Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

pa nisam, sad ga izguglah i,sto bi rekao toni, sta time dobivam?

 

MAppa-Glutei-Squat-Sumo-Manubrio.jpg

 

ispada da razlicite varijante cucnjeva neznatno il nikako ne diferenciraju misice nogu.

Link to comment

Nemam ja pojma, to će valjda znati Miloblaf (etc.) To je deo mog strength treninga, a ja radim šta su mi rekli poslušno, ništa ne pitam. Samo bih iskoristio priliku da okačim ovu bezobraznu fotku u spojler.

 

 

sumo-squat-summer-body-now.jpg

 

Link to comment

hvala za predloge, sto se mene tice diskusija je zavrsena jer sudeci prema napisanom (da pehar cucanj nema neku dodatnu vrednost u odnosu na klasican cucanj u smislu izoluje/aktivira neki poseban misic nogu il sl) necu ni da ga ubacim u program. benefit koji donosi - vezbanje ruku,ramena mi nista ne znaci jer to radim ful i intenzivno posebnim vezbama..

Koliko ja kapiram, prednost ovog cucnja je u tome sto ne izoluje/aktivira neki poseban misic, vec angazuje misice celog tela. Onima koji vezbaju zbog izgleda to nije bitno, onima koje zanima funkcionalna strana vezbanja je veoma bitno. Ja ga licno dozivljavam kao odlicnu vezbu disanja. Polozaj tela omogucava da se pri izdisaju stomacnim misicima dijafragma snazno podigne na gore i tako istisne vazduh iz pluca.

 

Ove slike koje ste ti i indi okacili nisu pehar cucanj.

Link to comment

Koliko ja kapiram, prednost ovog cucnja je u tome sto ne izoluje/aktivira neki poseban misic, vec angazuje misice celog tela. Onima koji vezbaju zbog izgleda to nije bitno, onima koje zanima funkcionalna strana vezbanja je veoma bitno. Ja ga licno dozivljavam kao odlicnu vezbu disanja. Polozaj tela omogucava da se pri izdisaju stomacnim misicima dijafragma snazno podigne na gore i tako istisne vazduh iz pluca.

 

Ove slike koje ste ti i indi okacili nisu pehar cucanj.

 

To što govoriš je tačno, međutim, vežbači će sa pehar čučnjem manje jačati noge jer imaju limit koliko im ruke i ramena mogu da podnesu, i ti mišići će pre otkazati nego nožni.

Onaj rmpalija što drži teretanu gde ja idem kaže da nema bolje vežbe za noge od čučnja sa olimpijkom na ramenima, ispraviš leđa, isturiš guzicu i digneš glavu gore da bi ispravio kičmu i opteretio isključivo noge i udri.

Link to comment

To što govoriš je tačno, međutim, vežbači će sa pehar čučnjem manje jačati noge jer imaju limit koliko im ruke i ramena mogu da podnesu, i ti mišići će pre otkazati nego nožni.

Onaj rmpalija što drži teretanu gde ja idem kaže da nema bolje vežbe za noge od čučnja sa olimpijkom na ramenima, ispraviš leđa, isturiš guzicu i digneš glavu gore da bi ispravio kičmu i opteretio isključivo noge i udri.

ovo, zato i mislim da je bolje raditi obe varijante u 1 treningu.

ko nije probao pehar, nema ideju kako lepo optereti deo iznad dupeta. stavise ne znam vezbu koja na taj nacin opterecuje iste misice.

ako cemo o hardkor vezbi za noge, tu je naravno cucanj baja.

elem, probaj komotno da radis pehar sa bucicom od 45, videces sa uopste nije zajebancija ni za misice nogu, mmw.

Link to comment

Koliko ja kapiram, prednost ovog cucnja je u tome sto ne izoluje/aktivira neki poseban misic, vec angazuje misice celog tela.

 

da, meni se upravo zato sviđa (i prija mi)

Link to comment

Pehar cucanj samo promeni teziste I kao sto nam curica na spojleru pokazuje upravo ta promena dovodi do pravilnog drzanja tela pri cucnju,tj bez isturanja,podvijanja,vrpoljenja bilokakvog dupetom.Krivljenje donjeg dela pri cucnju,bilo ka spolja ili iznutra je siguran put ka diskus hernie.Ima na youtube Elliot Hulse,gomila budalesanja ali lik je I otac I majka za mrtvo dizanje I cucanj.Bucica I sumo cucanj su super pocetak ili stvar da covek uradi I koristi za korigovanje uz ogledalo.

Link to comment

bilderi i bilderke, na vma se tokom sledecih 7 dana meri procenat masti, misicne mase i vode, besplatno

 

mozda i odem jer cu biti u blizini, sad imam masti najmanje ikada, cak mi je i bmi presao ispod granice uhranjenosti (mada to i nema veze, al bas me zanima)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...