Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

oke, ne znam da li smo se razumeli. pa ću još jedared.pojas za mršavljenje je odlična stvar iz dva razloga:- stvara efekat saune, dovodi do pojačanog znojenja i gubitka vode pa samim tim i sala (voda vezuje belančevine i stvara salo). zato se tokom treninga i ne savetuje unos velike količine vode. - dobar je za držanje, odnono za lumbalni deo.amin!

Edited by Sara Goldfarb
Link to comment

Ne toni dublje, pliz :isuse: :lol:1. Unosenje velike (dovoljne) kolicine vode je pozeljno uvek, a narocito tokom vezbanja, tj. povecanog gubitka iste;2. Drzanje se popravlja jacanjem misica donjih ledja i stomaka, a ne pojasom. Pojasom se postize potpuno suprotno - slabljenje misica, jer pojas obavlja deo njihovog prirodnog posla.

Link to comment

spremna sam da potonem do dna ako treba, ali nisi u pravu.ne govorim ti svoje mišljenje već sam proverila sa stručnjacima koji se time bave, mogao bi i ti malo da se raspitaš.ukoliko nisi znao, ovo je za pijenje vode tokom treninga je potpuno pogrešno jer npr, balerine i baletani tokom treninga ne unose ni kap vode (a znaš kako izgledaju).ova rasprava je podseti na onu davnu našu raspravu u vezi sa autarhijom/autarkijom.znaš kako se završilo!edit: napominjem da se ovo za vodu odnosi na mršavljenje, a ne nabacivanje mase za koju je neophodan unos veće količine tečnosti.

Edited by Sara Goldfarb
Link to comment

To za autarhiju/autarkiju nisam znao, priznajem, a za ovo gore i za balerine/baletane - dobro.Ispade da treba dehidrirati da bi se smrsalo. :blink:edit na edit: mrsavljenje (gubljenje masti) i nabacivanje mase (hipertrofija, povecanje misica) su dve potpuno razlicite stvari, u dobroj meri nezavisne jedna od druge.No, opet kazem ponavljam - dobro.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

Miloglede ne bih rekao da si u pravu. Pojas je mini-sauna. Imam par ortaka koji su ga koristili i bogami rezultat je bi itekako evidentan. Mnogo brze su skidali masti nego kad su samo teretanili.A sad mozete da nastavite filozofsku raspravu ^_^

Link to comment

Ama kakve veze ima sauna, tj. znojenje, tj. izbacivanje vode i soli iz organizma, sa kalorisjkim deficitom, odnosno utroskom energije?! Pa naravno da si laksi nekoliko kila nakon cvarenja u sauni ili igranja fudbala na 35 stepeni ili bilo cega slicnog, ali to je tecnost, koja se nadoknadi i opet si na istom...

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

ne treba dehidrirati, ali za sat vremena i malo vode sigurno nećeš dehidrirati.jasno je da su nabacivanje mase i mršavljenje dve odvojene stvari.to sam već naglasila jer se svaki put raspravljamo zbog jedne iste stvari. ti možeš da nabaciš masu i da ti se rezultati vide posle mesec dana, a ja sam na svoje rezultate čekala pola godine uz intenzivne treninge (i realno rezultate kakve želim čekam još uvek).dobrotm, no?

Link to comment

ja pijem ko zaba tokom treningaprije 2-3 g, kad sam redovno vjezbala, skinula sam obim struka zacas, uz par kila. sad sam isto skinula par kila, od maja naovamo, al se struk mnogo manje pomjerio*. pritom, vjezbam dosta intenzivnije no prije par godina, ukljucujuci i kardio koji mrzim (i radim ga samo zato sto ispred spravetine imam tv).no meni je ionako veci problem da se ugojim kad sam u minusu nego da skinem visak kg.*dok je sve ostalo relativno ok

Edited by morgana
Link to comment

Poslednjih mesec dana treniram vise nego ikad... 8km trcanja minimum. Ali uvece, pa nakon toga mogu da pojedem firizider, a plus sam ubacio i proteine odman nakon dolaska. Rezultat: najbolja vremena... i 4kg vise, a nisu samo misici. :isuse:

Link to comment

@SaraRekoh, ne dovodim u pitanje tvoje rezultate, ocigledni su, ali mislim da bi se isti takvi, umesto sa "6 meseci intenzivnog trenina", mogli postici sa mesec ili dva restriktivne ishrane. Imam i ja nesto iskustva u skidanju suvisnih kilograma, a ono govori da bez problema smrsam 4-5 kila mesecno cim povedem racuna o tome sta i koliko jedem i pijem. To nas dovodi do jedne druge stvari, o kojoj se vec pisalo ovde, a to je da svaka fizicka aktivnost, bilo aerobna bilo anaerobna, ma koliko intenzivna i dugotrajna bila (a jedno iskljucuje drugo, po prirodi stvari), trosi mnogo manje kalorija nego sto se uopsteno misli. Na primer, to sto potrosis za sat vremena aerobika/pilatesa/trcanja na traci/voznje bicikla/ostalih gluposti, nadoknadis sa 100 grama cokolade ili 2 piva. Pa ti sad vidi sta je svrsishodnije - svakodnevno ispustati dusu u vezbaoni ili izbaciti veceru...

Edited by Milogled Bluff
Link to comment
glede mrsavljenja..pretpostavljam da je alphons vec zapocheo svoj plan.
jeste, lagano sam smršao (recimo) 2 kilograma za nedelju dana. Em se normalno hranim, em mi se spavanje vratilo u normalu, sada kad su ponovo krenuli treninzi.... ihaj.
Link to comment

vodila sam se mišlju da bih radije da se hranim normalno nego da se odričem hrane neko vreme pa posle sve da mi se vrati.glede mršavljenja, izuzetno sam strpljiva i predana. izbacila sam lebac, slatkiše ne jedem godinu dana- naročito ne čokoladu (skontah da me to goji), a večeram (kad večeram) isključivo proteine.

Link to comment

a jesi skroz izbacila hleb?ja to nikad nisam mogla, dok sam se slatkisa vrlo lako odrekla. postepeno sam uvodila cizkejkove i slicne laganije kolace, za ponekad, i svakako sladoled, kad sam bila blizu ciljne kilaze.(skinula sam ukupno oko 5 kg)al bez leba ne bih mogla ni da moram. razani mi je super, dodam nekad i ovsene pahuljice u njega. fino drzi secer na normalnoj razini i brzo zasiti.nekako mi se cini da se nije dobro pretjerano odricati hleba. mada vidim da je to dosta popularno.

Edited by morgana
Link to comment

Ma ja bukvalno ni od cega nisam odustajao, samo sam sve po malo redukovao.U pitanju je prosta matematika: kilo sala = cirka 7000 kalorija. Dakle, covek od stotinak kila (:blush:), koji unosi oko 3000 kcal dnevno, da bi smrsao kilo nedeljno treba dnevni unos da spusti na 2000. To uopste nije toliki problem koliko mozda na prvi pogled izgleda, narocito ako je od te 3000 dobar deo odlazio na slatkise, alkohol i ostale pizdarije. 1000 kcal su, primera radi, 2 cokolade od 100 grama, 5 piva ili 2 litra koka-kole.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...