Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

Ima opet novogodisnji popust ovih dana, 50 ojra godisnja clanarina (a inace je 1200din mesecno). Mislim da cu da uplatim pa polako da pocnem da se spremam za leto. Miraleme, koju hemiju da uzmem pa da i ja ojacam na bendzu?
Probaj sa esidima. Ko zna koliko ces tona podici.
Link to comment
Ima opet novogodisnji popust ovih dana, 50 ojra godisnja clanarina (a inace je 1200din mesecno). Mislim da cu da uplatim pa polako da pocnem da se spremam za leto. Miraleme, koju hemiju da uzmem pa da i ja ojacam na bendzu?
evo vako: rano ustajanje, svez vazduh, casa mleka i sargarepa na dan!
Link to comment
Mioglede brate po madballu, daj neki dobar program za ramena, mislim da mogu dosta bolje na tom delu tela, ali nikako da se posvetim tome...
Nisam ti ja najbolja adresa za to pitanje, buduci da su ramena jedina grupa koja mi ide sta god da radim. Dovoljno je da pomislim na military press pa da napredujem.U svakom slucaju, ima jedna izreka medju dizacima tegova iz vremena kada je clean and press jos bio olimpijska disciplina: "to press a lot, you have to press a lot". Drugim recima, stojeci potisak kada god si u prilici. Na primer, 5x5 dva-tri puta nedeljno. To je vezba koja dozvoljava, a najcesce i zahteva, znatno veci volume i frequency od, recimo, tri powerlifta.A ako se dobro secam, ti dizes neke monstruozne tezine iz bencha, pa ni military ne bi trebalo da ti predstavlja problem. To su ipak srodne vrezbe.
Link to comment

radim ja millitry, mada nisam znao da se to tako zove :D imam i to u programu, radim sa tezinama do 70kg, radim 2x15 sa recimo 50kg, pa onda predjem na 2x10 sa 70, mislim da mogu sa vecim tezinama, ali me malo brinu povrede ramena, mada ovi u teretani mi non stop pricaju da nema ko barem jednom nije imao neki problem sa ramenom, clean and press nisam nikada radio u zivotu ali probacu ali vidim da rade ovi iz teretane.inace nisam jos uvek na onim tezinama na kojima sam bio, nisam malo duze trenirao zbog raznih obaveza koje sam imao, ali bi trebalo sada od januara da se krene malo jace

Edited by spina
Link to comment

Jel to sedeci ili stojeci? Ako je ovo drugo, onda si jebena zver. Ja mogu 70x5 i, iskreno, nisam nikada video nikoga da radi ni sa toliko. To mi je ubedljivo najjaca vezba.

Link to comment
radim ja millitry, mada nisam znao da se to tako zove :D imam i to u programu, radim sa tezinama do 70kg, radim 2x15 sa recimo 50kg, pa onda predjem na 2x10 sa 70, mislim da mogu sa vecim tezinama, ali me malo brinu povrede ramena, mada ovi u teretani mi non stop pricaju da nema ko barem jednom nije imao neki problem sa ramenom, clean and press nisam nikada radio u zivotu ali probacu ali vidim da rade ovi iz teretane.inace nisam jos uvek na onim tezinama na kojima sam bio, nisam malo duze trenirao zbog raznih obaveza koje sam imao, ali bi trebalo sada od januara da se krene malo jace
Donekle je to tacno, ali naravno da ima ljudi koji nisu imali problema sa ramenima, ja npr. nisam imao problema ni sa jednom grupom misica, pre svega iz tog razloga sto bas retko kada forsiram max. tezine. Ako hocu vec da povecavam tezinu, nikad je ne povecam toliko da ne dignem manje od 4 puta, a povreda ramena je najcesca upravo zbog opterecenja velikog broja malih misica, ali i malog zgloba, kao i zbog nepravilnog rada na bencevima.Pretpostavljam da su ti rekli da svi oni koji su jednom rame sjebali, nikad nisu uspeli skroz da ga zalece ili makar ja nisam cuo primer kompletnog "isceljenja" povrede ramena.
Link to comment

Miloglede sedeci :) ne zelim mnogo da opterecujem kolena, znam da je teze stojeci, radio sam sa 60icom ali nikada vise od toga. Inace sam visok oko 183-4 i 100-102kg@casperbgd da oni, imam jednog drugara nikako da mu se smiri rame, ne moze covek vise nista normalno da radi, bedak

Link to comment
Miloglede sedeci :) ne zelim mnogo da opterecujem kolena, znam da je teze stojeci, radio sam sa 60icom ali nikada vise od toga. Inace sam visok oko 183-4 i 100-102kg
a sto bi ti stojeci press opterecivao mnogo kolena? sumnjam da su ti kolena sjebanija od mojih a press i jerk mi nikad nisu imali neki uticaj na kolena. doduse nikad ih i nisam radila sa nekim velikim tezinama, stigla samo do 30kg pre nego me strefila neuralgija. ne treba ti za press da ides bas u cucanj.btw, miloglede, krenula sa da radim deadlift 2x5x50kg plus 5x50kg romanian, dva puta nedeljno. videcu rezultate u februaru :). mada cu morati da pravim pauzu skoro mesec dana sada zbog putovanja.
Link to comment

Nisam debeo, ali nisam ni izdefinisan kao bilderi, imam malo stomaka. Nikako to da skinem jebiga. Imam dosta misicave noge, ljudi kada mi vide list kazu da je to nerealno, to mi je do genetike vise, noge nikada nisam radio u teretani.

Edited by spina
Link to comment

A dobro, neki smo izdefinisani i radimo mrtvo i cucanj jako, a neki imate stomaka i dizete mnogo na potiscima. A za noge si skroz u pravu, imam i ja par drugova koji teretane nisu videli a listovi ko u fudbalera, imaju onaj breg ili kako se vec zove.

Link to comment
neki smo izdefinisani i radimo mrtvo i cucanj jako
:lol:Moram ovde da prijavim, jer sam skapirao da mi stvari krenu kada ih ukucam na forum. Enivej, obećao sam "mom" treneru (a i sebi) da ću do aprila moći da uradim 20 zgibova.Tips, hints and tricks welcome. Trenutno sam na 2. 3, ako je dobar dan. :facepalm:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...