Jump to content

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

Ne znam sto si se uhvatio bas 40 kad mnogi mogu vise od toga cak i prvi put, ne samo Roni. Video sam mnogo transformacija medju poznanicima, obicnim smrtnicima, tako da ne verujem previse da je genetika presudan faktor, pre ce biti da je do para i zelje.

Link to comment

Ma nisu tabele bulja, nego , kao sto objasnjenje kaze, elite se odnosi na takmicarski nivo, a pod time se, pretpostavljam, misli na medjunarodna takmicenja (ili bar nacionalna), ne na takmicenja dve teretane u Pozarevcu. A na tom nivou, kao u svakom sportu, genetika je glavna, tu nema dileme. Za ove nivoe ispod mozemo da pricamo o tome koliko su brojke stvar para/volje, i tu dolazi ono sto je milogled pomenuo, da velika vecina rekreativaca nikad ne sastavi dve godine redovnog, struktuiranog treninga. A jos manji broj uopste pocne trening u godinama kada bi mogli da vide najvece rezultate (tj za ispunjenje njihovog genetskog potencijala).Hemiju sam namerno izuzela iz price, jednostavno mi i nemamo dovoljno veliki posveceni a cisti uzorak da sa pouzdanjem merimo nature vs. nurture.

Link to comment

ulecem na kratko >>>hvala za linkove devojke, prostudiracu :thumbsup:za sad sam happy sto sam otisla i odradila sat. od mene danas dosta, a onda krecemo ozbiljno!

Link to comment

Pa kolko ljudi ima koji su eksperimentisali sa hemijom pa ili nisu uspeli da postignu nista ili nisu uspeli da odrze rezultate koje su postigli ni na 70%... Moje misljenje je da svako ko je dosao u teretanu zbog izgleda ne treba da se opterecuje sa opterecenjem™, vec da gleda sto pravilnije da radi i sto bolje da pogodi misic. Ogromne tezine su rizicne za povrede i u dobroj meri nedostizne bez hemijice.Kad kazem hemija, mislim sterodi, ne suplementi.

Edited by casperbgd
Link to comment

Ja znam bar 10ak ozbiljnih hemicara, koji znaju malo vise od "roknucu metan i necu jesti nista nego cu da buknem samo od njega" klinaca pocetnika, i svi su mnogo dobro odradjeni (krupni i izdefinisani, a pritom retko koji ima neku veliku platu). Nije da ja volim takav izgled ali ono, ljudi su napucani i nisu vrece sala/vodeAjmo samo jedan primer - '91 godiste, bio jako mrsav, otkrio teretanu, vezbao na suvo i malo se izdefinisao... onda se lozenje pojacalo, malo neka takmicenja... evo dve slike pa uporedite ruke, recimo:https://fbcdn-sphoto...0_8004009_n.jpghttps://fbcdn-sphoto...2_6674454_n.jpgU medjuvremenu se i rasirio, kao da mu se taj ram tela povecao, ili kako vec. Dakle, prirodno uzan ali teretana i hemija cine cuda. Ne kazem da bi bio Roni u idealnim uslovima ali ono, kad samo vezbas i jedes i rokas se hemijom, bez drugih obaveza u zivotu... ko zna. I upravo to i hocu da kazem - nikad necemo saznati koliko medju ljudima ima potencijala jer se (srecom) ne lozi mnogo ljudi na ovu hardkor pricu.

Link to comment

Kolko treba da prođe između ždranja i vežbanja? Najela sam se malopre kao prase, a mislila sam da idem u 20h na dosta intenzivan kardio. Hoću baciti peglu ako odem?Ako neko misli da samo tražim opravdanje da ne odem jer me mrzi, da.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...