Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
On 16.9.2022. at 6:36, Bir Adim Öte said:

Sta biste uzeli do 4 godine starosti?

3008, Stelvio, Evoque, E-Pace, XC40, ...

Dodajem DS7 (Opera, preferably) na spisak.

Treba sad sve to isprobati ...

Link to comment
14 minutes ago, Moća said:

Beše Roveri imaju najveću stopu kvarenja u evropi?

Zato ih ljudi i vole :D bez zezanja, ovde kod mene je par poznanika bio skroz upoznat sa ozloglasenim Freelanderom i opet su ga polovnog pazarili. Promenili boga oca na njemu i dalje ga vole. Samo MINI jos ima takve bezuslovne fanove. Mislim da je Evoque ipak dosta kvalitetniji i drzi cemu.

  • +1 1
Link to comment

ne bih ja imao puno poverenja u te liste koje vrednuju na bilo koji način proizvode autoindustrije

 

kada pazariš auto sa pređenih +100kkm ionako te liste ne znače mnogo, garancija na sve je davno prošla. dostupnost delova i servisa je nešto drugo na to treba obratiti pažnju

 

kada sam gledao i tražio kola evoque je bio jedna od opcija, em su svi bili sa 150-200kkm al me je def odbilo kada sam video priloženi račun za servis automatskog menjača u jednom oglasu, mislim da je bio malo manje od 200.000 dinara

 

kako su i gde ta kola održavana tamo gde su vožena, kako i koliko su akana su bitnije stvari od neke tamo liste koju je platila grupacija xyz

 

jedino što sam gledao je engleski parkers i yt prikaze modela al njih isključivo informativno i to kad sam izbor suzio na 3 modela

  • +1 1
Link to comment
24 minutes ago, ToniAdams said:

jerima razlog sto su insignije vako (relativno) jeftine?

 

Nisam vozio ali sam dosta čitao o njima i često se pominje "quality issues", ali opet kao kod svakog polovnjaka zavisi i od konkretnog primerka i u kakvom je stanju/kako je održavan

Link to comment

To samo kod nas, onaj prvi model od 2008. i to valjda jer neka verzija tog 2.0 dizel motora ima problem ako se ne zameni na godinu dve neki nebitan delic od 10-20 evra, moze da napravi totalnu havariju. Mislim da je ona jaca verzija od 160 konja. Pratio sam svajcarske oglase godinama i kod njih su cene jace.

 

Ovaj novi model od 2017. je dosta skuplji valjda od Astre istog godista. 

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Zli Gli said:

To samo kod nas, onaj prvi model od 2008. i to valjda jer neka verzija tog 2.0 dizel motora ima problem ako se ne zameni na godinu dve neki nebitan delic od 10-20 evra, moze da napravi totalnu havariju. Mislim da je ona jaca verzija od 160 konja. Pratio sam svajcarske oglase godinama i kod njih su cene jace.

 

Ovaj novi model od 2017. je dosta skuplji valjda od Astre istog godista. 

Da da, ja imam taj model, postoji neka gumica ispod kratera menjača valjda. Ne znam šta tačno ona može da napravi, ali sam je zamenio kad sam auto kupio u ovlašćenom servisu pa su mi rekli da sam miran narednih 100k km.

  • +1 1
Link to comment

E moguce da je i duzi period ali znam da mnogi kazu na svakom drugom servisu da se menja preventivno a kao moze da napravi pakao, da sjebe ceo motor ili kako vec

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...