Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

Pa kako da ti pomognem? Reci šta hoćeš, koliko para, koje godište, uopšte ne mogu da uklavirim kakav auto tražiš.

Link to comment

Evo ovako. Moji misle da dajo oko 4k(to je gornja granica) i ja sam racunao da iz inostranstva moze da se uzme za oko 3k a da se za onih 1k plate porez i carina. Hteli bi neku limuzinu sa petoro vrata, dizelasa. Meni se gledajuci ove sajtove svidjaju Ford Mondeo i Fokus, Reno Laguna, Opel Astra vidim i za pristojnu cenu ima i Mazda 6 da se uzme. Znaci tako nesto. Evo sad sam bar malo razjasnio situaciju pa molim za pomooc o mocni zubovadioce :Hail:

Link to comment

Tako reci bre, Moćo! :D Pogledaću kad se vrnem gajbi malo oglase pa se javljam.A ovo nije prevara, no auto ima problem sa menjačem (jebe ga treća).edit: gledaj malo autoscout24.fr il .be

Edited by dig_chohano
Link to comment

E tako bre cika zubo :) A koja je fora sa kolima na kojima pise bussines? Vidim ima dileri i privatna lica a ima i ovo bussines i to su neka dobra kola a dosta jeftina. npr: Golf i Astra

Link to comment

Ne znam, da budem iskren. Jedino mogu da pretpostavim da je slična fora kao ovde, kad firma prodaje službeno vozilo (posle 3 il 4 godine, zavisi od car policy u firmi) sa obavezom preuzimanja lizinga.

Link to comment
Ne znam, da budem iskren. Jedino mogu da pretpostavim da je slična fora kao ovde, kad firma prodaje službeno vozilo (posle 3 il 4 godine, zavisi od car policy u firmi) sa obavezom preuzimanja lizinga.
Vrlo verovatno.
Link to comment
A jel fali nesto ovom? 407
175 000 kmmoco, izvini sto ja ovako uskacem, ali racunas li ti u toj tvojoj kalkulaciji troskove transporta i registracije?izvini na nepristojnosti, ali sta ce ti auto od 2 litra, jedino ako ne planiras da krstaris evropom sa njim?
Link to comment

Ma necu ja kupovati auto na osnovu fotke ljudi. Taj drugar u Parizu je fanatik za automobilie i on ce ici da pogleda kakvo je stanje auta itd. Nisam bas toliko zaladjen da kupujem auto na osnovu slike.

Link to comment
175 000 kmmoco, izvini sto ja ovako uskacem, ali racunas li ti u toj tvojoj kalkulaciji troskove transporta i registracije?izvini na nepristojnosti, ali sta ce ti auto od 2 litra, jedino ako ne planiras da krstaris evropom sa njim?
Transport ce me kostati jedino gorivo i putarine jer ce mi drugar dovesti auto. Zato sam gore i pitao kako se izracunavaju carina i porez. A auto gledam do 2000 kubika zbog registracije a ovaj 407 ima toliko. Naravno moze i neki slabiji nego sam ovaj Pezo okacio jer sam na njega prvog naisao.
Link to comment

Moćo, vidi prvo šta možeš da podneseš što se cena održavanja tiče (kao ex Pežoista, savetujem kidanje nalijevo od tog zla). Pošto planiraš da uzmeš polovnjak sa solidnom kilometražom, računaj da ćeš na samom startu sigurno morati da uložiš još neku kintu u njega, sigurno za promenu ulja i filtera, možda i za promenu guma (zato gledaj nešto sa 15-icama, 16 max, posebno što ćeš i zimske gume morati da kupuješ uskoro), a možda i još nešto. Ako tog tvog drugara ne mrzi da se iscima do Belgije predložio bih ti i tamo da gledate, makar zbog toga što auto ne može da se proda bez potvrde o odrađenom tehničkom pregledu koja ne sme biti starija od 3-4 nedelje.Jedini potencijalni problem je što za 3k moraš da praviš kompromise ako hoćeš neki "veći" auto da uzimaš, koliko vidim za tu lovu može da se nađe jedino neka karavan verzija stara desetak godina sa pređenih oko 200k km.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...