Jump to content
IGNORED

žestina


henrik larsson

Recommended Posts

Posted (edited)

Zar se patoka ne baca kod pecenja rakije ? To je ono prvo sto izadje ? 
 

@pbg12345 mi smo domacu rakiju, u luksuznom pakovanju Prolom vode, prodavali po 1000 rsd/l, ali to su male kolicine i poznanicima

Edited by Lezilebovich
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, triple_nippled said:

nije problem ni da se razblazuje tom slabijom, tzv patokom...prosto treba odvajati cist destilat/ "srce" rakije...a moze se razblazivati i tom slabijom ako zadovoljava standarde. tj ako nije kisela, pokupila shtroku itd....to je do kazandzije, da pokupi ono sto valja.

 

kakko god, cini mi se da i ova godina ne obecava sto se rakije tice

 

 

da, to je to

sigurnije je svakako ostaviti samo srce i razblaziti destilovanom vodom, nego nagadjati kakvog je sastava i ukusa onaj slabiji deo koji kasnije istice

a niti imam uslove (opsremu) niti iskustva, za neka ozbiljnija testiranja, provere itd

 

ma katastrofalna je godina za sve

ubrzan je rast, vegetacija, zrenje, ali plod izuzetno nekvalitetan, govorim i o vocu i o povrcu

jbg, klima je otisla u kurac, temperature em visoke, em velika kolebanja, padavine kada ih ima izuzetno obilne

gomila sto voca, sto povrca truli, a da nije ni sazrela u potpunosti

 

9 minutes ago, Lezilebovich said:

Zar se patoka ne baca kod pecenja rakije ? To je ono prvo sto izadje ? 
 

@pbg12345 mi smo domacu rakiju, u luksuznom pakovanju Prolom vode, prodavali po 1000 rsd, ali to su male kolicine i poznanicima

 

 

ja sam tako nekako i zamislio, 1200(10e) na litar, a1000 na nesto vecu kolicinu

medjutim ovi kontakti, koji su ponavljam iz specificnog kraja, kazu da je to preterano, kod njih je dobra rakija 700-800 din

a kao sto rekoh, za beograd nemam konkretne informacije

 

to je na ulozeni posao smesna cena

u tom slucaju radije necu da se gnjavim sa svim tim i sacekati da se za koju godinu ispoklanja odredjena kolicina, pa onda ponovo peci, ako vocnjak pozivi do tad

 

Link to comment

Znam par ljudi koji uzimaju rakiju za tih 1000-1200, ali i meni je to malo previše. Mislim da nije dao max 1000 za neku koja mi baš leži. 

 

U poslednje vreme nabavljam preko tasta od njegovog drugara iz Milanovca/Takova za oko 700 din/l.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...