Jump to content
IGNORED

vize, vize, vize, ze, ze, ze...


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

A i zasto bi? Nema granica unutar EU,ne udaraju se stambilji, pa ko i kako moze da proverava(izuzev ovih policijskih prijava,ali ni to ne postoji) da li si bio u Rotterdamu,Luxemburgu ili Hamburgu?
ok, ja to sa aspekta nekog ko boravi u UK, odakle se u vecinu Sengen zemalja ide avionom. A posto UK nije deo toga, obavezna je pasoska kontrola na ulasku, a samim tim i pecat. Pa se onda iz toga moze videti da se nije boravilo u zemlji za koju se trazila viza.
Link to comment
ok, ja to sa aspekta nekog ko boravi u UK, odakle se u vecinu Sengen zemalja ide avionom. A posto UK nije deo toga, obavezna je pasoska kontrola na ulasku, a samim tim i pecat. Pa se onda iz toga moze videti da se nije boravilo u zemlji za koju se trazila viza.
Mislim da onaj ko je postavio pitanje i ne ide u UK.A UK valjda nije ni pristupila ovom Shengen sporazumu.Ili jeste, a ja nisam to registrovala?
Link to comment
Mislim da onaj ko je postavio pitanje i ne ide u UK.A UK valjda nije ni pristupila ovom Shengen sporazumu.Ili jeste, a ja nisam to registrovala?
ne, nije UK pristupila Sengenu :lol:nego kazem da se odavde u Sengen ide najcesce avionom, a onda postoje i pasoske kontrole i pecati, pa se moze lakse videti u koje se Sengen zemlje islo. Za razliku od [cesceg] puta kolima/busom/vozom iz Srbije, gde ce pecat uvek biti Madjarska/Slovenija i sl. i ako se ide npr u Nemacku ili Francusku.
Link to comment

sta se desava sa vazecim multisengen vizama koje su u starom pasosu, a on je istekao? da pojasnim: plavi pasos prestane da vazi, a viza ne. sta onda? nova viza ili postoji nacin da se prenese u novi pasos?

Link to comment
sta se desava sa vazecim multisengen vizama koje su u starom pasosu, a on je istekao? da pojasnim: plavi pasos prestane da vazi, a viza ne. sta onda? nova viza ili postoji nacin da se prenese u novi pasos?
obavezno proveriti sa ambasadom/konzulatom zemlje koja je vizu izdala - nekima je ok da putujes sa novim pasosem i vizom u starom, neke ne dozvoljavaju.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...