Jump to content
IGNORED

Pescanik


Atreid

Recommended Posts

Apsolutno. Na stranu što su se te priče o "radnoj verziji" setili tek par dana nakon teksta u Peščaniku. Dakle, Neša Slina je pročitao optužbe i nije mu palo na pamet da kaže, ej bre, nije tačno, evo imam ovde rad, sve crno na belo!

 

Dakle, lažu pa mažu.

Link to comment

Apsolutno. Na stranu što su se te priče o "radnoj verziji" setili tek par dana nakon teksta u Peščaniku. Dakle, Neša Slina je pročitao optužbe i nije mu palo na pamet da kaže, ej bre, nije tačno, evo imam ovde rad, sve crno na belo!

 

Pa normalno. Zamisli da tebi neko kaze - ej disertacija ti ima manje strana i pet puta manji kriticki aparat, sta bi prvo uradio. Rekao bi: "Molim? Evo, izvolte pogledajte je". Samo se jos vise zakopavaju.

Edited by MancMellow
Link to comment

Apsolutno. Na stranu što su se te priče o "radnoj verziji" setili tek par dana nakon teksta u Peščaniku. Dakle, Neša Slina je pročitao optužbe i nije mu palo na pamet da kaže, ej bre, nije tačno, evo imam ovde rad, sve crno na belo!

 

Dakle, lažu pa mažu.

dr. Slina nema vremena da se bavi dnevnopolitickim podbadanjima i zato se nije oglasavao, mmnj.

Link to comment

A SL je poznata kao novnarka koja proverava izvore :)   Nesa se nije ni oglasio povodom svega. 

Stefanović: Komisija povoljno ocenila doktorsku disertaciju

stefanovic.jpg
Ministar unutrašnjih poslova Nebojša Stefanović

BEOGRAD – Ministar unutrašnjih poslova Nebojša Stefanović izjavio je danas da je Komisija koju je formirao Univerzitet Megatrend imala zadatak da utvrdi ocenu podobnosti, celishodnosti i značaja teme njegove doktorske disertacije, navodeći da je taj rad dostupan svima od juna prošle godine, ali da je tek sada izazvao interesovanje jednog dela javnosti.

„Komisija formirana od strane Univerziteta Megatrend je imala zadatak da utvrdi ocenu podobnosti, celishodnosti i značaja teme moje doktorske disertacije” rekao je Stefanović Tanjugu, povodom interesovanja dela javnosti za njegov doktorski rad.

Ista komisija je, naveo je Stefanović, u pisanom obliku izuzetno povoljno ocenila pomenutu disertaciju i dala saglasnost da se pristupi javnoj odbrani.

„Imajući u vidu činjenicu da sam odbranio magistarski rad, po zakonu nemam obavezu da doktorske studije pohađam u trajanju od šest semestara, kao oni koji su branili master rad”, objasnio je Stefanović.

„Reference koje sam koristio tokom pisanja disertacije su jasno navedene, što je uobičajeni postupak u pisanju svih doktorskih disertacija, pri čemu premise utvrđene metodologije pisanja naučnog rada nalažu i ukazuju na neophodnost nadgradnje novih empirijskih saznanja na postojeću činjeničnu građu i prethodno definisane teorijske postulate”, rekao je on.

Prema njegovim rečima, tema strateškog menadžmenta u lokalnoj samoupravi na konkretnom primeru Grada Beograda, obzirom da u prethodnom periodu nije obrađivana, niti su pružana konkretna projektna rešenja, u ovom trenutku predstavlja originalan iskorak u pravcu poboljšanja radne performanse i praktičnih rešenja.

„Moram da primetim da je moj doktorski rad dostupan svima od juna prošle godine, ali da je tek sada izazavao interesovanje jednog dela javnosti”, zaključio je Stefanović.

 

objavljeno: 02.06.2014.

 

Edited by Turnbull
Link to comment

Vidis lepo da ne uzima u obzir da nema nista o Beogradu u njegovoj tezi sto je glavno pored optuzbi za plagijat od strane dvojce doktora u UK. Ovo je poslednji put da dajem obavestenje za nepismene i napaljene.

Link to comment

 

 

дипломирао је на Факултету за пословне студије

 

To je Megatrend. A bilo bi zanimljivo videti i taj magistarski rad...

Link to comment

Hm, šta je mislio pod ovim

 

„Imajući u vidu činjenicu da sam odbranio magistarski rad, po zakonu nemam obavezu da doktorske studije pohađam u trajanju od šest semestara, kao oni koji su branili master rad”

 

On je u kuriru 17-09-2013 rekao

 

Moj rad je dostupan svima

Nebojša Stefanović kaže da je doktorat u biblioteci fakulteta i da svi, naročito kompetentni ljudi, mogu da ga komentarišu:
- Nažalost, magistarski i doktorski rad pisao sam duže nego što je prosek upravo zato što sam uporedo i radio. Olakšavajuće je što mi je tema bila bliska.

 

Sad, je l "završio" ranije ili je okasnio?

 

Glede samog, famoznog, doktorata, ne bi me čudilo da je dugačak koliko jeste, i da nije dopisivano ništa, onaj ko ga je radio je za svoj novac uradio relativno pošten posao sigurno. Gledajući slinu kako se razvlači rekao bih da ga je možda zaista on prepisivao, uklapa mu se u profil.

 

 

BTW, dan po doktoriranju u njuzu

 

- Kada je Stefanović kretao kući, Jovanović ga je samo oslovio sa „doktore Megatrend univerziteta“, nakon čega se zagrcnuo koliko je počeo da se smeje, a kada se malo smirio, samo mu je doviknuo „završio si Megatrend, sad možeš da pališ“  – otkriva naš sagovorinik.

:lolol:

 

@manc: dostupan je verovatno u biblioteci fakulteta, bilo bi lepo da ga neko stručan pogleda, to je ona šljašeća zgrada u Goce Delčev.

Link to comment

Hm, šta je mislio pod ovim

 

On je u kuriru 17-09-2013 rekao

 

Moj rad je dostupan svima

 

Nebojša Stefanović kaže da je doktorat u biblioteci fakulteta i da svi, naročito kompetentni ljudi, mogu da ga komentarišu:

- Nažalost, magistarski i doktorski rad pisao sam duže nego što je prosek upravo zato što sam uporedo i radio. Olakšavajuće je što mi je tema bila bliska.

 

 

 

Sad, je l "završio" ranije ili je okasnio?

 

 

 

Možda misli duže od megtrendskog proseka.

Link to comment

Koji je prosek?

A koji je inače?

 

Mislim, ponavljam se, da je potrebno pritisnuti akreditaciono telo da se uradi analiza i revizija/suspenzija akreditacije na tom fakultetu, za početak.

 

Inače

 

Dr. Srbija: Broj doktoranata samo u Beogradu povećan za pet godina sa 405 na 2.967.
Tanjuug | 17. 10. 2013. - 14:41h | Komentara: 52

Poslanik SDPS Neven Cvetićanin zatražio je danas odgovor od minsitra prosvete Tomislava Jovanovića kako će rešiti problem ekspanzije i kredibiliteta doktorskih studija koji organizuju univerziteti u Srbiji, s obzirom da je broj doktoranata samo u Beogradu povećan za pet godina sa 405 na 2.967.

 

U delu sednice, kada poslanici postavljaju pitanja i traže pojašnjenja od ministara i članova Vlade, Cvetićanin je apelovao na stručnu i akademsku javnost, kao i na relevantne institucije da se taj problem reši.

- Svesni smo da je prethodnih godina u Srbiji došlo do velike inflacije doktorskih titula, velikog broja ljudi koji imaju doktorske titule i treba postaviti pitanje koliko su one kredibilne, jer je sa doktorskim diplomama kao i sa novcem - što se više štampaju, to manje vrede - rekao je Cvetićanin.

 

On je izneo podatak Republičkog zavoda za statistiku koji kaže da su u poslednjuh pet godina broj odbranjenih doktorata povećao o sa 206 na 561 što, kako je naveo, znači da u prosvetnom sistemu dele doktorate šakom i kapom bez obzira da li iza toga stoji ozbiljan naučni rad.

- Broj studenata doktorskih studija se povećao za pet godina sa 1.000 na 5.500, što znači da mi danas u Srbiji imamo 5.500 onih koji pretenduju da budu doktori nauka, pa ispada da u našoj držvi živi sve sam suv genijalac do genijalca i da svaki komšiluk ima svog doktora nauka. U Beogradu se broj doktoranata za pet godina povećao sa 405 na 2.967 - dodao je posalnik SDPS.

On je pitao koje to konkretne mere Ministarstvo vidi kao korisne da se taj problem reši kako bi ponovo, kao nekad, doktorske titule dobijali samo oni najstručniji, i dodao da je ministar ukazao da je svestan problema.

- Prosvetni sistem za vreme komunizma bio je bolji i pošteniji nego za vreme ovoga što danas nazivamo divlji kapitalizam. Titulu treba da dobije onaj ko je nešto naučio i zasliužio radom, a ako jednom ne uredimo ovaj problem, ne razdvojimo žito od kukolja, nećem imati kvalitet ni u državi ni u institucijama - zaključio je Cvetićanin.

 

 

Bilo bi odlično kada bi ova afera dovela do ponovnog otvaranja i rešavanja ovog pitanja.

Link to comment

I Sabac prati trendove.

Komadant jednog od stabova, Boban Birmancevic, nedavno je doktorirao pa mediji pocinju i za to da se interesuju

 

 

Oдбрана докторске дисертације на тему „Смањење броја запослених у јавним предузећима у Србији као детерминанта конкурентске предности“ , кандидата Бобана Бирманчевића, одржана је дана 14.05.2014 год., са почетком у 11h на Факултету за примењени менаџмент, економију и финансије Немањина бр.4, Београд

пред Комисијом за одбрану у саставу:

1. проф. др Југослав Радуловић - председник
2. проф. др Бранислав Јакић - ментор
3. доц. др Ђурђица Вукајловић - члан

 

Link to comment
Смањење броја запослених у јавним предузећима у Србији као детерминанта конкурентске предности

 

 

 

Aktuelna tema, nema šta.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...