Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

Divim se ljudima sposobnim da uključe racionalnost u kupovinu kola. Ja teoretski znam kako bih, ali me uvek srce vodi, tako da trenutno planiram rabljenu alfu. A možda Saaba. Razgledanje mi ništa ne znači, obično me pare svrbe u džepu i odlučim se dok ne vidim kola. Sećam se kupovine svog prvog golfa - prvo sam platio, pa saznao da je dve god stariji nego što sam mislio (kupovao od prijatelja :) ), a kad sam reda radi, otvorio haubu - ispao je far. Ipak, bio sam, posle keca, oduševljen, iako je konstantno vukao desetak kvarova, i od onda nikad vagen (izvini Filipe).Ono, što neko reče, kod polovnih auta nema pravila.
tako i ja, mozak mi otpao od razmišljanja, posle odjebao sve racionalno i kupio alfu.i evo sad će i treća godina kako sam srećan i zadovoljan
Link to comment
tako i ja, mozak mi otpao od razmišljanja, posle odjebao sve racionalno i kupio alfu.i evo sad će i treća godina kako sam srećan i zadovoljan
Znam da ti imaš alfu - čini se baš model koji mene svrbi (147 jtd)
Link to comment

ford :wub: imao oriona, probe i aktuelno cougara. slatko se navozao evropom. kao vliki ljubitelj polovnjaka vozio ih po ca 2 godine (cougara nesto duze i jos uvek). jedino ulaganje su gume i mali servis. ok i kocnice kod cougara, ali to nema veze sa autom nego samnom cool.gif

Link to comment
Focus je objektivno mnogo bolje auto od Golfa.

:fantom:

+1
Objektivno™, drugarev (onog kome je crkla Fiesta nasred auto-puta) srednje opremljeni Focus nije ni prineti Golfu istog godišta. Dovoljno je biti u jednom pa preći u drugi i obrnuto. Ali dobro, vidim da zamaram™. Usrećiće se zajedno sa vama svako ko kupi plastičnog Forda starog 5-10 godina.
Divim se ljudima sposobnim da uključe racionalnost u kupovinu kola. Ja teoretski znam kako bih, ali me uvek srce vodi, tako da trenutno planiram rabljenu alfu. A možda Saaba. Razgledanje mi ništa ne znači, obično me pare svrbe u džepu i odlučim se dok ne vidim kola. Sećam se kupovine svog prvog golfa - prvo sam platio, pa saznao da je dve god stariji nego što sam mislio (kupovao od prijatelja :) ), a kad sam reda radi, otvorio haubu - ispao je far. Ipak, bio sam, posle keca, oduševljen, iako je konstantno vukao desetak kvarova, i od onda nikad vagen (izvini Filipe).
Šta mi se izvinjavaš, ja uopšte nisam ljubitelj Golfova i VW-a.
Ono, što neko reče, kod polovnih auta nema pravila.
To sam rekao ja. I naravno da nema pravila, baš zato uvek treba biti spreman na sve, da ne kažem na najgore. Edited by Filipenko
Link to comment
Aj ko zna Filipenka nek kaze - zna li Zabac da vozi? Stavljam ustedjevinu da u zivotu nije usao u auto sa leve strane.
potvrdjujem da je na slikama drug filipenko i da zna da vozi. sad bi mogao da se otvoris za tu programersku ustedjevinu.
Link to comment
potvrdjujem da je na slikama drug filipenko i da zna da vozi. sad bi mogao da se otvoris za tu programersku ustedjevinu.
najace da taj alkos ima ustedjevinu :fantom:
Link to comment
Kako se obracunava carina i porez kada se uvozi auto iz inostranstva? Cuo sam da ne ide na vrednost automobila vec ima neke tabele ili nesto slicno. Koji sajt je najbolji za polovnjake u Francuskoj? Trebalo bi uskoro da se ponovimo ali budzet nije bas veliki pa rekoh da probam da nadjem nesto u fr pa da mi drugar odande doveze.Sent from my cigla using Tapatalk
uzmeš tablet u ruke i kreneš da računaš...sve to zavisi od dobrog špeditera. on nađe tablicu vrednosti tih vozila (u tvom slučaju francusku knjigu) i nađe najjeftiniju cenu na koju može da se carini vozilo koje je predmet uvoza. vozilo koje sam zadnje uvozio sam platio 12.000 a carinjeno mi je na 6.000 jer je italijanska knjiga to dozvolila. na 6000 sam platio 5% carine i na ukupnu cenu ide PDV. troškovi špedicije su bili oko 47.000din sa ležarinom. u FR nađeš lagunu ofkors, probaj da se skrpiš za noviji model - 2004-2008. 2003. možeš i da izbegneš, čak je 2002 sigurnije. naravno 1.9dci po mogućstvu karavan da možeš koze da teraš pozadi.
Link to comment
Divim se ljudima sposobnim da uključe racionalnost u kupovinu kola. Ja teoretski znam kako bih, ali me uvek srce vodi, tako da trenutno planiram rabljenu alfu. A možda Saaba. Razgledanje mi ništa ne znači, obično me pare svrbe u džepu i odlučim se dok ne vidim kola. Sećam se kupovine svog prvog golfa - prvo sam platio, pa saznao da je dve god stariji nego što sam mislio (kupovao od prijatelja :) ), a kad sam reda radi, otvorio haubu - ispao je far. Ipak, bio sam, posle keca, oduševljen, iako je konstantno vukao desetak kvarova, i od onda nikad vagen (izvini Filipe).Ono, što neko reče, kod polovnih auta nema pravila.
Zasto Alfa ne bi bila i racionalna kupovina, posebno kada su trenutne cene u pitanju? Recimo, 159 je best buy u klasi.Tako da lepo spojis srce i racio... ;) Moj racionalni drugar je kupio Suzuki Ignis i sad mu za senzor radilice traze 170 evra i jos mora da ga ceka mesec dana. Popizdeo je, a umeo je da me zeza za Alfu... :D Edited by The Ghost
Link to comment
  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...