Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

Ja obicno radim tu vezbu kad radim noge, samo sto je sprava malo drugacija, radi na kompresor i svaki put dobijem uzasno jaku upalu da me bukvalno na dodir zesce boli. :)Samo sto u poslednje vreme radim pola treninga nogu ili uopste ne stignem.edit: e da, iskorak mi je najomrazenija vezba. posle nje se obavezno dva, tri dana raspadam od raznih upala i obavezno se raspadnem u toku samog radjenja vezbe.

Edited by casperbgd
Link to comment

ja uopste ne osjecam tu vjezbu za aduktore, pa bilo da je do mene ili sprave. a iskorak volim :Djos pitanjce. ako radim cucnjeve, da li da radim i leg press? mozda mi je pitanje naivno, jer sta ja znam o temi.

Link to comment
ja uopste ne osjecam tu vjezbu za aduktore, pa bilo da je do mene ili sprave. a iskorak volim :Djos pitanjce. ako radim cucnjeve, da li da radim i leg press? mozda mi je pitanje naivno, jer sta ja znam o temi.
meni je taj iskorak (pa neko je već napisao) omražen! čučnjevi ili leg press? biram polučučanj. :)
Link to comment
Cucanj i iskorak su mama za noge i gluteuse, ma koliko vam bilo omrazeno.
Jel ove dve vezbe pogadjaju iste misice, odnosno treba li raditi obe, ili samo jednu?
Link to comment
Meni je leg press bezveze, pogotovo ako radis cucanj kako treba.
Ja krenuo sa cucnjem ali mi rekose da je za nas visoke bolje da se bavimo leg pressom. A i lakse je lezati :)
ja sam leg press radila kad sam zeznula koljeno i ledja (a zeznula sam ih jer sam krenula u teretanu prilicno slaba, umjesto da sam prvo radila vjezbe bez opterecenja). pretpostavljam da ovaj savjet da visoki rade leg press i moze da ima veze sa ledjima. s druge strane, i meni izgleda kao da je bezveze da se opterecujem leg pressom ako radim cucanj (a mislim da ga radim pravilno). ne znam jedino postoji li nekakav odnos u smislu da legpress poboljsava cucanj.
meni je taj iskorak (pa neko je već napisao) omražen! čučnjevi ili leg press? biram polučučanj. :)
moguce, nikad nisam razmisljala o tome, jer kad nisam mogla da radim cucanj, nisam mogla ni polucucanj.nijedan sistem vjezbanja mi nije odgovarao koliko teretana. cini mi se da je veci efekat za manje vremena, a uz to, mogu da izbjegnem aerobne vjezbe kad mi smetaju (lako se zadisem, u sezoni alergija narocito) i da sama sebi diktiram tempo.
Link to comment

@morganaovo za efekat u teretani si potpuno u pravu.ja se više fokusirala na aerobne vežbe i kondicioni trening (steper mi je omiljeni) pa sam sad razmišljam da promenim koncept.btw, radim i iskorak i (polu)čučanj. vodim se mišlju da jedno drugo ne isključuje.

Link to comment

Iskorak je nepotreban ako se radi pravilan, pun cucanj. To znaci da u donjem polozaju kuk bude ispod kolena, makar za santimetar. Moze i "ass to the grass", naravno sa manjom tezinom. A leg press je govno od vezbe.

Link to comment

ja volim da kombinujem iskorak i čučanj.kad mi je dosadno da radim iskorak onda radim čučnjeve i obratno!i kako to misliš da je leg press govno od vežbe?nema efekta?! ili?

Link to comment

ne zezaj bildere.ok su sve 3 vezbe. istina da imaju vrlo slican efekat, al bar razbijaju monotoniju.leg pres bih jedino mozda batalio, al samo u slucaju da mi sjedalo nije ergonomsko, sto cesto biva slucaj kod hendmejd sprava u nasim bilderanama.

Link to comment

Leg press je govno od vezbe zato sto na neprirodan nacin izoluje noge, odnosno iskljucuje gornji deo tela iz pokreta. Ljudsko telo u prirodi jednostavno ne funkcionise na taj nacin. Ono se uvek ponasa kao celina. Kada ces u zivotu dizati neki teret ili pomerati neki predmet tako sto ces lezati na ledjima i gurati ga nogama? BTW, potpuno istu stvar, samo obrnuto, izolujuci gornji deo tela a iskljucujuci donji, cini benc, sto ga takodje svrstava u nefunkcionalne vezbe.Leg pres i benc su bedni izgovori za one koji nemaju muda da rade cucanj i militari pres evilsmile.gif

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...