Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

13 hours ago, bios said:


Nissan CVT menjači imaju užasnu reputaciju godinama u nazad. Imaju običaj da crkavaju na vrlo malim miljažama, a za popravku treba dati otprilike koliko vredi auto. 
 

Inace, u pitanju je menjač kompanije Jatco, koja je u vlasništu Nissana i osim u njihova vozila se ugrađuje i u neke Mitsubishi, Subaru, Suzuki, Renault, Jeep modele.  Radi se i tome što su, osim diskutabilnog  kvaliteta, vrlo osetljivi na (ne)održavanje. Tako da ako prethodni vlasnik nije menjao ulje u menjaču u predviđenom intervalu imaš tempiranu bombu...

 

 

Na Subaru i Jeep Renegade nisu beleženi posebni problemi

Link to comment
59 minutes ago, decak Kejt said:

aj kad već oglašavamo, da oglasim i ja 

 

Mazda 3  

paket Revolution

2.0l benzinac, 165KS

prešla 86000, kupljena nova u Srbiji u decembru 2016. i održavana u ovlašćenom servisu (postoji elektronski zapis)

Sould Red boja

Bose ozvučenje

komplet zimskih i letnjih guma sa alu felnama (letnje su šire, 18 inča; prošle godine uzeli nove Hankook Ventus S1 EVO, prešle samo par hiljada km)

 

 

zainteresovani - PM

 

 

Jel imas preporuku za dobar Mazdin servis, neovlasceni ili taj neki ovlasceni, ako su posteni? Uzeli smo isti auto kao tvoj, isti motor i godiste, samo sa 150 hiljada km i sa problemom, cuje se kuckanje u motoru na 1500-3000 obrtaja, ovi lokalni majstori kazu da nije nista ozbiljno jer auto ide super i motor radi normalno osim toga ali treba da se otvara taj gornji deo motora, mozda je neki hidropodizac ili nesto vezano za lanac, onaj varijator ili nesto tako... Hocemo da resimo sto pre a ne znam kome da prepustim da radi. 

Link to comment
1 minute ago, Zli Gli said:

 

Jel imas preporuku za dobar Mazdin servis, neovlasceni ili taj neki ovlasceni, ako su posteni? Uzeli smo isti auto kao tvoj, isti motor i godiste, samo sa 150 hiljada km i sa problemom, cuje se kuckanje u motoru na 1500-3000 obrtaja, ovi lokalni majstori kazu da nije nista ozbiljno jer auto ide super i motor radi normalno osim toga ali treba da se otvara taj gornji deo motora, mozda je neki hidropodizac ili nesto vezano za lanac, onaj varijator ili nesto tako... Hocemo da resimo sto pre a ne znam kome da prepustim da radi. 

 

zaboravila sam da napomenem da je sve napisano u oglasu izdiktirao koalicioni :happy:

 

ali pitaću ga za preporuke (znam da ima par njih za koje kaže da su stvarno korektni) pa ti šaljem PM

  • Hvala 1
Link to comment
On 15. 9. 2023. at 14:13, askeladden said:

Fiat Grande Punto 1,4 2011 automatic?Koliko lose moze da bude?Presao 160k.Ima za dz pare,za prvi auto.

 

Ako je to isti 1.4 koji ide i u Tipoa, motor je trom (tek nešto malo agilniji od 1.2) i nenormalno troši ulje.

  • Hvala 1
Link to comment
15 hours ago, zorglub said:

 

Ako je to isti 1.4 koji ide i u Tipoa, motor je trom (tek nešto malo agilniji od 1.2) i nenormalno troši ulje.

 

jel taj motor ima veze sa onim koji ide u pandu 100HP koji je isto 1.4

 

taj je opaka zujalica i zezalica

Link to comment

Otisao Fiat za dva sata.Jebemti kupovinu polovnjaka,Nisam imao slobodno tipa deset dana i onda da malo odmorim al odose kola ko metak.Ima neki Golf zinbe 2006 R line koza sve full 220k sa automatskim menjacem ,prodaju ga dileri kolima.Pa ako do sada nije istrulio nece ni meni za dve godine ili tri koliko jos treba da sluzi.Makar lepo izgleda crn i crna koza .Zeni se nije svidela Liana 4x4 ,a Jes ofucan ,imao neki I20 2009 solidan al treba da vozim 300 km do njega i nije bas ni jeftin.

Link to comment

Piše mi samo 1.4MPI 70kW u programu, proveriću sutra koji je tačno motor. Vozio sam tog Tipoa do Beča i nazad, umesto tempomata jednostavno zgaziš pedalu do kraja i taman ide oko 135kmh. Ulje pije kao da ide na smešu, užas.

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment

verovatno da je do drugih stvari. ta panda je imala manje od tone i sa tih 100 konja je ubrzavala 9.5 sec 0-100 što nije loše.

 

zapravo je to motor koji je išao u punto sporting, onaj sa 6 brzina

Link to comment

Burazu posle detaljnog istraživanja i raspitivanja u najuži izbor ušli Sportaži 2018-2020 godište, 1.6 benzin. U Nemačkoj su išli od 17-22k u zavisnosti od stanja, garancija i opreme, tako da deluje da je to ta cena. 

 

Spoiler

Na kraju uzeo C klasu 

 

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...