktiviram od ponedeljka, dosta je bilo zezanja. Jebe me samo sto do ponedeljka verovatno necu imati ni tih 1200 dindzi da uplatim za mesec dana, ali snaci cu se nekako.Do leta moram opet biti macka.

Link to comment

Ja trebao juce da krenem pa nisam mogao jer sam vozio kevu na aerodrom. Veceras idem kod druga na slavu pa opet ne mogu. Jebote... bojim se na sta ce to da lici kad krenem... a danju ne mogu, navik'o sam uvece oko 8. :isuse:

Link to comment
  • 3 weeks later...

pitanje o pravilnom disanju na spravama:nisam mogla da zapamtim kada se udiše/izdiše na kojoj spravi, pa sam pitala trenere da li se izdiše uvek kada je teg podignut?jedan trener je rekao da je mora da razmisli za svaku spravu posebno i nikada se više nije vratio, a drugi je samo rekao da je pitanje zanimljivo, verovatno bez namere da ikada pproba da odgovori na pitanje.da li sam u pravu?inače, teretana je puna likova koji tamo provedu bukvalno 75% vremena meditirajući na spravama, zagledani ispred sebe u prazno, dok se kao odmaraju između dve serije vežbi, još se debelguzi i najviše trude.

Link to comment

ja izdišem kad je teg gore, ali mislim da tu ne postoje izričita pravila.mada, možda ne bi bilo loše da na ovo pitanje odgovori gosn specijalista.milogledeeeeeeeeeee!!

Link to comment

Jebo te specijalista.In a nutshell, izdise se za vreme pozitivnog (koncentricnog) dela ponavljanja (kada se opterecenje krece protiv gravitacije), a udise za vreme negativnog (ekcentricnog) dela (kada se opterecenje krece u smeru delovanja gravitacije). To bi bilo neko univerzalno pravilo, koje vazi bez obzira na konkretnu vezbu ili spravu.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment
In a nutshell, izdise se za vreme pozitivnog (koncentricnog) dela ponavljanja (kada se opterecenje krece protiv gravitacije), a udise za vreme negativnog (ekcentricnog) dela (kada se opterecenje krece u smeru delovanja gravitacije)....
...što u prevodu znači, izdah=teg gore, udah=teg dole?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...