Jump to content
IGNORED

Now drinking


Gonzo

Recommended Posts

Kontakt? Ili si išao pravo tamo?

 

 

....shit has hit the fan...

Mislim da će ga uskoro biti u Riznici vina i u onoj vinoteci kod Marakane....

Inače, lik koji ga pravi je arhitekta (u penziji) koji je se bavio projektovanjem pivara pa su mu ostali kontakti za ječemeni slad koji uzima gotov i onda destiliše, mislim da mu je izvorište Jagodinska pivara.

Link to comment

Izvini, a kako se to arhitekte bave projektovanjem pivara?

Mislim ono, zgrada, gradjevina, manje ili vise fensi, a iz nje tece pivo?

Link to comment

Tehnolog & arhitekta?

To je prilicno retka kombinacija.

Ali 'ajde, neka bude, ne znam samo zasto je onda kenta potegao arhitekturu kao kvalifikaciju.

Link to comment

zato što su tehnolozi sa svojim znanjem neophodni u dizajnu (ne u estetetkom smislu) prostora u vinarijama i pivarama

 

i vrlo često su konsultanti prilikom projektovanja

 

ne rade proračune i ostalo, ali se pitaju oko dimenzija i rasporeda prostorija, pa i materijala koji se koriste - zbog toga što oni znaju koje i kolike mašine i posude ulaze, i slede prirodan tog tehnološkog postupka

Link to comment

Tehnolog & arhitekta?

To je prilicno retka kombinacija.

Ali 'ajde, neka bude, ne znam samo zasto je onda kenta potegao arhitekturu kao kvalifikaciju.

Poenta je trebala da bude na pivarama (zbog sirovine) a ne na arhitekturi, mada postoji i industrijska arhitektura...

Ali maheem me je demantovao, još bolje ako je tehnolog.

Link to comment

zato što su tehnolozi sa svojim znanjem neophodni u dizajnu (ne u estetetkom smislu) prostora u vinarijama i pivarama

 

i vrlo često su konsultanti prilikom projektovanja

 

ne rade proračune i ostalo, ali se pitaju oko dimenzija i rasporeda prostorija, pa i materijala koji se koriste - zbog toga što oni znaju koje i kolike mašine i posude ulaze, i slede prirodan tog tehnološkog postupka

 

Aman :D

Pa zato sam i reagovao na pominjanje arhitekte kao reference za proizvodnju piva, dakle njenu tehnolosku stranu; mozda i neopravdano, arhitekta mi je u kontekstu teme zazvucao malo onako snobovski, ono 'skolovan covek, nije ma ko, nego bas arhitekta...'

Covek posle pokusao da objasni, nije mu bas poslo za rukom :)

 

 

Poenta je trebala da bude na pivarama (zbog sirovine) a ne na arhitekturi, mada postoji i industrijska arhitektura...

Ali maheem me je demantovao, još bolje ako je tehnolog.

OK.

A o industrijskoj arhitekturi cu ti malo opsirnije, nemam kad sad :P

Link to comment

Pa valjda bez tehnologa ne može...

Mislim, može al neće da valja...

 

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

O daaaa cevčio sam to do balčaka kući dok sam imao svog dilera koji mi je davao ispod cene...

Sad nemam novaca ni za toliko...

 

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

auh kako je ovo dobro! tawny port finish mu da neku fenomenalnu slast, tako lako klizi niz grlo da je to cudo jedno. 

 

pre par nedelja bio u edinburgu, probao, zaljubio se i odmah narucio na netu. stiglo juce. popio par casica, gustiram... jedva cekam da ga se opet dokopam veceras. ako/kad imate prilike, ne propustite da probate. divota! 

 

benriach_15YO_port.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...