Jump to content
IGNORED

vize, vize, vize, ze, ze, ze...


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

samo da se upisem i potvrdim ono sto su adam i jms pricali :)dakle, mozno je promeniti aerodrome u londonu bez vize u roku od 24 h. i to englezi znaju i ne prave problem.dok nemci to ne znaju i prave problem pri napustanju njihove zemlje - pa onda pozovu nadlezne i objasni im se :fantom:hvala svima!

Link to comment
Za Tursku, sa srpskim pasosem, treba li ikakva viza? Ne? Ni ona na aerodromu?
Samo da potvrdim, pre par meseci izasao u Istanbul da se prosecem (imao 13 sati cekanje). Nista ne treba, crveni pasos bato :D
Link to comment
samo da se upisem i potvrdim ono sto su adam i jms pricali :)dakle, mozno je promeniti aerodrome u londonu bez vize u roku od 24 h. i to englezi znaju i ne prave problem.dok nemci to ne znaju i prave problem pri napustanju njihove zemlje - pa onda pozovu nadlezne i objasni im se :fantom:hvala svima!
:thumbsup:*samo napomena da se to odnosi na one koji imaju USA/AUS/CDN/NZ vize...
Link to comment

Da li neko ima iskustva sa tranzitom kroz Maleziju?Imam povratni let Amsterdam - Sajgon, preko Kuala Lumpura, Malaysia Air-om, i nije mi jasno da li ću morati da vadim vizu, i ako da, da li mi treba jedna ili dve.

Link to comment
Da li neko ima iskustva sa tranzitom kroz Maleziju?Imam povratni let Amsterdam - Sajgon, preko Kuala Lumpura, Malaysia Air-om, i nije mi jasno da li ću morati da vadim vizu, i ako da, da li mi treba jedna ili dve.
/ 16JAN13 / 1320 UTCNational Serbia (RS) /Embarkation Netherlands (NL) Transit Malaysia (MY) /Destination Viet Nam (VN)vi_tr.gifMalaysia (MY)in_on_no.gifVisa required.
U stvari, najbolje ti je da pogledas ovde - imas i kontakt podatke ambasade u Beogradu. Edited by jms_uk
Link to comment

@jms_uk: hvala! Zvao sam ambasadu u Beogradu, oni mogu da mi izdaju jednu vizu, što znači da bih za povratni let morao da jurim u Vijetnamu. Zvao sam i konzulat u Sajgonu, ali oni ne izdaju vize, morao bih da idem u Hanoj.Ali u beogradskoj ambasadi su mi rekli da viza nije potrebna kada se ne izlazi sa terminala, a to je slučaj sa mojim letom, tako da mislim da sam ok.

Link to comment
@jms_uk: hvala! Zvao sam ambasadu u Beogradu, oni mogu da mi izdaju jednu vizu, što znači da bih za povratni let morao da jurim u Vijetnamu. Zvao sam i konzulat u Sajgonu, ali oni ne izdaju vize, morao bih da idem u Hanoj.Ali u beogradskoj ambasadi su mi rekli da viza nije potrebna kada se ne izlazi sa terminala, a to je slučaj sa mojim letom, tako da mislim da sam ok.
Takodje mozes da pitas avio kompaniju, jer
i hear the malaysia airlines does provide help for a transit visa and a hotel room if you are travelling malaysian to and from.
Link to comment
  • 2 weeks later...
*samo napomena da se to odnosi na one koji imaju USA/AUS/CDN/NZ vize...
upravo tako, nisam bila preciznaopet imam pitanje o vizama :cry:boravisna dozvola mi uskoro istice, kakva su pravila, kapiram da ne mogu jednostavno da produzim svoj boravak ovde na 3 turisticka meseca, vec da moram da napustim zemlju pre isteka i da se potom mogu vratiti kao turista na 3 meseca, ali ...da li mora da prodje odredjeno vreme izmedju toga? buni me ona stavka da mora da prodje 3 meseca izmedju izlaska iz eu i ponovnog ulaska? tj da ne moze da se ostane duze od 3 meseca u 6 meseci godisnje. :huh:nadam se da to ne vazi u ovom slucaju :unsure: Edited by lostfanforever
Link to comment

eh onda ne znam ništa :(pošto ako si u Nemačkoj radio doktorat ima neka forica da možeš da produžiš još par meseci-godinu dana dok ne završiš skroz doktorat/ne nađeš posao

Link to comment

hm... bilo bi dobro ako postojija sve doktorante koje znam odavde pokupili se i otisli u predvidjenom roku pre isteka boravisne, a cak znam i devojku koja je vadila novu boravisnu na samo mesec dana (morala nesto da zavrsi ovde ) sa full papirologijom i placanjem ...

Link to comment
hm... bilo bi dobro ako postojija sve doktorante koje znam odavde pokupili se i otisli u predvidjenom roku pre isteka boravisne, a cak znam i devojku koja je vadila novu boravisnu na samo mesec dana (morala nesto da zavrsi ovde ) sa full papirologijom i placanjem ...
tako i ti uradi, nemoj se zezati.
Link to comment

moja drugarica jedna je otišla nakon isteka i nije bio nikakav problem. a ako baš hoćeš, ja sam ti luftirala dupe po francuskoj od 15. septembra do kraja oktobra bez cds i to sam se zapravo zatekla u singapuru kad je istekla, letela nazad u pariz sa samo pasošem i otišla malo do srbije i vratila se nazad u pariz pre nego što sam otišla u prefekturu da ponovo predam dokumenta.mislim, tebi je dovoljno da imaš onaj papir koji potvrđuje da imaš zakazan randez-vous za predaju dokumenata, a u parizu nakon što predaš obišno čekaš još 3 meseca da dobiješ cds. ja se obično ne igram sa tim stvarima, ali kad imaš to papirče, sve ti je rešeno. ne treba ti ni recepisse ni cds da bi išla levo, desno.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...