Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

8 hours ago, Mil@n said:

Da je malo viši i bolje trpi neravni teren pošto mi je sadašnji auto jako nizak, pa sam raščepio plastike dole X puta i da mogu da se zapakujem ko čovek bez ikakvih problema, čak i ako nas je više. 

 

Imam rešenje:

 

504-cars-classic-french-wallpaper-previe

  • +1 2
  • Wub 1
  • Haha 1
Link to comment
17 hours ago, Eleniko said:

 

 

E pa nije, novi Suzukiji su izbacili dizele komplet.

 

 

Gledao sada, stvarno...eee, šteta. Ja imam neku, ni u čemu utemeljenu, averziju prema turbo benzincima. Kod turbo dizelaša jeste imaš dizne, imaš turbinu, ali troši manje i vuče ko mazga, a šta je komparativna prednost TB osim što je jeftiniji u ulazu?

 

Iskreno pitam.

 

Doduše, osim jeftine unutrašnjosti i sporog infotejmenta nema previše negativnog pročitati o tom novom suzukiju, i blagi hibrid je u pitanju za tih 25k, i to manuelni!, a za 27-8 već i 4x4.... za novo auto, deluje kao previše dobro.

 

In other news - više u liniji naslova topika, posle manje od godinu dana sa novijom C4 AT6 i 20k km pređenih, kad se vratim sa odmora verovatno ide u oglase, znam da ću izgubiti novac ali ja to ne mogu više da vozim, nije ni izbliza udoban kao prethodnik, niti leži tako dobro na putu a automatski menjač me izluđuje, ima momenat zadrške kada ne očekujem, ima neku svoju logiku koja je verovatno superiorna u odnosu na ono kako bih ja želeo ali, manuelni je za mene. Možda se vratim na stari C4 obzirom mi se ništa ne sviđa, a da ne košta previše za mene sada (čitaj 11-12 k).

Link to comment

Ja zasad vozim stari C4 (2006. godište, petoro vrata) i nikako mi se ne menja. Udoban, ne troši mnogo, ima prostora za sve što mi treba, jeftin za održavanje, ovaj moj je prešao svega 157.000 i u sjajnom je stanju, tako da nemam nijedan razlog da ga menjam, osim što radim posao u kojem budale gledaju šta voziš.

  • +1 3
Link to comment
20 hours ago, Vapad said:

 

To ovaj novi? Pa to nije loše, čitao sam da su ga pravili da bude bolji od kaškaija i da su mu digli klasu, jedino što je ostalo od saradnje sa fijatom je 1.6MJET, što kod nas valjda znači da imaš delove na svakoj trafici

to je ustvari super deal, jer je novi s cross samo prepakovana toyota rav4

Link to comment
6 minutes ago, napadaj said:

Ja zasad vozim stari C4 (2006. godište, petoro vrata) i nikako mi se ne menja. Udoban, ne troši mnogo, ima prostora za sve što mi treba, jeftin za održavanje, ovaj moj je prešao svega 157.000 i u sjajnom je stanju, tako da nemam nijedan razlog da ga menjam, osim što radim posao u kojem budale gledaju šta voziš.

 

Ma, ja sam se zeznuo, meni je pravio problema, i tu je problem bio, iskreno, loš serviser, drug iz detinjstva, sve ok sve ok ti to sve umišljaš, star je auto, a u stvari - umorni amortizeri, dizne su za (kako se posle ispostavilo) rad i još par stvari... A meni je još i malo dosadio iako, iz ove perspektive, ima vanvremenski rešen volan i instrumente, taj auto je too good to be true. I dugo sam vagao, probao fokusa i V40, sedišta mi nisu prijala na prvu loptu, pežo sa onim ružnim volanom nisam ni hteo da probam, mondeo mi predugačak, i C4 delovao lepo, fino, ali ako voziš malo oštrije odmah je neudoban, na zadnjem sedištu lete ljudi ko vreće krompira, jeste visok ali se zato i ljulja, a potrošnja jeste prosek 6l ali je menjač ipak spor i cima u gradu, na autoputu pak 120-130 već ima potrošnu, medjugradski 80 je idealka za njega.

 

A sada da kupujem, samo taj stari C4 mogu da kažem da mi se i sviđa a i znam da se lepo vozi... na sreću devojka ima taj, samo benzinac AT :((((, pa mi ga možda ostavi u amanet :D

Link to comment

Moj zasad ne brlja, a majstor Blaža sa Plavih horizonata je car, jako pošten i stručan tip, pa mi je jedino cimanje to što je daleko od mene. Mesecima gledam automobile, planiram uskoro da kupim nešto, a da ovaj dam ćaletu, ali već vidim da će mi biti žao. I moj je benzinac. :D

 

 

Link to comment
18 hours ago, Vapad said:

 

 

Gledao sada, stvarno...eee, šteta. Ja imam neku, ni u čemu utemeljenu, averziju prema turbo benzincima. Kod turbo dizelaša jeste imaš dizne, imaš turbinu, ali troši manje i vuče ko mazga, a šta je komparativna prednost TB osim što je jeftiniji u ulazu?

 

Iskreno pitam.


Prednost turbo benzinca u odnosu na dizel je što ne neuporedivo zabavniji za vožnju. Jako je lep osećaj kad provališ kako se lako podižu obrtaji sa turbinom, i onda dobiješ momentum benzinca na visokim obrtajima za sekundu. 
 

Inače moje iskustvo sa turbo benzincem nije uopšte dobro. Doduše, u pitanju je Opel. Doduše #2 auto je bio sa fabričkim plinom, tako da verovatno i to ima veze. Potrošnja ulja je bio najveći problem. Opel Zafira je bila u pitanju. 
 

E da, imao sam sreću da mesec dana  vozim Volvo XC60. Turbo benzin, naravno. Volvo je legendaran po tim motorima. Kakva prefinjenost, kakvo uživanje. Ko god kaže da je to sad Kinez i da to nije to, govna da jede :D

  • +1 3
Link to comment

Uzeo za zenu Avensisa 2008 1,8 benzinca automat.Hoce posto poto da polaze na automatu i reko jebiga da mi ne ulazi u kucu truo Golf ili Hyundai I10 za te pare sam nasao karavan Avensis.Ima malo da se poradi oko kocnica i mozda lager,ali opak auto.Menjac salta bez nekih cimanja,motor vuce.Presao 190k,racunam da posle velikog servisa i servisa menjaca opusteno izvucem jos 150 k iz kola.

  • +1 3
Link to comment
23 hours ago, Vapad said:

 

 

Gledao sada, stvarno...eee, šteta. Ja imam neku, ni u čemu utemeljenu, averziju prema turbo benzincima. Kod turbo dizelaša jeste imaš dizne, imaš turbinu, ali troši manje i vuče ko mazga, a šta je komparativna prednost TB osim što je jeftiniji u ulazu?

 

Iskreno pitam.

 

Doduše, osim jeftine unutrašnjosti i sporog infotejmenta nema previše negativnog pročitati o tom novom suzukiju, i blagi hibrid je u pitanju za tih 25k, i to manuelni!, a za 27-8 već i 4x4.... za novo auto, deluje kao previše dobro.

 

In other news - više u liniji naslova topika, posle manje od godinu dana sa novijom C4 AT6 i 20k km pređenih, kad se vratim sa odmora verovatno ide u oglase, znam da ću izgubiti novac ali ja to ne mogu više da vozim, nije ni izbliza udoban kao prethodnik, niti leži tako dobro na putu a automatski menjač me izluđuje, ima momenat zadrške kada ne očekujem, ima neku svoju logiku koja je verovatno superiorna u odnosu na ono kako bih ja želeo ali, manuelni je za mene. Možda se vratim na stari C4 obzirom mi se ništa ne sviđa, a da ne košta previše za mene sada (čitaj 11-12 k).

 

 

 

svi su spremni za taj trenutak kada će zbog ekologije biti zabranjena prodaja novih dizela u evropi.

 

inače ne postoji nikakav drugi razlog, da nije te harange td vozila bi se i dalje sasvim lepo prodavala u odnosu na tb.

 

 

imaš danas i dizne i turbinu i plivajući zamajac i kod benzinaca tako da otpada ta mitska prednost u troškovima održavanja

 

a na scenu dolazi fakat da su benzinski motori opterećeniji od td, prosto se vrte na većem broju obrtaja i nema šanse da opušteno prelaze te kilometraže koje će sigurno preći td motor bez havarije

 

što se tiče poređenja kvaliteta vožnje, sve zavisi od preferenci. ja ne mogu da pržim kola na 5000 u nekakvom cruise modu, ni na 4000, max 3000 obrtaja, ali fakat moraš da ga držiš visoko i histerično da dobiješ performanse zbog kojih si ga uzeo. td se vozi gospodski u odnosu na to jer se ne vozi na snagu nego na obrtni momenat ali aj da se zaustavim ovde.

 

 

  • +1 3
  • Wub 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...