Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

Kako uopšte vezujete gurtne na drugoj™ ruci? Neko vam pomaže, umete sami...?Edit: našao na Youtube-u. Biće da su ono što sam viđao ranije po teretanama neka improvizovana varijanta, koju je bilo gotovo nemoguće sam vezati.

Edited by Belaj
Link to comment
Ma ja sam potpuni antitalenat za benc. Uz to imam povijena ramena unapred, tako da mi je siroki benc i anatomski problem.Pricam o rekreativnom treningu snage (ne o bodibilding i powerliftingu) i kazem da mi nije jasno vezbanje u kome imas toliko snazna ledja (ili grudi) da su ti potrebna pomagla (gurtne, tehnika koja rasterecuje ruke) da bi angazovao ove misice. Za mene (naglasavam da je ovo moj licni stav) ako ne mozes da napredujes u DL-u jer ti tegovi klize iz ruku treba da poradis na stisku a ne da koristis pomagala.
oke, to stoji
Link to comment
Kako uopšte vezujete gurtne na drugoj™ ruci?
Samo prstima zabacis preko sipke, i namotavas sakom :D
Znam ja to, ali postavljam pitanje za sta ce mi grudni misici ako njihovu snagu ne mogu da u bilo cemu iskoristim, osim u powerliftingu i to samo na onim takmicenjima na kojima je dozvoljen siroki benc.
Svaki misic na telu je bitan i ima neku svrhu. Jako je bitno da ako treniras, ne izostavis ni jednu grupu misica, jer kasnije lako moze doci do povrede ako zapostavis nesto. Npr. ako radis razvlacenje buckama za grudi, mozes opasno zeznuti rame ako ga nikada ranije nisi vezbao. A grudne misice mozes i te kako da iskoristis, npr. da izguras nesto :D A i kao sto kaze Matilda, izgledaces bolje.
Ma ja sam potpuni antitalenat za benc. Uz to imam povijena ramena unapred, tako da mi je siroki benc i anatomski problem.
Veruj mi, ako sam ja uspeo da ispravim ramena, i da bez suplemenata vezbanjem nabacim preko 25 kg misicne mase, to onda moze svako. Svako je antitalenat u pocetku, treba malo vremena da se naviknes i probijes bednu kilazu na benchu. Meni je 6 meseci trebalo da predjem 60 kg, dok su drugari vec uveliko gurali 80-90. Ali vremenom sam ojacao ramena, ledja, triceps pa samim tim i dobio vecu snagu pri bench press-u, tako da sad opusteno guram 110. Kad vidim koliko sam se fizicki popravio, zalim sto nisam ranije krenuo da treniram.
Link to comment

Ne znam koliko ti je godina, ali ja imam preko pedeset. Nema tu nikakvog ispravljanja pogurenog stava, a bez hemije ni bitnog dobijanja misicne mase (posebno sto mi se preterana misicavost i ne svidja). Jedini cilj mi je da sto duze zadrzim pristojnu snagu (difovci me ispravljaju da to nije snaga nego sila, ali jasno je sta mislim).

Link to comment
difovci me ispravljaju da to nije snaga nego sila
Kakva nebuloza. Pa misicna snaga se definise upravo kao sposobnost misica da proizvedu silu u datim okolnostima.
Link to comment

I meni se kad sam to cuo ucinilo da grese, medjutim mislim da su ipak oni u pravu. Da dignes 100kg treba ti mogucnost da razvijes silu od 981N i to je to. Kod snage ima veze i vreme za koje izvrsis to dizanje. Ista snaga je ako 100kg dignes za 1s, kao i kad 50kg dignes za 0.5s.

Edited by Aion
Link to comment

imam jedno pitanje. nabavio bih neki uredjaj kojim mogu da pratim puls, predjene kilometre tokom trcanja ili voznje biciklom i potrosene kalorije. sta preporucujete? ne mora uopce da bude fensi, vazno je da ne bude skupo jer je verovatnoca da cu brzo odustati od zdravog zivota enormno velika.

Link to comment

mislio sam da km pratim preko gps-a na telefonu...edit: sad sam nasao preko oglesa polovan sigma pc15 za 40 evra. cini se da to nije puno?

Edited by ikar
Link to comment
mislio sam da km pratim preko gps-a na telefonu...edit: sad sam nasao preko oglesa polovan sigma pc15 za 40 evra. cini se da to nije puno?
to je bolja varijanta, gps na satu prilicno podize cenu.ja sam imao sigma pulsmetar, osnovni onyx classic. pristojan za taj novac. kod nas ih prodaje capriolo, pa mozes da proveris koliko je nov.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...