Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

u bre, Toni... :(nista, ostaje ti zumba :)a sad si i mene istripovao - meni su se pre godinu dana javili naglo floaters, cobwebs i kao specs of light. posto sam tada resavala hiljadu drugih zdravstvenih stvari to nije doslo na red a u medjuvremenu se i smirilo (uz povremno vidjanje ovih floaters). sad cu definitivno na pregled (ponovo :. posto sam otisla na pregled kada sam bila u Srbiji a oftamolog se maltene izdrao na mene sto sam dosla kad mi je vid u redu. doduse nisam se ni setila da ga pitam za ove floaters).

Link to comment
pojma nemam sta je slucaj kod tebe ali jedno zanimljivo zapazanje: ja kad krenem da treniram nakon pauze (ili odradim jaci trening nego obicno), jedno 2 sata nakon treninga sam u stanju, da kazemo, povecane iritabilnosti ("sto ovo stoji OVDE!!!!!????", i tako za sitnice, bas to sto ti opisujes). meni logicno objasnjenje je nagli pad glukoze u krvi ko ja se potrosila tokom treninga. iritabilnost je jedan od simptoma pada secera u krvi, a kod mene je bas upecatljiv (npr, ako ne jedem ljudski tokom celog dana bolje da ne pricas sa mnom pre nego sto veceram. nakon hrane je sve OK :) ).edit: evo, internet kaze da alkohol nakon vezbanja moze bas da napravi low blood sugar problem

Alcohol can also negatively impact blood sugar levels each time that it is consumed, regardless of the frequency of consumption. Research has shown that acute consumption increases insulin secretion, causing low blood sugar (hypoglycemia), and can also impair the hormonal response that would normally rectify the low blood sugar. Drinking as little as 2 ounces of alcohol on an empty stomach can lead to very low blood sugar levels....There is also an increased risk of problems when combining exercise and alcohol. It is not uncommon for people to go out for a drink after playing sports (for example, hockey, soccer, tennis) or to consume some alcoholic beverages while playing. Your blood sugars naturally drop during exercise, and your body is working on replacing your glycogen stores once you are finished. Consuming alcohol during this time will halt this process and can cause blood sugar levels to stay at an unhealthy level.

tako da ako si imao trening pa otisao da pijes bez dobrog obroka, mozda je to :D

jedite vise masti.
Link to comment

kako zalecujete zuljeve, dal postoji cudesna krema za damske dlanove? nisu mi toliko problem ove zute roznate izrasline na dlanovima i prstima, ali na vise mesta na jastucicima prstiju i dlanovma puca mi koza po rasednim linijama. boli. aj sto lepim hanzaplaste i trpim bol, al to sto mi to remeti grip, to ne mogu da podnesem.dal mogu nesto da promenim nabolje na tom planu?

Link to comment

hvat mi je los u rukavicama, ispadaju mi teski tereti, a sa sundjerima se osecam ko da treba da izvadim nesto vruce iz rerne.kad se oblepim hanzaplastima, osecam se opasno :)ja bih neku cudesnu kremu za oporavak koze...

Link to comment
Ma primetio sam nesto cudno sa okomDesava mi se da kao cakli i magli.. Ponekad se desi i da zabeli (samo po jedno oko.. nikad oba) i to potraje neko vreme i onda se vrati u normaluPoslednji put mi se desilo pre par dana, levim okom nisam mogao da izostrim sliku nekih minut-dva.. i prestalo je kada sam uzeo malo secera i vode.. ili prestane kada pojedem cokoladu.(ne desava mi se tako cesto.. ali se desi)Za sada sam to vezivao sa promenom nivoa secera u krvi, jer mi se desava da bas dugo dugo ne pojedem nista slatkoI onda videh da si se ti pozalio, pa rekoh da priupitam sta se kod tebe desava
izgleda kao da je goa'uld :huh:
hvat mi je los u rukavicama, ispadaju mi teski tereti, a sa sundjerima se osecam ko da treba da izvadim nesto vruce iz rerne.kad se oblepim hanzaplastima, osecam se opasno :)ja bih neku cudesnu kremu za oporavak koze...
probaj kozice koje koriste gimnasticari za rad na spravama.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...