Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

svaka joj cast za one front squats!jedino sto ne kapiram kod crossfita je ono bacanje deadlifta kad podignu tezinu. zasto su izbacili spustanje?
Pa da ne bi gubila vreme i snagu. Ovo im je takmicarski fazon. Ograniceno vreme, prakticno moraju da trce od sipke do sipke, na svakoj sipci veca tezina. Mada ove na velikim takmicenjima dizu mnogo vise.
Link to comment

Kod tog Krosfita mi nije jasno to trkanje sa stopericom. Brate, ako hoces fitnes, idi trci sprinteve. Ako hoces snagu, dizi tegove i pravi normalne pauze izmedju serija.Mala je zver, ali joj je na nekim vezbama forma toliko losa da boli dok se gleda. Double bodyweight deadlift je egstra stvar, ali meni se ipak vise dopada ideja da ne zavrsim u invalidskim kolicima.

Link to comment
Pa da ne bi gubila vreme i snagu.
za vreme razumem, ali zar nije i taj drugi deo lifta stvar snage. mislim, nije isto ako podignes 100kg sa dobrom formom pa ih spustis sa iskrivljenim ledjima (ili ih jednostavno bacis), i ako ih vratis na zemlju drzeci i dalje dobru formu. jednostavno me zanima kad/sto je taj drugi deo otpao. logicno mi je za snatch i jerk da ih bacis jer je tezina i dospela u krajnju poziciju iz explozivnog pokreta, ali ovo za deadlift ne kapiram poentu.
Link to comment

Realno, za nijansu sam jaci od nje na deadliftu i benchu. I mogu da podignem iznad glave malo vise od nje, ali na sirovu snagu, ne ovako graciozno. A nisam ni duplo tezi. Ostalo ne mogu.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

a sta te miloblafe tacno buni kod krosfita? krizanac koji jos nije potpuno definisan, koliko vidim, svako malo uvode nove discipline, sve kako bi sto vise isforsirali i kardio i komponentu snage. da vidis tek kako zgibove rade.moracu da im predlozim sklekove na brodu :fantom:

Link to comment

Ne znam brate, nije mi najjasnij taj koncept kardio treninga sa sipkom. Na barbell clean nad jerk-u, koji je, posle snatch-a, tehnicki najzahtevnija vezba snage koja postoji, ti se utrkujes sa satom, umesto da svako ponavljanje izvedes sto odmorniji i skoncentrisaniji. Ako ti je vec cilj fitnes, uzmi pa bacakaj ona kravlja zvona ili bucice.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

Realno, bezbedniji su tvoji sklekovi na ogradi broda od ovakvog zajebavanja sa deadliftom i olimpijskim disciplinama.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

Ja, ovako sa strane, krosfit dozivljavam pre svega kao sistem u kome se insistira na izdrzljivosti. Ima i kardio trening, ima i trening snage, ali mi deluje da je glavna misicna izdrzljivost. Slicno onome sto se radi u treningu borilackih vestina.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...