Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

15 hours ago, x500 said:

Generalno je 1h dovoljno, tesno ali se moze. 

Problem je sto LH1481 cesto kasni. Pitaj LH da li mogu da te prebace na LH1407 koji normalno polece oko 13h.

 Hvala, ali evo mene već u Pekingu 😃 Prošlo je sve ok, u Frankfurtu je bilo organizovano za putnike za Peking da nas neko čeka odmah po izlasku iz aviona, vodi direkt u neki bus koji ide direkt do gejta, tako da je sve brzo završeno.

  • +1 6
  • Wub 1
Link to comment
54 minutes ago, Lyckety Splyt said:

 Hvala, ali evo mene već u Pekingu 😃 Prošlo je sve ok, u Frankfurtu je bilo organizovano za putnike za Peking da nas neko čeka odmah po izlasku iz aviona, vodi direkt u neki bus koji ide direkt do gejta, tako da je sve brzo završeno.

Da podneses izvestaj na Putovanjima :D 

Link to comment
On 22. 7. 2024. at 16:01, Shan Jan said:
  • Toaleti su u ocjanom stanju. Ali ocajnom. Vidi se da je sve novo napravljeno ali je zasrano u rangu sa zlatnim danima na zeleznickoj stanici. Kako moze da ih toliko boli uvo da tako bitnu stvar ne ciste redovno?

 

ko nije bio u tim toaletima kad nema vode na aerodromu, taj ne zna šta je očajno stanje :fantom:

  • Tužno 1
Link to comment
  • 3 weeks later...

Illawara airport, Wollongong, Australia. Ima 4 leta nedeljno, za Melbourne i Brisbane, propelrni avioni SAAB.
Tu su dovezli QANTAS VH-OJA, jumbo jet u kom sam bio putnik Sydney - Los Angeles, dva puta. 
Da ga dolete 80km od Sidneja do Wollongonga samo 20 tona goriva. Tu je stalno uskladisten i otvoren za posetioce.

Ovo retko ko zna. Peti motor na Boeing 747, Jumbo Jet. Taj udesaj, da se ponese rezervni motor za avion koji je stao, na primer, na Fiji, gde rezervnih motora nema, Mehanicari (kao ja nekada) namontiraju i zakace taj motor za isporuku. On ne radi, samo stoji.
 

2023anajumbo02.jpg

  • +1 5
  • Wub 1
Link to comment

Srozao se QANTAS a opet...QANTAS = Quensland and Northern Theritory Areal Sevice.image.thumb.jpeg.ea69b56dee29ab1d85ec418cce26e4fd.jpeg

Edited by Yoyogi
Link to comment

Neki dan sam isao u Edmonton, i time dosao do male obljetnice od okruglo 100 aerodroma na kojima sam bio kao putnik. Imam i dva helikopterska putovanja (jedno iz Mostara), ali to se ne racuna :-)

 

Drzava sa najvecim brojem aerodroma na kojima sam bio je Kina (9), ispred Kalifornije (8) i Floride (6).

Interesantno je da sam bio 10-ak puta u Kini, ali nikad u Pekingu, u Floridi provedem 2 mjeseca godisnje, a nikad nisam letio kroz Majami, a firma mi je (i)u Silikonskoj dolini, a nikad nisam letio kroz San Hoze.

 

Najveci (po obimu putnika) mi je Atlanta (ATL), a najmanji Tri-sitis regionalni aerodrom (TRI) u Bristolu, drzava Tenesi. Bio sam na 80% svjetskih Top 20, a nisam bio u Dubaiju, Delhiju, Madridu i Singapuru. Vjerujem da u Dubai i Delhi nikad ni necu.

 

Najgori mi je bio Montego Bej na Jamajci (MBJ) a najzanimljiviji Frezno Josemiti (FAT) u Freznu. On dijeli pistu sa jednom od eskadrila Nacionalne Garde Kalifornije, pa sam mnogo puta imao prilike gledati poletanja F-16 dok sam radio u Kaliforniji i cesto isao u Frezno.

 

 

airports.JPG

  • +1 7
Link to comment
1 hour ago, *edited by mod said:

Jel leteo neko sa Air China I kakva su iskustva za Long haul?


ja letim u oktobru sa njima iz UK do NZ pa ti mogu posle reći, ako nije hitno. Moja pretraga iskustava drugih putnika je mešovitih rezultata, ali cena je jeftina. 

  • Hvala 1
Link to comment
3 hours ago, *edited by mod said:

Jel leteo neko sa Air China I kakva su iskustva za Long haul?

Ja sam isao jednom iz Kine za Chicago i sjecam se da su bili bolji od americkih pandana, sto doduse i nije tesko, ali nista posebno.

 

Ali, meni je najvaznije da stigne na vrijeme i u jednom komadu da sleti.

Edited by Peter Fan
to sve prije kovida,
Link to comment
3 hours ago, *edited by mod said:

Jel leteo neko sa Air China I kakva su iskustva za Long haul?

 

Ja par puta, ali samo biz klasom (ne znam da li je relevantno).

Link to comment

Ja sam letio prije par sedmica Frankfurt-Peking i i Peking-Beč i nisam imao nekih naročitih zamjerki, mada mi je letačko iskustvo skromno, pa ne mogu baš puno da poredim sa drugim kompanijama.

  • +1 1
Link to comment

@Peter Fan kako nijednom na juznu hemisferu?

 

Ja cekam sredinu oktobra da doguram do 250 aerodroma, u ponedeljak prvi put bio na Stockholm Bromma (248).

  • +1 1
Link to comment
10 minutes ago, jms_uk said:

@Peter Fan kako nijednom na juznu hemisferu?

 

Ja cekam sredinu oktobra da doguram do 250 aerodroma, u ponedeljak prvi put bio na Stockholm Bromma (248).

Niti posao, a niti licna interesovanja me nisu vodila tamo. 

 

Ja bi volio u Argenitnu i Chile, ali familija nece, docim bi familija u Australiju, a ja necu.  Afrika i SE Asia me ne interesuju toliko da bi vukao familiju tamo. Kad bi imao puno vise slobodnog vremena i novaca, onda mozda. Ovako, tesko.

Edited by Peter Fan
daj listu pa da napravimo i tvoju mapu
  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...