Jump to content
IGNORED

Sladoled


FranziskaKafka

Recommended Posts

ovo je najgluplja godina za nove sladolede, nista novo pametno se nije pojavilo. onaj luksuzni u kutiji je...tja,
Slazem se da je najgluplja godina za nove sladolede.Mislis li na King u kutiji? Cini mi se da sam vidio neki u prolazu na nekoj pumpi, kasnije mi tek palo na pamet da sam slobodno mogao i da ga probam.
Link to comment
@ cmrlj & luba Moritz Eis ima sutra promociju u Roggenartu u Svetozara Markovica, free sladoled od 13 do 16 h. Trebalo bi da udju u jos 2 prodavnice Roggenarta u naredne 2 nedelje, a onda (verovatno) pocetkom avgusta otvaraju flagship u Vuka Karadzica 9. Treba da probate i Cookie Cantucci Cinnamon ukus, bas bas dobro, sa parcicima cantuccini keksa. Na baklavu sam se navukla ko poslednja, isto sa parcicima baklave, hrmljac. Proslog vikenda sam narucila da mi dostave na kucu pola kutije baklave i pola creme florentine. Nije dugo trajalo. blush.gif Inace, bice sad puno promocija po gradu, oni ne zale kod samplinga jer ko proba,navuce se. Pratite facebook.com/MoritzEis i twitter.com/moritzeisSve je inace u soft launch fazi, jos se uigravaju i sa proizvodnjom i sa prodajom, a pravi sajt je u izgradnji, bice uskoro i to.
sve mi daleko, na ovu vrućinu a oćuuuuuuu i ja.jel dolaze na NBG?
Link to comment

pa na NBG im je proizvodnja & radnja, u ENJUB-centru. iskljucis se iz bul mih.pupina desno odmah posle EKO pumpe u onu ulicicu koja ide duz celog ENJUB-a (ulica zamisljeno izlazi na dunav), sasvim pri kraju te ulicice im je lokal. doduse ne dele za djaba....

Link to comment
Moritz Eis ima sutra promociju u Roggenartu u Svetozara Markovica, free sladoled od 13 do 16 h.
Prođoh, svratih, otidoh. Gužvanjac i vrućina unutra + ekspresno brza degustacija, pa ne stigne čovek ni do predvorja uživancije, ali! Malina kida - kiselkasta i baš osvežavajuća. Čokolada je dosta jaka, ali taman može lepo da se razbije nekim laganim voćnim ukusom. Baklave se ne sećam, jagode se sećam da mi se dopala. Limun me je oduševio, a inače ne volim sladoled od limuna. I tako. Hoću još.
Link to comment
Prođoh, svratih, otidoh. Gužvanjac i vrućina unutra + ekspresno brza degustacija, pa ne stigne čovek ni do predvorja uživancije, ali! Malina kida - kiselkasta i baš osvežavajuća. Čokolada je dosta jaka, ali taman može lepo da se razbije nekim laganim voćnim ukusom. Baklave se ne sećam, jagode se sećam da mi se dopala. Limun me je oduševio, a inače ne volim sladoled od limuna. I tako. Hoću još.
Eh, šaka i po malina i jedan sneško u čašu i izmutiš malo kašikom :)
Link to comment

evo taman bila resila da se javim. nisam opet jela cokoladu, al sam jela baklave. i ono sto nisam znala ranije da definisem, a sto mi je smetalo, sad mi sinulo. ovaj sladoled je bas ono sto pise: eis. to znaci da nije djelato. sto znaci da ima malo kristala leda, onaj kvalitet koji sladoled dobije kad se odmrzne pa ponovo zamrzne. da bi bio sladoled nedostaje mu kremastost. ima taj ajs svoje zasluzeno gastronomsko mesto, ali steta, ukusi su jako dobri, da su uspeli da postignu da budu pju kremozo bili bi savrseni.edit. e, da, da se ne preskoci, uveli da pored nekih sladoleda pise posno, jebalo ih pravoslavlje.

Edited by cmrlj
Link to comment

Šuti, keva kupuje stalno neke čokoladne posne napolitanke, ništa mi nije jasno.Samo čekam da počnu da valjaju posnu prasetinu na kilu, to će rasturati na slavama.

Link to comment
evo taman bila resila da se javim. nisam opet jela cokoladu, al sam jela baklave. i ono sto nisam znala ranije da definisem, a sto mi je smetalo, sad mi sinulo. ovaj sladoled je bas ono sto pise: eis. to znaci da nije djelato. sto znaci da ima malo kristala leda, onaj kvalitet koji sladoled dobije kad se odmrzne pa ponovo zamrzne. da bi bio sladoled nedostaje mu kremastost. ima taj ajs svoje zasluzeno gastronomsko mesto, ali steta, ukusi su jako dobri, da su uspeli da postignu da budu pju kremozo bili bi savrseni.
gde si tj kada jela? to je bila falinka ovog sladze otpocetka, mislim ne falinka no se moglo reci da ima istine u tome sto pises. medjutoa u subotu u rogenartu su izgleda nastelovali frizider da ladi kako treba pa je bio manje sledjen a vise rastopljen na kvalitetan nacin i stvar je odmah bila bolja.
Link to comment

u kralja petra danas oko sest. ali i ranije kad sam jela imala istu zamerku. samo se kod jagode nije javila falinka, al jagoda je ionako posna, tu se i ne ocekuje kremastost. nije sladoled bio sledjen, nego nekako trci, trci pa komadic leda, bas kao kad u maksiju crkne zamrzivac, pa posle opet zamrznu sladoled, a ti se zajebes pa bas taj kupis.

Edited by cmrlj
Link to comment

Otisao da se obskrbim sladoledom za naredne dane pa sam uzeo onaj frikom quatro sa sljivom koji jos nisam probao ali mi je za oko zapao i onaj paket od 8 zaledjenih Delhaize sladoleda. Setio se boravka u USofA i icicle sladoleda pa se ponadao da je ovo bar slicno. No prilicno se razocarao kada sam video da im se negde u pakovanju to skroz rastopilo pa se opet zaledilo sa sve stapicima po sredini <_<

Link to comment

Frikom ima novi sladoled od malage, 150 ml 80 dinara. Standardnog kvaliteta i ukusa, ne žale suvog grožđa. Meni jedan od najomiljenijih mada me uhvatila malo gorušica, ne znam da li je zato što sam smazala dva zaredom? Smeta ona čaša od plastike, baš je prevaziđeno pakovanje. Nosim kroz pola grada posudu dok ne naiđem na kantu za otpatke, a potom će se raspadati 500 godina na deponiji. Korneti i štapići su zakon.

Edited by halloween
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...