Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

Pa nema ovde ti koje si ti spominjao (koji idu okolo i pomažu svima). Meni bi to znatno više odgovaralo zbog para, ali jbg. Srećom, PT mogu da se iznajme na kraće vreme (npr 30 minuta), da daju osnovne savete, a posle valjda mogu sam da nastavim da radim to što mi je zadato.

 

Videćemo. U svakom slučaju, hvala svima na savetima (uključujući i one na PM koji nisu štedeli vremena).

Link to comment

Treba mi savet (ili neki dobar link, mislim neki kvalitet). Čim prođe sezona ždranja startujem u teretani. Nemam pojma ni o čemu, tako da mi objašnjavajte kao da imam 5 godina (i 250 kila). Pošto nemožem da se luksuziram s ličnim trenerom, moraću da slušam šta kažete.

 

Treba mi 2 stvari: topljenje masti (A) i sticanje snage (B).

 

(Što se tiče ishrane, tu sam srezao mislim dovoljno, ali neće moći samo smanjenjem unosa kalorija i šećera). Topljenje masti mi treba da se ne bih preturio, a snaga mi treba da bih uopšte mogao da vežbam... Znači, ništa ono masa, definicija, nisam ja taj nivo.   I ništa ekstremno, osim ako niste rešili da me se trajno oslobodite.

 

Fala unapred.

 

 

EDIT. Da ne zaboravim, mislim pre svega na dizanje tegova i eventualno kardio sprave tipa gym bicikla i mašine za veslanje. Trčanje nije opcija, kolena ubivaju s ovom težinom.

 

 

Pa pazi. Ja sam samo setanjem za dve godine iz pantalona 36 usao u 34. Probaj sa dugim setnjama. U fazonu dva-tri sata, ako imas vremena. Stavis neku audio knjigu i zapicis. A alkohol moras da batalis. Casa vina ti je ko jedna cokoladica.

Link to comment

i rucka.

 

ala ste se danas nadavali korisnih saveta, masala.

 

 

 

Pa to kao moj dečko, kad ga pitaju kako je tako brzo smršao kaže Pa samo sam prestao da jedem toliko <_<

Link to comment

Imas programe za brojanje kalorija, možeš da uneses i hranu i vježbanje, za mrsanje ce ići mnogo brze nego samo vježbanje ako ne treniras za olimpijadu. Ja sam koristila loseit (ima i drugih), da skinem oko pola kile sedmicno. Treba malo da se naviknes da jedeš manje/drugačije ali nije strasno. Samo treba da si disciplinovan i brojis sve, kasikica ulja u salati i slično.

Link to comment

Pa smrsas i naviknes se za nekoliko sedmica da jedeš drugačije, kad dostignes željenu težinu možeš da prestanes da brojis. A koliko ce trajno da bude za zavisi od tebe.

Meni je bilo oči otvarajuce koliko treba a se vježba da se potroši nešto kalorijica.

Link to comment

al' je efikasno lagano trcanje ujutro, na prazan stomak (samo voda pre).

rastegnem posteno 10-12 kilometara, skoro sat i po. dosadno je, ali vec za par nedelja primecujem razliku.

misici su prazni™ pa je sledece za energiju - salce. 

Link to comment

raleme, kako se pravilno radi dupli kosi benc sa doskokom?

10 evra. nisam ja od onih sto se motaju okolo i dele savete za dz.

 

Pa to kao moj dečko, kad ga pitaju kako je tako brzo smršao kaže Pa samo sam prestao da jedem toliko <_<

ja, ovakav kakav sam, nisam sposoban za gladovanja i odricanja. zderem otprilike koliko i pre, ali pazim sta- neko posno meso, dakle pileci file, ribu, biftek etc, sa mnogo povrca. naravno, bez zaprske i slicnih domacih otrova. tu ni ukus nije neki, pa mi nije do prezderavanja. i za veceru nesto lagano. plus dosta voca usput, leti prvenstveno lubenicu. smrsao sam 10kg za oko 3 meseca.

 

i naci neki sport koji volis. meni je trcanje neopisivi smor, ali zato jedva cekam da odem na basket, ili tu neku varijantu kik boksa na koju idem. teretanu usput otaljavam.

Edited by Miralem
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...