Jump to content

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

svaka cast, strava, i da je sa sipkom a ne s pojedinacnim tegovima

 

koliko ponavljanja u seriji radite sa tim maksimalnim tezinama? (da bi rad imao smisla)?

Link to comment

koliko ponavljanja u seriji radite sa tim maksimalnim tezinama? (da bi rad imao smisla)?

Svaki broj ponavljanja u seriji ima smisla, ali za razlicite stavi. Generalno, mada to zavisi i od vezbe, za anaerobno vezbanje vazi:

 

1-5 ponavljanja: nervno-misicna koordinacija

8-12 metabolicki kapacitet misica (koliko energije misici mogu da proizvedu za anaerobni rad, bez koriscenja rezervi iz drugih organa/misica)

preko 15 - misicna izdrzljivost (sposobnost organizma da koristi energetske rezerve koje nisu uskladistene u misicima koji su aktivni)

Link to comment

fala. da, radim. do prekjuce sam bila suverena vladarka osamnaestica, sto znaci da mogu sama bezbedno da ih dignem u radni polozaj i uradim seriju. i tako vise puta. onda oseti zena kad treba dalje :D nisam uspela sama da ih dignem u zrak, asistirali su mi, i tri serije po 6, ne skroz, al dovoljno dubokih, uradih. sad mi je najveci izazov da ih dignem uvis bez da se osakatim. takodje ovo znaci da bi ravni benc mogla da radim s tegovima od 22 kile, al jos necu probati. glava nije spremna.  

Link to comment

bravo, darling!  :0.6:

 

ja na pauzu i trazenje nove teretane/trenera idem sa potvrdjenim deadliftom od 90kg. od avgusta napad na 100  :P

Link to comment

ili da pitam ovako: u novom sadu neko mesto gde se rade grupni kondicioni treninzi; znaci moze cross fit, circuit, boot camp, body pump sve jedno. preporuke?

U bg radim vec par godina

 

U ns imas gladiator trening na spensu. Proguglaj

Link to comment
  • 1 month later...

Nisam u stvari nikad otišao iz teretane. EDIT. OK, možda ne znaš šta se desilo.

 

(A što se tiče odlaženja s foruma, tu smo negde.)

Edited by Indy
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...