Jump to content

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

whey samo dymatize.  :fantom:

 

svrato nedavno u novu prodavnicu u tc stadion, sa raznom hemijom unutra. zapazio sam dijetalni kikiriki puter.

sastav i kalorije su jaki. bolje u epruveti da ga prodaju.  :D

 

PeanutSpread.gif

 

Pretpostavljam da proizvod nije EU porekla, pošto u sebi ima Na benzoat koji je u evropi sa razlogom zabranjen.

Link to comment

Pretpostavljam da proizvod nije EU porekla, pošto u sebi ima Na benzoat koji je u evropi sa razlogom zabranjen.

 

americki proizvod, uvezeno iz slovenije.

Link to comment

tako sam ja čula, ali mislim da je bitno i šta tačno hoćeš

 

da li je baš bitno da ode toliko i toliko kila, ili je bitniji oblik

 

I oblik i kile su bitne :)

 

 

kod mene u teretani ima ih dosta u programu mrsavljenja, veoma su uspesni, i niko ne radi nikakav kardio, samo tereti, ali jedu po programu. dakle, iz ovog sto sam videla, savetovala bih ti da bolje jedes. znas i sama, hrana je od 70 do 80 posto uspeha u mrsavljenju, a vezbanje 20 do 30. to pod 1.

pod 2, i tih 400 grama koje si izgubila nisu pouzdan pokazatelj promena u tvom telu. jednom sam pisala ovde kako se tezina zene menja s mesecnim ciklusom i da o tome treba voditi racuna kad stajes na vagu. necu detaljisati o tome, posto ako kazes menstruacija ili ovulacija, odmah pocnu saljenja da se ne primeti da je neprijatno. moze na pm. (picka materina :D)

 

Slažem se da treba da postoji program ishrane, i verovatno da treba da napravim kalorijski deficit da bi se ti kg sagoreli, jer trenutno se ne izgladnjujem niti volim da držim dijete, jedem odlično. 

No problem, i treba slobodno da se piše o sasvim prirodnim stvarima kao što su menstruacija i ovulacija, uopstalom ovo nije Instagram  :D

Link to comment

Imam pitanje za iskusnije vežbačice i vežbače: jutros sam se merila nakon mesec dana teretane, i smršala sam samo 400 gr! Očekivala sam da se barem 1-2 kg oslobodim za mesec dana. Početni cilj je da izgubim 6kg, vodim računa o ishrani, ne držim niti volim dijete, jedem proteine, povrće, i dobre masti (maslinovo i kokosovo ulje). Nisam merila procenat masti pre mesec dana niti obim struka, kuka, i sl. ali po izgledu se vidi da sam dobila lepu definiciju mišića. Da li neko ima slično iskusvo i šta da radim? Prilično sam obeshrabrena...

kreni sto pre da pratis obime :)

imam ja iskustvo da sam nabacila 3-4kg a izgledala 4 puta bolje nego kad sam istu kilazu imala pre tegova (i nosila broj vise). 

sve zavisi od toga sta ti je cilj.

Link to comment

za notorious- idi lepo u neku teretanu gde su saveti trenera besplatni, ili ga plati mesec dana ako ne moze drugacije. vrlo je vazno da radis vezbe pravilno, dakle u pocetku uz nadzor. on ce ti dati i vezbe, posto ces uzivo bolje umeti da objasnis sta zapravo hoces i koliko. ne vredi da te neko savetuje preko interneta u pocetku. npr onaj milogledov video je ok, ali treba neko da te ispravlja ako nesto pogresno radis na masini, a pocetnici rade sve pogresno. zapravo, mozda ti je bolje da radis samo kardio ili ides na grupne casove necega u smislu aerobika, zumbe, stepa, ne znam sta ce ti tegovi i masine.

Link to comment

Hvala ti, nije mi problem plaćanje nego što ne volim da se upuštam u nešto o čemu nemam blagu predstavu i potpuno se prepustim proceni drugih. 

Probala sam grupne aktivnosti (pilates i neku modifikaciju aerobika) i ustanovila da mi ne leže, postane mi smrtno dosadno za vrlo kratko vreme. 

Prioritet su mi ramena i kičma*, ostalo može i ne mora, tako da mislim da bi mi spravice i tegovi više pomogli nego neka druga vrsta vežbi. 

 

edit: leđa, htedoh reći

Edited by Notorious
Link to comment

to ti je posao za fizioterapeuta. nadji nekog dobrog i on ce ti dati vezbe. taj je bar ucio neke skole, za razliku od vecine mandrila po teretanama.

Link to comment

npr onaj milogledov video je ok, ali treba neko da te ispravlja ako nesto pogresno radis na masini

 

Ma ja sam ono predlozio samo kao ideju i dokaz da se uz minimalan utrosak vremena mogu aktivirati sve velike misicne grupe i postici zadovoljavajuci rezultati. Ako bih hteo da se proseravam i slikovito izrazavam, rekao bih da je razlika izmedju odsustva bilo kakve fizicke aktivnosti i 5 minuta vezbanja dvaput nedeljno kao izmedju nemanja auta i imanja Audija, a izmedju 5 minuta vezbanja dvaput nedeljno i nekog standardnog programa od sat i po u teretani svaki drugi dan kao izmedju Audija i Mercedesa. Dakle, nijanse. Skoro svi mi vezbamo mnogo vise nego sto je neophodno, iz raznoraznih razloga: zato sto uzivamo u vezbanju, fitnes instruktor nam je rekao da tako treba, odlazak u teretanu nam predstavlja vid drustvenog zivota itd. I onda ako ne mozemo da posvetimo 5 sati nedeljno teretani smatramo da nema svrhe ni da pocinjemo.

 

Sto se tice masina, daleko od toga da promovisem vezbanje na njima. Poenta je u tome da se radi jedan upper body push, jedan upper body pull i jedna vezba koja pogadja cele noge. Svakako je bolje da se koriste slobodni tegovi ili sopstveno telo. Ja se, na primer, uopste ne bih bunio ako bih do kraja zivota morao da radim samo propadanja, zgibove ili obrnuto veslanje i goblet cucanj.

 

No, da vise ne smetam ovde i ne narusavam harmoniju uspostavljenu odlaskom znojavih siledzija.

Link to comment

notoriuos, ja bih ti iz sopstvenog iskustva za ledja i ramena preporucila bas teretanu - naravno, pod uslovom da ti je cilj jacanje a ne lijecenje nekog problema koji je za fizijatra.

 

godinama sam zbog misicne slabosti imala bolove, narocito donjih ledja. vratni dio kicme mi je takodje problematican. ovaj prvi problem teretana je skroz sanirala u toj mjeri da sada nemam bolove cak ni kad napravim duge pauze u vjezbanju. sto se vrata tice, mnogo sam bolje nego nekad, ali to je vec stvar visekratnog svakodnevnog razgibavanja.

 

za ramena bih svakako preporucila (tj: ja koristim) slobodne tezine (kao i za ogromnu vecinu, u idealnom slucaju sve ostale misicne grupe).

ako imas slaba ledja, vjerovatno ces u pocetku raditi na spravama, recimo lat i asistirane zgibove, vjerovatno i veslanje. kad dodjes do pravih, samostalnih zgibova, pohvali se na topiku! ja nazalost do toga jos nisam stigla ali ne odustajem.

 

vrlo brzo bi imala efekat da ramena ne padaju ka naprijed i kicma bez narocitog napora stoji pravo. 

Edited by morgana
Link to comment

jedno laicko pitanje: onaj video sto si miloglede postavio, kada se podizes, da li ispustas vazduh pri "penjanju" ili udises? nikad nisam shvatio to + zasto je to vazno, tj. sta bi se desilo kada bih radio pogresno?

 

edit: + kada je covek uporan, posveti se tome, ali nema instruktora ili nekoga ko ima iskustvo da mu kaze ovako ili onako, da li covek moze sam od sebe da shvati kako se pravilno radi, posle odredjenog vremena?

Edited by hoffnung
Link to comment

Izdises kada savladavas opterecenje, udises kada ga vracas u pocetni polozaj. Nisam se nikad nesto posebno bavio razmisljanjem zasto je to tako, jednostavno prirodniji je osecaj. A verujem da postoji jednostavno strucno objasnjenje.

 

Inace, ima teorija koje zagovaraju zadrzavanje vazduha prilikom savladavanja opterecenja (Valsalva manevar), u cilju postizanja maksimalne telesne tenzije, ali ja ne bih gubio vreme na to, osim ako nisi disciplinas snage.

Link to comment

eee kod mene je to sve kontra.. ja sam uvek kada sam radio sklekove/zgibove udisao pri dizanju i ispustao pri spustanju... i kada sam cuo da tako nije pravilno, stalno sam razmisljao o tome kada radim zgibove ili sklekove [radio - proslo vreme :D] pa se zbunim..

 

hvala!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...