Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

oke, fala na savetu. ja zbog stresa pušim i ne jedem :isuse: a za L karnitin sam pitala jer je nešto moja instruktorka spominjala da je efikasan ako se pridržavaš pravila koja god ona bila.

Link to comment
Skupi ekipu da se nadjemo u Indjiji. Nismo dugo obilazili Vrelo Knin
sremska mitrovica u pripremi, vodimo i nesportistespešl gest zligli, a posle u knox i areus
Na kojim si ciframa sa sklecima™ i zgibima™?Ja radim nabacaj-potisak i prednji cucanj sa bucicama (i trbusnjake). Malo me zeza desno rame, pa sam bar 10% ispod nekadasnjih top tezina. Bice bolje valjda.
kao i ranije, samo održavam brojeve. jedino što moram da krnem da šljakam neke vežbe za držanje. uvek sam bio mlito što se tiče toga, a čini mi se da će se danak plaćati za koje desetljeće Edited by korindjar
Link to comment

Pa sigurno znas i sam da su ti za drzanje najvazniji trbusnjaci i donja ledja. U principu bi sami sklekovi i zgibovi trebalo da budu dovoljni (jer angazuju te misice kao stabilizatore), ali nista te ne kosta da ubacis koju seriju trbusnjaka i ledjnjaka.

Link to comment
Da li je ona Zlijevljeva ishrana uz pravilno vežbanje pogodna za "početnike", i kakav treba da je odnos kardio/tegovi? Verovatno je već bilo priče o ovome, pa dajte bar pointer za nas sa jeftinijim ulaznicama :-)
Izgleda da mi je poruka nepravedno zapostavljena u moru drugih diskusija - zanima me kako se pravilno hraniti da bi se istovremeno eliminisali "love handles" i dobili mišići (uz pravilno vežbanje)... Deluje mi da je tema kompleksna - evo i članka iz Gardijana: "Why Exercise Won't Make You Thin".
Link to comment

Mislim da je ovde najbitnija stvar istaći da su gubljenje masti i dobijanje mišića različiti i odvojeni procesi, kao što je neko već rekao. Dakle, za gubljenje masnih naslaga bitna ti je ishrana, a za oblikovanje mišića bitno ti je vežbanje. s tim što je vežbanje potrebno radi održavanja opšteg zdravlja, ne samo oblikovanja tela.internet je preplaveljen člancima o marku haubu, profesoru nutricionizma koji je hteo studentima da dokaže da je za gubitak kilograma dovoljno JEDINO da unose manje kalorija nego što potroše. znači nije bitno koje su namirnice u pitanju, samo broj kalorija, čak i sa ishranom koja se uglavnom sastoji od brze hrane, slatkiša i gaziranih sokova sa gomilom šećera. sad, kolko je to zdravo to je već druga priča, ako se samo želi izgubiti love handles, onda je fora samo smanjiti broj unesenih kalorija.opširnije ovde

Link to comment
Mislim da je ovde najbitnija stvar istaći da su gubljenje masti i dobijanje mišića različiti i odvojeni procesi, kao što je neko već rekao. Dakle, za gubljenje masnih naslaga bitna ti je ishrana, a za oblikovanje mišića bitno ti je vežbanje. s tim što je vežbanje potrebno radi održavanja opšteg zdravlja, ne samo oblikovanja tela.internet je preplaveljen člancima o marku haubu, profesoru nutricionizma koji je hteo studentima da dokaže da je za gubitak kilograma dovoljno JEDINO da unose manje kalorija nego što potroše. znači nije bitno koje su namirnice u pitanju, samo broj kalorija, čak i sa ishranom koja se uglavnom sastoji od brze hrane, slatkiša i gaziranih sokova sa gomilom šećera. sad, kolko je to zdravo to je već druga priča, ako se samo želi izgubiti love handles, onda je fora samo smanjiti broj unesenih kalorija.
Saro, ovo da odstampas, uramis iznad postelje i citas svako vece pred odlazak na pocinak dok ne naucis naizust. Jesi razumela?
Link to comment
Dakle, za gubljenje masnih naslaga bitna ti je ishrana, a za oblikovanje mišića bitno ti je vežbanje. s tim što je vežbanje potrebno radi održavanja opšteg zdravlja, ne samo oblikovanja tela.
Jasno; mene je zanimalo kako to izbalansirati tako da mišići ne trpe zbog mršavljenja. Krenuo sam da listam temu od početka, i natrapao na ove savete AFKAHustlera - upravo mi je tako nešto trebalo. Javljam rezultate za godinu-dve! :-)
Link to comment

Prosto - unosiš onoliku količinu proteina kolika se razgradi tokom vežbanja, uz restriktivan unos ukupnog broja kalorija.Dobijanje mišićne mase i gubitak masti NE MORAJU biti dva odvojena procesa. Moguće je samo npr. treningom sa tegovima postići takav efekat. Ono što opredeljuje anabolički/katabolički efekat treninga je hrana.

Link to comment

Zna li neko za sajt gde se moze naci ili isplanirati neki program vezbanja? Ne daju mi se pare trenerima za to posto sam vec dovoljno pljunuo kesha na samu teretanu.

Link to comment
Zna li neko za sajt gde se moze naci ili isplanirati neki program vezbanja? Ne daju mi se pare trenerima za to posto sam vec dovoljno pljunuo kesha na samu teretanu.
Ex Yu fitnessReal extreme gymostavio bih ti i direktne linkove, ali nesto nemam sada vremena.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...