Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

treba mi nešto baš veličine corse/fieste, dakle mali ali komotan za dvoje i bakaluk.ćale vozi svifta 20 godina i nabudžio je 600K+ kilometara ali meni nešto ne odgovara (mađarski auto <_< )također, planiram da potrošim malo para, 4K je plafon svih plafona.zato sam i suzio izbor, prema informacijama koje imam, na corsu i fiestu.EDIPmožda i na astru

Edited by Arbeitmann
Link to comment
lancia y :) najbolji avto. ima da pevas, ko i ja.
nije ovo uopšte loše. Mada Lancia...da mi je to izbor, ovo bi mi bio prvi pikopel pravi najružnije automobile, a fiesta, za dve godine koliko sam je posedovao jednom sam hteo da je gurnem s Gazele, a drugi put da je zapalimedit:Top Gear o Lanciihttp://www.youtube.com/watch?v=KTYtUjDJJCw&feature=related Edited by kud u maglu Simovicu
Link to comment

To stara fiesta, posle kocke gen 1 i 2? To su baš šugavi automobili, gde normalan čovek, skoro pa kao u jugu, kada sedi napred dodiruje laktom svako malog ovog pored. A peta brzina je u kolenu suvozača.Svift je superiška. Samo za 4k eura može jako lep stilo da se kupi, 1.9jtd 115 ili 120 konja, sa troja vrata, 2005 ili 2006 godište....

Link to comment
hvala na savetima.elem, razmisljam da pazarim mali auto, oko 75 konja, 2002. godiste ili mladji, benzinac i da malo trosi...apsolutno se ne razumem u automobile, davajte preporuke.unapred zahvalan
ne zbunjujte me angry.gif e stvarno, šta fali Fordu? čuh lepe stvari o njemu
Fordu Fiesti fali što je američko raspalo sranje, posebno u tim godištima koja tebe zanimaju. Motori relativno nepouzdani, meni i drugaru crko jedan nasred auto-puta Beograd - Zagreb na nekih 105k kilometara, i to sa popravkom koja je toliko koštala da ga je drugar prodao odmah jer mu se nije isplatilo da ga popravlja. Unutra je plastika odvratna, posle dve godine se sav rascvrkoće auto i nije nimalo prijatan za uho. Prostora manje nego u konkurentima - što u praksi znači da ima veoma, veoma malo prostora - premda je to subjektivno, a ja sam elegantno popunjen, pa puno pažnje poklanjam tom aspektu. Totalno inferioran auto u odnosu na bilo kog japanca, nemca, italijana koga možeš naći za te pare. Ja bih ti preporučio...hm...dosta toga, Fiestu nikako u tom godištu.E sad, šta bi uzimao, dosta zavisi od afiniteta. Na tvom mestu, jurio bih neku Corsicu, Puntića koji je ultra-jeftin i lak za održavanje, Jaris koji svi hvale kao veoma pouzdan, što i jeste (mada polovni japanci mogu biti zeznuti jer kad nešto ode, izuju te). Lancia Y isto komotno može, ako si gej (ne znam opredeljenje, ne osuđujem, konstatujem neizbežno). No, ona te košta koliko normalan auto te klase + svi servisi i registracije i ostale zajebancije, tako da baš trebaš biti izrazito gej da te takav auto privuče toliko da ga zaista kupiš. Tu je i gomila Pežoa. Možeš isto i da nabaciš neki Citroen C3 sa panorama krovom, koji onda daje subjektivan utisak automobila više klase. Šta znam, ili možda nešto ovakvo. Ima jako puno opcija.Ali znaj da su polovna kola UVEK lutrija. Dva drugara su kupili dva Fokusa, oba oko 130-150k. Jedan je posle 2 nedelje morao da ide na generalnu i pukao je još 1500 evra na "vrlo povoljnu kupovinu ekstra automobila", tj. obradovao je nekog najboljeg mega turbo mehaničara za Focuse tamo iza Avale, koji je navodno Guru za Fordove, a posebno Focusa. Nije ni čudo sa toliko prakse. Drugi je imao više sreće (to je taj kome je trsla Fiesta nasred autoputa), ali mu svaki čas nešto malo crkava. Tu nema pravila. A mogli su obojica da kupe automobile u koje se ne ulaže ništa.Pogledaj i ovako nešto. Jbg, za te pare imaš i svašta i ništa za šta može da ti garantuje čovek da je ultra-dobro...Da se vratim na tvoju inicijalnu dilemu, u suštini, sa Opelom nećeš pogrešiti, jer i da te nešto zezne, sve je jeftino. I čuvaj se ovih velikih majstora za preporuke koji imaju para pa ih zabole šta voze i kako voze, ili pak žive u inostranstvu gde voze drugačija kola po drugačijim putevima u drugačijim uslovima.
Aj ko zna Filipenka nek kaze - zna li Zabac da vozi? Stavljam ustedjevinu da u zivotu nije usao u auto sa leve strane.
Ekstra. Spremi kintu. Fotke koje je snimio kojot su u prilogu. Ne znam samo kako ide transfer novca iz inostranstva, da li preko računa ili Western Uniona, dogovorićemo se na PM.

bghost1.jpgbghost2.jpg

A ja ulažem 50 evra od tvoje ušteđevine da zadnjih 5 godina nisi vozio kola dostupna u Srbiji po srpskim putevima...

Edited by Filipenko
Link to comment

Zato ti nadimak i jeste "čovek bez ukusa" na podvrdoljačkom dijalektu svahilija. Uostalom, sada kada pristigne hostova ušteđevina, lako ću da uzmem fino vozilo, u inostranstvu ljudi dosta mogu da uštede za kratko vreme, a kola su danas prilično povoljna. Recimo, Suzuki SX4 je trenutno na akciji u Euro Sumaru - 9990 evrića. Bruka kako dobra kupovina.P.S. Arbitmane, uvek, UVEK, na cenu auta računaj i cenu velikog servisa koji odmah uradi čim ga kupiš. Isto tako, raspitaj se malo koliko su delovi za koji auto i sl. Recimo, iz personaliti™ iskustva, za Golfove važi generalna fama da su "jeftini za održavanje", valjda na osnovu toga što su Golfovi 2 bili jeftini za održavanje, a nije tačno i nema veze sa mozgom.

Edited by Filipenko
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...