Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

Ja nemam nikakav sovjet, nego sam dosao da se kurcim da mi se sad vec sasvim lepo vide trbusnjaci. Pre koliko 9 meseci bio sam zadrigla mesina od stotinjak kila, a sad imam 85, lep sam i vitak. Dobro, ne mislim zaista lep, ali taj atribut nekako ide uz vitkost. Doduse, prilicno sam slabasan, ali jebiga, moze mi se. Eto, toliko.

 

 

Pa ako mene pitas, teretana/rekreativno vezbanje su zbog zdravlja i izgleda. A onaj ko misli da je u teretani napucao istinsku snagu, grdno se vara.  Gledao pre neki dan Drzavni posao. I kao Boskic se hvali snagom i teretanom, i jos se pohvali kako Torbicu moze da obori kad hoce. I onda ovi uzmu da se obaraju, i Torbica ga obori ko iz picke.  E ja sam to na gradjevini gledao mali milion puta, kad ovi matori rese da se prave mangupi nad nama klincima sto smo dosli da fizikalisemo, a mislimo da smo mnogo jaki jer radimo zgibove ili dizemo sto kila. Jebote, gledas coveka od pedeset godina kako obara mladog krkana od 100 kila, sa bicepsima vecim nego ovog glava. Ili uzme jedan neku gvozdenu gredu da dedliftuje, i odradi to propisno. Neki matorac ustane, uzme je jednom rukom, digne je sebi do brade, i baci dva metra od sebe.

 

Istinsku snagu imaju oni koji zive od nje. I jebote vidi se na kilometar ko sljaka, a ko je rekreativac. To je neka prirodna cvrstina koja se stice samo radom.

Edited by Verterdegete
Link to comment

Ima tu i do tipa treninga. Naravno da onaj ko se u teretani sprema za plazu i pumpa bicepse i listove nece imati pravu RL snagu. Ali onaj ko radi deadlift i military press svakako hoce. Ne mogu da zamislim fizicku aktivnost koja ne bi profitirala od te dve vezbe.

 

Nego, izlgeda da je i Tonciju neko ukrao password :( Sve sto je napisano pod tim nikom u poslednjih par postova ima smisla. Jedino sto bih dodao na predlozeni program je neki vid cucnja, najbolje goblet.

 

Zapravo, ne treba izmisljati centralno grejanje, kad je Dan John lepo rekao koje pokrete svaki program treba da sadrzi:

 

Upper body pull

Upper body push

Hip hinge (citaj: deadlift)

Cucanj (u nekoj formi, ne mora biti klacican barbell squat)

Loaded carry (citaj: farmer walk)

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

Na vreme. Buduci da te ocigledno jebe razumevanje :)

nije to za pocetnike nikako. pogotovo ce sjebati kicmu na dedliftom bez znanja

pogotovo obzirom na godine. prvo masine idu

Edited by Ravanelli
Link to comment

Moze da pocne dedlift od starta ili vrlo brzo, sa malim tezinama, uz nadzor dok se ne nauci pokret, to je najnajbolja vjezba ikad. Ili da krene sa rumunjskim, ono je manje rizicno, opterecuje zadnju lozu dosta a ne samo donja ledja. Go Indi go!

Edited by morgana
Link to comment

nije to za pocetnike nikako. pogotovo ce sjebati kicmu na dedliftom bez znanja

pogotovo obzirom na godine. prvo masine idu

nije to za pocetnike nikako. pogotovo ce sjebati kicmu na dedliftom bez znanja

pogotovo obzirom na godine. prvo masine idu

Pa ako neko hoce da nauci mrtvi dizanje, valjda treba da radi mrtvo dizanje, kakve masine... krene sa malim tezinama i uz trenera nekoliko puta, pa polako. Ako je sve sto se moze u pocetku 15-20kg, onda se to dize (a to moze svako ko je bar jednom spakovao kofer).
Link to comment

Djembele, dodje nova godina a mi ne izmerismo sise. To ti se racuna kao da si izgubio i dodjes mi jos 10 evra, pored onih 10 koje mi poodavno dugujes. 

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

Aha, vazi, najbolje da cu da merim sise ispred Opstine Novi Beograd :fantom:

 

Da je Vracar ili Stari Grad, pa i ajde

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...