Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

Otkaz bubrega od suplemenata? Aj navedi ijednu ozbiljnu studiju koja je ovo dokazala (a da nije u pitanju samo hipoteza ili puki statistički podaci)

 

Suplementi niti utiču nešto preterano na izgled, niti mogu da naruše zdravlje. Oni se jednostavno koriste da bi dijeta bila idealna, kao dodatak.

 

 

 

Caka je u uzimanju proteina iz suplemenata preko granice, to moze da vremenom stvori ozbiljne bubrezne probleme. A da elaboriram opsta mesta preko naucnih studija, jbg, sta da ti kazem, probaj kod nekog drugog. 

 

Naravno da suplementi mogu itekako da uticu na izgled i dobijanje misicne mase, ukoliko se pametno kombinuju sa kvalitetnom ishranom.

Edited by Yoda
Link to comment

Ma i kad se kombinuju sa kvalitetnom hranom, suplementi uticu mozda 10% na izgled, u nekim idealnim okolnostima (protein, glutamin, bcaa, vitamini...), dok je sve ostalo do ishrane i odmora. Ja uglavnom uzimam protein iz razloga da kao ne idem "na suvo", znaci mi to psiholoski, ali realno su najmanje bitni u celoj prici. Sto se tice hemije, mislim cak da umereno tj. dozirano uzimanje kvalitetnih stvari moze da prodje bez nuspojava ili da bar budu svedene na neki apsolutni minimum, samo se vecina bildera amatera jako brzo navuce i onda se to uzima u nekim nenormalnim dozama i tu nastaju zesci problemi.

Link to comment

A kako treba da izgledaju teretanci, a da bi im se priznalo pravo da idu u teretanu? (Posto vidim da, po nekima, za teretanuse postoji standard kako treba da izgledaju, inace sta ce u teretani...)

 

Samo pitam.

Link to comment

Ma i kad se kombinuju sa kvalitetnom hranom, suplementi uticu mozda 10% na izgled, u nekim idealnim okolnostima (protein, glutamin, bcaa, vitamini...), dok je sve ostalo do ishrane i odmora. Ja uglavnom uzimam protein iz razloga da kao ne idem "na suvo", znaci mi to psiholoski, ali realno su najmanje bitni u celoj prici. Sto se tice hemije, mislim cak da umereno tj. dozirano uzimanje kvalitetnih stvari moze da prodje bez nuspojava ili da bar budu svedene na neki apsolutni minimum, samo se vecina bildera amatera jako brzo navuce i onda se to uzima u nekim nenormalnim dozama i tu nastaju zesci problemi.

 

Navuče se, pored ostalog, i zbog toga što se nakon završenog ciklusa vrlo brzo gubi masa i to veći deo mase dobijene na hemiji (naročito ako ishrana nije 100% sređena). A tada se ljudi žešće izdeprimiraju. Pitanje je koliko "umereno" uzimanje kvalitetnijih stvari tu može da ima smisla, sem za sportiste i ljude koji samo hoće da se srede za leto (ne mislim ovde samo na doze, nego na pauze između ciklusa) Ili ne silaziš sa hemije i upropastiš se, ili samo bacaš pare. Tako to meni izgleda...

Edited by FERNOUX H
Link to comment

Ma jasno, i ja sam za tu varijantu da se to uzima redovno kad se vec krene s tom pricom. Ko je nalozen da se uradi, da bude istovremeno masivan i izdefinisan - samo napred, nemam nista protiv. Za moju gradju ne treba nikakva hemija, boli me bas paja :D

 

Nego, ovo nama fali:

 

Link to comment

Ja ako povezem 6 sati bez prekida, sutra budem kao nov. Od 5 do 6 mi je ok, 7 fino ali nisam navikao toliko, a ako mi se desi da nekim cudom odspavam 8 onda se budim kao na jakim drogama i obicno ne znam gde se nalazim. Jbg, manijacim nocu do recimo 2 u proseku a ustajem u ~8, i tako deceniju i jace (osim kad sam imao neke sljake gde je prva smena bila od 7)

 

Sto se tice hrane, kad se kao lozim na teretanu onda obicno pre spavanja jedem neki mladi ili posni sir sa jogurtom, zbog tog kazeina koji se kao vari preko noci. Kad nisam u bilderskom tripu, kao sto uglavnom nisam, nakrljam se pred spavanje cega se dohvatim. Uglavnom, na hranu najmanje obracam paznju i generalno malo jedem, zato i nisam ljudina od 100+ kila.

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

dajte neki beginners guide za vežbanje u teretani. mislim da ću (opet) pokušati da idem svako jutro pre posla, malo trčanje, malo spravice/tegovi 45-60 minuta max.

Edited by Lezilebovich
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...