Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Sledeće nedelje idem: TRS-FCO-MAD-FCO-TRS. Jebeno što moram da čekićam 2 sata na FCO. Kad iz ove pustoši nema direktnih letova, osim onih par.
Ista prica i ovde: BHX-FRA-BEG-MUC-BHX.Odradih sve do Minhena, i sedim 2 sata vec ovde (srecom, imam lounge access) a imam i jos sat i nesto do poletanja....Da zivim npr. u Londonu, ne bih cekao duze od pola sata.
Link to comment

umrecu koliko mi suze oci, kijam ceo dan, ceo grad smrdi na nesto odvratno i kiselo. evo ga opet vulkanski pepeo. nije nuzno putovati avionom da bi ga covek zamrzeo. <_<

Link to comment

Ne znam da li je bilo, izvinjavam se ako jeste, mali je offtopic, ali koji je najjeftiniji i/ili najbolji način da se od Šarla de Gola prebaci do 'grada'? Nemam sada vremena da kopam po netu pa me interesuju iskustva iz prve ruke.

Link to comment
Ne znam da li je bilo, izvinjavam se ako jeste, mali je offtopic, ali koji je najjeftiniji i/ili najbolji način da se od Šarla de Gola prebaci do 'grada'? Nemam sada vremena da kopam po netu pa me interesuju iskustva iz prve ruke.
RER, linija B?
Link to comment
Ne znam da li je bilo, izvinjavam se ako jeste, mali je offtopic, ali koji je najjeftiniji i/ili najbolji način da se od Šarla de Gola prebaci do 'grada'? Nemam sada vremena da kopam po netu pa me interesuju iskustva iz prve ruke.
Definitivno RER B, stanica ispod aerodroma, košta 8.40 Eur, i putuje oko 45 minuta.Imaš i Roissy bus, košta 9.10 Eur, i putuje oko 50-60 minuta, staje na Opera Station.
Link to comment
Ne znam da li je bilo, izvinjavam se ako jeste, mali je offtopic, ali koji je najjeftiniji i/ili najbolji način da se od Šarla de Gola prebaci do 'grada'? Nemam sada vremena da kopam po netu pa me interesuju iskustva iz prve ruke.
kupi metro kartu za ceo vikend, tj dane koje ostajes. ukljucuje i RER, a isplati se samo na njemu (koji je :unsure:...7+1evro u jednom pravcu :D)
Link to comment

Sta se desava ako ti otkazu let zbog ovog vulkana? Jel imas pravo na drugi kad se steknu uslovi??? Lufthansa konkretno... Star Alliance

Link to comment
Sta se desava ako ti otkazu let zbog ovog vulkana? Jel imas pravo na drugi kad se steknu uslovi??? Lufthansa konkretno... Star Alliance
Da, ponudice ti opciju da te ili rebukiraju ili da ti vrate pare.
Link to comment
Definitivno RER B, stanica ispod aerodroma, košta 8.40 Eur, i putuje oko 45 minuta.Imaš i Roissy bus, košta 9.10 Eur, i putuje oko 50-60 minuta, staje na Opera Station.
I bi RER B, nego je nešto poskupeo, mislim da je bio oko 11 evra...
Link to comment

Samo još jednom da upozorim ljude da apsolutno izbegavaju Alitaliu. To ne zaslužuje uopšte da se zove avio-kompanija.Juče iz Madrida let kasnio sat i po, jer se avion nije pojavio?!?A onda kakav je avion došao, sa počupanim delovima sedišta i ostalo, ne vredi ni opisivati.Pri tome su zbog kašnjenja tog aviona, zajebali ljude koji su u Rimu presedali za Beograd, pa umesto sat i po pre leta za Beograd, sleteli su kad je avion za BG trebalo da poleti, onda su naravno zadržali avion za BG, i ljude skupljali pa ih terali da trče u avion. Stoka.

Link to comment

Kratak izlet u Pariz u junu...picture1rf.jpgNema sanse da priustim whalejet na regularnim, dugackim relacijama, a ovo me je uz neke vaucere kostalo celih £14 i 2 piva :Dedit: oba leta na istom tipu aviona, da se isproba i gornja i donja paluba :D

Edited by jms_uk
Link to comment
Ukinut "Jatov" autobus od Slavije do aerodroma Izvor: Putujem.com petak, 14. maj 2010. Autobus "Jat Ervejza" (Jat Airways/Jat), koji je godinama unazad prevozio putnike od hotela Slavija do beogradskog Aerodroma "Nikola Tesla", više ne saobraća. Odluku o povlačenju nacionalna aviokompanija donela je zbog, kako tvrde, slabog interesovanja putnika.Nekada je Jat organizovao prevoz od Slavije do aerodroma za svaki let. U poslednje dve-tri godine avion je saobraćao na svakih sat vremena, a od februara do maja na dva sata.Sada je putnicima na raspolaganju samo autobus gradskog prevoza na liniji 72, koji sa Zelenog venca do aerodroma i nazad saobraća na pola sata.U Jatu navode da uskoro startuje nova usluga, a to je besplatan taksi prevoz od i ka aerodromu.
Edited by jms_uk
Link to comment
Airport Library@Schiphol
On my flights from New York to Germany, I’ve landed a few times at Amsterdam’s Schiphol Airport. But these stopovers will be made even more pleasant in the future, for it is at Schiphol that the first airport library in the world will open. (I discovered news of this on the bibliothekarisch.de blog). The library will not only offer books, but films and music for download as well. And iPads will be available. A true calling card.The library is available only to travelers, as it is located on the far side of passport control. And books, unfortunately, can’t be borrowed. At least not yet. Perhaps other countries will pick up the idea and at some point develop an international network of airport libraries. Then stranded flyers at least would have a larger choice than the often quite superficial choices found in airport bookstores.
Link to comment

Јел' пробаво неко оне економиплус класе у Бритишу и Ер Франсу, нарочито овом потоњем? Вреди ли доплаћивања, наравно на прекоокеанским летовима?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...