Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

A dobro, neki smo izdefinisani i radimo mrtvo i cucanj jako, a neki imate stomaka i dizete mnogo na potiscima. A za noge si skroz u pravu, imam i ja par drugova koji teretane nisu videli a listovi ko u fudbalera, imaju onaj breg ili kako se vec zove.
ma genetika je nekom majka a nekom materina. gledam neke zene kojima je sva teretana hodanje na traci i tipkanje sms-ova, pa su ok, dok ja moram da se naradim ko radni konj da bih imala prirast misicne mase od 10 grama godisnje.
Link to comment
:lol:Moram ovde da prijavim, jer sam skapirao da mi stvari krenu kada ih ukucam na forum. Enivej, obećao sam "mom" treneru (a i sebi) da ću do aprila moći da uradim 20 zgibova.Tips, hints and tricks welcome. Trenutno sam na 2. 3, ako je dobar dan. :facepalm:
Ja sam uvek bio jadan na zgibovima, ali bih probao sa jednom submaksimalnom serijom dnevno, 5-6 dana nedeljno. Na primer, ako ti je maksimum 3, svaki dan uradis po jednu seriju od 2. Kada ti 2 postane lako, povecas na 3 i tako dalje. Poenta je da vezbas cesto a nikad do otkaza.
Link to comment
ma genetika je nekom majka a nekom materina. gledam neke zene kojima je sva teretana hodanje na traci i tipkanje sms-ova, pa su ok, dok ja moram da se naradim ko radni konj da bih imala prirast misicne mase od 10 grama godisnje.
Ja u genetiku verujem samo kad su u pitanju listovi, tu sta si dobio prirodno - dobio si. Vidjao sam ljude da se neverovatno transformisu u gornjem delu (doduse, mnogi uz pomoc steroida, kao Miralem) a listove niko od obicnih smrtnika nikad nije nabildovao.
Link to comment

a cuj, da sam defetista ne bih nista ni radila tj vjezbala - a vjezbam, ali genetika jeste itekako ogranicavajuc faktor. nismo svi jednake gradje ni dispozicija, metabolizma i ostalih fizioloskih procesa, nivoa hormona (ne mislim samo na testosteron), a time nemamo ni iste granice napretka. uzevsi u ozbir naravno optimalan trening i dobru ishranu.nisam ni rekla da je transformacija nemoguca, nego da je tempo jako razlicit i da granice jako variraju.kod mene je napredak sporiji nego kod nekih zena koje vjezbaju manje od mene.(da ne bude da samo kukam, ne kazem da me priroda narocito nagrdila kad me vec nije narocito nagradila)slicno listovima, niko nije dobio brazilsko dupe ako ga nije dobio od majke. mada vjezbanjem ono moze da se popravi do neke mjere.sto se suplemenata koje god vrste tice, u teoriji bih isla do whey-a, u praksi ishranu baziram na dosta proteina (ne zbog teretane). dalje od toga ne bih. steroide ostavljam miralemu, mada ih i sama pozelim kad krenem u naplatu potrazivanja. ali to je vec za drugi topik.mislim ovo je toliko nacelna rasprava da je potpuno suvisna :D

Edited by morgana
Link to comment

ih, nemoj da si tako iskljuciva. to sto pricaju za sajdefekte steroida nista nije naucno dokazano, a svakako neskodljivo ako pravis pauze. meni bi bas bilo puno srce da vidim kako dizes 120kg iz bencha!

Link to comment
Ja u genetiku verujem samo kad su u pitanju listovi, tu sta si dobio prirodno - dobio si. Vidjao sam ljude da se neverovatno transformisu u gornjem delu (doduse, mnogi uz pomoc steroida, kao Miralem) a listove niko od obicnih smrtnika nikad nije nabildovao.
Zato sto ih tretiraju kao ostale misicne grupe, tj. rade ih 1-2 puta nedeljno, 3 serije po 15-20 ponavljanja ili tako neka popularna sema. Umesto toga, uzmi uradi 100 podizanja na prste svaki dan, po mogucstvu na po jednoj nozi, pa da vidis kako ne mozes da napucas listove.A sto se znacaja djenetike tice - ovaj cika u mom potpisu je sve objasnio. Edited by Milogled Bluff
Link to comment

jel koriste odrasle krave whey? bilo bi dosta jezivo da koriste, tako ja to vidim.ko onaj sladoled od majcinog mlijeka sto ga prave u londonu i slicnim sodomogomorama.

Edited by morgana
Link to comment
a cuj, da sam defetista ne bih nista ni radila tj vjezbala - a vjezbam, ali genetika jeste itekako ogranicavajuc faktor. nismo svi jednake gradje ni dispozicija, metabolizma i ostalih fizioloskih procesa, nivoa hormona (ne mislim samo na testosteron), a time nemamo ni iste granice napretka. uzevsi u ozbir naravno optimalan trening i dobru ishranu.nisam ni rekla da je transformacija nemoguca, nego da je tempo jako razlicit i da granice jako variraju.kod mene je napredak sporiji nego kod nekih zena koje vjezbaju manje od mene.(da ne bude da samo kukam, ne kazem da me priroda narocito nagrdila kad me vec nije narocito nagradila)slicno listovima, niko nije dobio brazilsko dupe ako ga nije dobio od majke. mada vjezbanjem ono moze da se popravi do neke mjere.sto se suplemenata koje god vrste tice, u teoriji bih isla do whey-a, u praksi ishranu baziram na dosta proteina (ne zbog teretane). dalje od toga ne bih. steroide ostavljam miralemu, mada ih i sama pozelim kad krenem u naplatu potrazivanja. ali to je vec za drugi topik.mislim ovo je toliko nacelna rasprava da je potpuno suvisna :D
Ja sam nekako poprilicno siguran da su ovo neki narcisticki elementi samokritike. :DIl' da zadjem "s one strane sovinizma" i konstatujem da nijedna zena nije zadovoljna svojim izgledom. :P
Link to comment

ma jok, nego prosto sam taj slucaj da mi misicna masa ne napreduje narocito brzo. sasvim sigurno nisam jedina.alternativno bi se moglo reci da nisam bas ko od stijene odvaljena.

Edited by morgana
Link to comment
ma jok, nego prosto sam taj slucaj da mi misicna masa ne napreduje narocito brzo. sasvim sigurno nisam jedina.alternativno bi se moglo reci da nisam bas ko od stijene odvaljena.
Sto je i sasvim normalno, da ne kazem zenama genetski uslovljeno. Sustinski, bitna je definicija na neku solidnu masu da to bude super, retko koju sam ja devojku vidjao u teretani koja je od brega odvaljena.Posto sumnjam da si nezadovoljna izgledom gornjeg dela, mozda bi promena treninga za noge i gluteus bila korisna uz neko korigovanje kardia. Kardio u dobroj kolicini slucajeva igra kontraproduktivnu ulogu u rastu misica kad se radi vise vremena. Jesi li probala HIIT?
Link to comment

pa i poredim se sa zenama oko sebesa kardiom ne pretjerujem, naprotiv, a najveci problem mi nisu noge nego tanke ruke. mada sam uspjela da ih sredim tako da ne izgledaju anorekticno.ne zalim se nista posebno, samo sam se nadovezala na glijevu opasku o genetici i rekla da neke cure oko mene rade manje a napreduju u misicnoj masi vise od mene. kao sto u bilo cemu drugom neki ljudi napreduju vise a neki manje, za isti rad.svakako, hvala na savjetima :)

Link to comment
A sto se znacaja djenetike tice - ovaj cika u mom potpisu je sve objasnio.
imam ortaka iz osnovne, uvek je bio sportski tip. skoro iso u teretanu 3 meseca i odustao, jer nece da izgleda ko strvina. za to vreme je postigo rezultat ko mi ostali smrtnici za tolko godina. a najbolje je sto sam oduvek bio bar 2x jaci od njega.aj jos neko da lozi morganu da uzima steroide, mene vise nece da slusa :(
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...