Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

Onda bi se vezba zvala "touch-n-go lift" a ne deadlift.
Pa PL je postojao i malo ranije nego BB, tako da je deadlift dobio naziv od powerliftera... A tek onda pocinje da se razvija BB, pa samim tim i tehnike vezbi se menjaju, snagu menja hipertrofija tako da se i vezbe izvode na razlicite nacine. Isto tako postoji i razlika kod benca, PL odbijaju teg o grudi, skupljaju lopatice da putanja prelaska tega bude sto manja, dok se BB koncentrisu iskljucivo na rad grudi i ne odbijaju teg... Al kome je lakse da radi deadlift sa spustanjem i tako mu vise odgovara, onda bi tako i trebalo da radi. Edited by casperbgd
Link to comment
Pa PL je postojao i malo ranije nego BB, tako da je deadlift dobio naziv od powerliftera... A tek onda pocinje da se razvija BB, pa samim tim i tehnike vezbi se menjaju, snagu menja hipertrofija tako da se i vezbe izvode na razlicite nacine. Isto tako postoji i razlika kod benca, PL odbijaju teg o grudi, skupljaju lopatice da putanja prelaska tega bude sto manja, dok se BB koncentrisu iskljucivo na rad grudi i ne odbijaju teg... Al kome je lakse da radi deadlift sa spustanjem i tako mu vise odgovara, onda bi tako i trebalo da radi.
Kod PL bencha nije dozvoljeno odbijanje tega od grudi. Mora se napraviti pauza u donjem polozaju i, u nekim asocijacijama, mozda ne svim ali nekim sigurno, sacekati sudijina komanda "press!" da bi se podigao teg.
Link to comment
Kod PL bencha nije dozvoljeno odbijanje tega od grudi. Mora se napraviti pauza u donjem polozaju i, u nekim asocijacijama, mozda ne svim ali nekim sigurno, sacekati sudijina komanda "press!" da bi se podigao teg.
Da, nejasno sam se izrazio. I teg ne sme ni u jednom trenutku da stoji, dakle mora sve vreme da se pomera, ali kad sam spomenuo "odbijanje" mislio sam na trening, ne na takmicenja... Inace, sudijino "press" ili "push" (nisam bas siguran sta kaze) vazi i kod cucnja i mrtvog dizanja...
Link to comment
  • 2 weeks later...

Da ne zna neko slucajno nekog ko bi kupio solidnu bench klupu? Kao nova, ima vise kosih polozaja, s tim sto sa sipkom moze da se radi samo u ravnom, jer se stalci ne izvlace. Ima i ono sranje za kvadriceps i zadnju lozu. Cijena sitnica - 50 EUR.

Link to comment
Zli, jesi poceo da radis u teretani? Ako jesi, ocekujem utiske.  ;)
Nisam jos, mada u zadnjih par meseci povremeno uskocim kad nekome treba slobodan dan. Skontao sam da zbog guzve ne mogu trenirati od 18:00 pa na dalje tako da cu vedzbati najkasnije do tada a onda zajebavancija sa ostalima.
Link to comment

haha, mislim da smo se svi nadali nekom 'milf/pocetnice vatanje, smeka me hadziprodanovicka, jedna od cuvenijih riba u sremu...' izvestaju. razmazio si nas legendo :lol:

Link to comment
Da sam otisao odma' verovatno bi se svi tamo na hitnoj uspanicili jer je izgledalo brutalno ruzno, i onda bi mozda bilo nekog povuci-potegni urgiranja da se to resi momentalno, onoliko koliko je bilo moguce u tom trenutku. Ovako, skoro godinu kasnije, je samo rendgenom (ili rentgenom, jebem li ga) konstatovano da nema preloma, a jasno je da mi nesto stalno krcka + cesto osecam avidjenu tenziju u toj desnoj nozi/zglobu, kao da imam 200 kila a ne jedva preko 90. Doca rece (na osnovu mobilnog snimka koji sam mu pokazao) da sam imao zajeban hematom a da je moguce i da sam sjebao ligamente ili tako nesto zajebano. Posle mi je samo napisao uput za magnetnu i rekao da odem kad budem mogao.Bedak. A ja se i dalje povremeno zajebavam sa cucnjem od 120-130kg, dok jednom ne ostanem dole.
sad vidim ovo.e jesi magarac. jesam ti reko, iz licnog loseg iskustva da ides odma snimati to?jebemti tu 'proci ce samo' taktiku.meni doktor rekao da sa vakim zglobom mogu samo igrati biljara, pitaj grumfa, on me vodio na urgentni kad mi je sam od sebe iskocio, sto je rezultovalo elegantnim padom niz stepenice nagolombetonu.ne treba ti magnet za ovo. magnet i skener su za meka tkiva, to ces kad ti budu trazili tumor il aneurizam. idi kod ortopeda pa na najobicniji rendgen. to nit je preskupo, nit se ceka predugo ako je preko socijalnog. mozda ti ne treba operacija, tojest, nema te operacije koja bi pomogla (kao sto je kod mene slucaj).ne znam, doduse, jesu li opravili onaj u mitrovaji.
Link to comment

Mene jebe levo rame. Mislim da je to ono sto na stranim forumima zovu "rotator cuff". Isprva sam ga skenjao proslog proleca, radeci sklekove na jednoj ruci, ocigledno nepravilno. Onda sam to batalio, ali sam jesenas (recimo od kraja avgusta pa do pocetka novembra) obnovio povredu radeci clean and press bucicama od 32 kg. Kad ne dizem nista ili radim nesto lagano tipa sklekova ne osecam bol, ali sam juce uzeo da radim C&P sa buckama od 17 kg :isuse: i opet me cepa. U subotu idem kod koleginog caleta fizioterapeuta da me pogleda.

Link to comment

ja sam imao slične simptome, uz dijagnozu da je u pitanju distorzija ligamenata. ako je to, nije strasno, malo vezbuckanja sa laganim tegovima, malo fizioterapije i to je to...

Link to comment

Evo pomenute klupe. Izvinjavam se furunasima koji su trazili fotku na PM, ali ili sam ja gluplji nego sto sam mislio, ili u mesindzeru ne postoji opcija kacenja fajlova.Bucke ne dam. :P post-2682-12640954195672.jpgpost-2682-12640954496151.jpgpost-2682-12640954740331.jpg

Link to comment

Da moze da se radi i kontra-kosi, ja bi' je uzeo. Ovako nista.

ne treba ti magnet za ovo. magnet i skener su za meka tkiva, to ces kad ti budu trazili tumor il aneurizam. idi kod ortopeda pa na najobicniji rendgen. ne znam, doduse, jesu li opravili onaj u mitrovaji.
Isao sam na rendgen, nista nije slomljeno ali ne mogu da nadju sta je u pitanju.Inace, sinoc sam radio ledja i na zgibovima 6-6-6-5-5, a ni veceras biceps-triceps nije bilo nista bolje. Dotak'o sam dno zivota, totalni raspad.
Link to comment
Da moze da se radi i kontra-kosi, ja bi' je uzeo. Ovako nista.
Pa moze. Samo postavis nesto ispod prednjeg postolja. :lol:
Isao sam na rendgen, nista nije slomljeno ali ne mogu da nadju sta je u pitanju.
Ne znaju sta je. Ali ja mislim da tebi vise nema leka.
Inace, sinoc sam radio ledja i na zgibovima 6-6-6-5-5, a ni veceras biceps-triceps nije bilo nista bolje. Dotak'o sam dno zivota, totalni raspad.
Mene je stid i da kazem koliko sam jadan na zgibovima. I to na onim uskim, najlaksim. :isuse:
Link to comment

Da podelim svoju muku sa prijateljima.Juce sam radio zgibove i propadanja. Reci da sam jadan znacilo bi udeliti mi kompliment. Zgibovi 5 serija po 3, propadanja 5x4. Katastrofa nad katastrofama. Glintic je za mene Supermen, Cak Noris i Rezazadeh istovremeno.Jel ima neko ideju kako da sto pre dovedem ove cifre na neki podnosljiv nivo? Razmisljam da potpuno batalim tegove na neko vreme i radim samo bodyweight. Serem se ja na svojih 6 ponavljanja na clean and press-u sa buckama od 32 kg kad ne mogu da uradim bar 10 zgibova i propadanja.Dobra stvar je sto mi je danas fizioterapeut rekao da je sa ramenom sve OK i da samo treba jedno 5 dana da pauziram i stavljam led.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...