Jump to content
IGNORED

Now drinking


Gonzo

Recommended Posts

i stas na kraju popio? nista?
Pijo sam ovaj sa leve strane. Pure Malt. Ko je 5 puta pio viski, zna sta je pure malt (single malt).Vidi ga, sa 950Y je jos jeftiniji.viski05.jpgOvaj do njega, Kirin (konglomerat kao BIP) pure malt je 50%. Ne osecas dok pijes,popijes isto ali ti sutra teze nego obicno. Jednom mi se zalomio.Koliko god da su ovi poznati i standardni jeftini, nisu bolji od ovog lokalnog. Jednostavno, oni su "blend", ovaj je "single" malt.Dok ga nisam otkrio, ono kada retko popijem viski uzimao sam MacAllan. Posle vidim da je ovaj jednako dobar a mnogo jeftiniji.Najbolji je Yamazaki. Idem u neke radnje sada, ako ga nadjem kupicu ga i uslikati pa i drmnuti, juce bila plata. Edited by Yoyogi
Link to comment
pure i single nije isto.
Pa nije isto ali su neki rod, pure malt je po ukusu viskija blizi single maltu nego sto mu je Dzoni Voker.Ovaj jeftini koji sam slikao (i pio) jeste bolji od standardnih "obicnih" viskija.Ako neko ne zna, prosecna cena boca viskija na izlazu iz fabrike je 5$. To pocev od Balantajna pa do nivoa Glenfidika.Sve preko toga su porezi, marze, troskovi.Jednom sam pitao jednoga u Booze Shop u Sidneju kako to da je Balantajn negde 22$ a negde 32$. Kaze, prva razlika u ceni je da je onaj jeftiniji dosao u koncentratu pa razvodnjen i punjen lokalno. Onaj skuplji je dosao u bocama iz Skotske. Tog sam prodavca znao od pre, sa drugog mesta, to mi je kao rekao "internu stvar". Mada mi ni onda ni danas nije izgledalo mnogo uverljivo, ne verujem da bih prepoznao razliku u ukusu. Edited by Yoyogi
Link to comment
Pa nije isto ali su neki rod, pure malt je po ukusu viskija blizi single maltu nego sto mu je Dzoni Voker.
pure je mesavina singlova. a zeleni dzoni je upravo to.slucajno sam pio sve dzonije osim ovog novog dabl blek za koji ni ne znam da li je blek u novom pakovanju ili nesto drugo.
Link to comment
pure je mesavina singlova. a zeleni dzoni je upravo to.slucajno sam pio sve dzonije osim ovog novog dabl blek za koji ni ne znam da li je blek u novom pakovanju ili nesto drugo.
Ne zeleni, ne crni, obican crveni Dzoni. I obican Balantajn. Tu je ovaj Pure Malt bolji, nije bolji od specijalnih Dzonija i drugih viskija koji imaju posebne (skuplje) varijante.U tu ravan sam ga i stavio. Obicni viskiji.
Link to comment

Sutra, april 29. pocinje "Golden Week" u Japanu. sa 2 dana odmora imam 10 dana bez ofisa.Da se malo obelezi, sampanjac. Za ovaj nikada pre nisam chuo, cak ga i zovem "Farenhajt". Dobar je, narodni, cena 20$. Nesto kao "Yellowglen" u Australiji.vietblues02.jpgPrvi put sam ga pio na letu ANA (BKK-NRT) pre 5 godina. Ekonomska klasa. Svideo mi se, mozda sto je posluzenje (ovo je bila druga bocica) stiglo iznad Vjetnama, nekih sat vremena nakon poletanja. To Ameri koji se vracaju iz Bangkoka zovu "Vietnam Blues". Oni imaju jos 12-20 sati leta posle Narite.vietblues.jpg

Link to comment
To ti je kava, ne šampanjac.
Eh, bas da si mi smanjio uzitak. medjutim, gotovo, popilo se.Ima drugi tip boca, kaze "Cava". Ovde kaze "Brut". Hik. Bas ga zavrsih.Kada stvarno treba, Moet Chandon ili Dom Perignon. Retko se to desava, mozda se i zaboravi.Francuzi su dobili sve na sudu, Australia ne sme da koristi imena francuskih marki. Oz shampanjac ze sada zove "Pinot Noir" i tako neke obilaznice i zayebancije.Australijska vinska industrija, odlicna, ispada kao kineski bofl. To nije pravo.
Link to comment
Kako bi bilo da neko nesto popije umesto da googla cirku sa mojih postova?
eo ja pijem kaficu i razmisljam da aj dobro sto imas sliku od juce, to razumem, ali sto vadis sliku od pre 5 godina da potkrepis svoje reci, odakle ti ta slika, gde si ti to spakovao, i u glavi i na kompu, kako si sistematizovao, da l imas folder "pice u avionu", pa po godinama, il si podelio na aviokompanije, ili vodis po vrstama alkohola, proizvodjacima, pa onda hrana, i sve ostalo, koliko su to hardovi na kojima si pohranio ceo svoj zivot u fotografijama (aj dobro, ne ceo, nego otkako postoje digitalni aparati, ali kapiram da u japanu digitalni postoje oduvek) i cemu to tebi sluzi, je l te fotke gleda jos neko osim forumasa, ili si ti neki miroslav-mandic-tresnja-lutanja japanski koncept. umetnik fotograf, ili ko zna cemu mi ovde prisustvujemo, a da nismo toga svesni.. dakle, ko sto rekoh, nau drinking kafica.
Link to comment
eo ja pijem kaficu i razmisljam da aj dobro sto imas sliku od juce, to razumem, ali sto vadis sliku od pre 5 godina da potkrepis svoje reci, odakle ti ta slika, gde si ti to spakovao, i u glavi i na kompu, kako si sistematizovao, da l imas folder "pice u avionu", pa po godinama, il si podelio na aviokompanije, ili vodis po vrstama alkohola, proizvodjacima, pa onda hrana, i sve ostalo, koliko su to hardovi na kojima si pohranio ceo svoj zivot u fotografijama (aj dobro, ne ceo, nego otkako postoje digitalni aparati, ali kapiram da u japanu digitalni postoje oduvek) i cemu to tebi sluzi, je l te fotke gleda jos neko osim forumasa, ili si ti neki miroslav-mandic-tresnja-lutanja japanski koncept. umetnik fotograf, ili ko zna cemu mi ovde prisustvujemo, a da nismo toga svesni.. dakle, ko sto rekoh, nau drinking kafica.
Slike su na dohvat, 400 hiljada njih. U lokalu + sve bekapovane na Mozy. Sta fali, slika od juce pa neka od pre (isto moja, ne smece dovuceno sa neta). I moj komentar.Zao mi je, ne dovlacim sekundarne sadrzaje sa neta.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...