Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

mnogi prave poredjenje sa bencom sto je skroz pogresno.

prvo, kod sklekova je skroz drugaciji pokret, i vise misica je ukljuceno, dok su kod benca uglavnom izolovane sise, prednje rame i triceps, a drugo, kod skleka u gornjem polozaju imamo situacijuu kojoj smo ipak podupreti od strane poda, pa ipak na momenat malo odmaramo, a i tada nam cele ruke ne ulaze u racunicu.

Link to comment

 

btw ja te tvoje "široke" uopšte ni ne radim jerbo me nerviruckaju :D

 

a "uski" su super (inače najviše što mogu da uradim je 22-3, ajmo sad svi opaki vežbači da se sjate i kažu kako je to kita i kako oni rade 100-200, preživeću)

 

Meni rekord 40 pre x godina, mada toliko mogu skoro uvek a nikad nisam ni forsirao da dodjem do neke brojke. Mislim da bih dogurao do jedno 50 i to je plafon a ne vidim ni poentu bas, bolje raditi polako manje ponavljanja nego tako pumpati bezveze.

Link to comment

Meni rekord 40 pre x godina, mada toliko mogu skoro uvek a nikad nisam ni forsirao da dodjem do neke brojke. Mislim da bih dogurao do jedno 50 i to je plafon a ne vidim ni poentu bas, bolje raditi polako manje ponavljanja nego tako pumpati bezveze.

Zavisi za sta, za snagu i masu nema smisla, ali za (misicnu) izdrzljivost se radi veliki broj ponavljanja. 

Link to comment

Meni je (3x) 20 bilo uvek standard, cak i kad sam bio najdeblji i najnefitiji. Vidim da neki sajtovi savetuju radjenje sklekova do "failure" u svakoj seriji. (Sto meni dodje sad isto, oko 20 mi trenutno i jeste failure. Ali dizem xxx kila).

Link to comment

To sa radjenjem bilo cega do obaveznog otkaza je jedna od najvecih budalastina kad je trening snage u pitanju, a konkurencija je zastrasujuca. U redu kad se otkaz dogodi jer covek u odredjenom trenutku nema vise snage, ali unapred postavljati otkaz kao cilj sam po sebi je suludo. Koja se jos fizicka ili bilo kakva druga aktivnost obavlja do otkaza? Jel neko nekad cuo savet "trci dok ne padnes od iscrpljenosti" ili "sviraj instrument dok ti ne ispadne iz ruku od iznemoglosti"?

Link to comment

Ma to su gluposti. Za to cepanje misica je bitan training volume, to jest ukupan broj ponavljanja, i training density, odnosno sto vise ponavljanja za sto manje vremena, a ne vezbanje do otkaza. Potpuno suprotno - rad do otkaza smanjuje ukupan broj ponavljanja, jer nemas snage za sledecu seriju, i/ili povecava pauze izmedju serija, jer ti posle serije do otkaza treba vise odmora.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

ma pricali smo vec, znas da se slazem sa tobom, nego ti kazem kako to posmatraju ovi sto se deraju kad dizu poslednju seriju, a sto na prvu loptu moze da zvuci logicno..

evo ti mene i mog dedlifta, u principu se drzim taktike onog lika sto je dizao u garazi tegove a sto je svecki sampion, ti si mi poslao link.

maksimum radim sa 140, i to uvek 8 dizanja. ali sam povecao broj serija sa 3 na 5 ili 6 i uvek bih ladno mogao jos.

i vec sam siguran da bih bez problema digao 2xbw.

najvise sto sam tovario je dvaput tvoj bw, a to je bilo kad sam bio mnogo, mnogo slabiji.

Link to comment

Ne sjecam se tog lika u garazi, ali to je svakako pametna strategija, da se radi sa umerenim tezinama, u pravilnoj formi, bez kilavljenja. Pogotovo za dedlift. I naravno, ako s lakocom radis 140x8 u vise serija, sigurno bi mogao da podignes preko 200 jedamput.

Link to comment

pa ti si mi slao link glupanine, doduse nije poenta u garazi nego u tome da uglavnom radi sa 120 a da dize preko 400.

ostao mi u secanju taj momenat da se valjda smorio od guzve u bilderani pa da je nakrco tegove u garazi i krenuo tamo sa drugovima dizati, i da mu je to najbolja odluka u zivotu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...