Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

Prodavci na placevima pricaju da vece automobile sa 1.6 motorom jako tesko prodaju. Svi traze 2.0.Pre ces da prodas 2.0 sa 90, nego 1.6 sa 110 ks. OK, to je neka druga prica...

Link to comment
Dobra je opcija 2.0 HDI 90 ks. Jeste da je malo slabiji, ali nema plivajuci zamajac, odnosno, potencijalni kvar od jedno 800 evra.
mislim da je ovo trenutno statisticki gledano najdugovecniji dizel na domacem trzistu polovnjaka (razumne cene).pored toga, mada se covek lako navikne na dobro, dizel od 90KS uz dobro resenu transmisiju je nesto sto je svakom normalnom vozacu dovoljno za voznju u srbiji. subjektivno, nisam primetio da sam bitno efikasniji u voznji (tj da brze stizem tamo gde sam krenuo, ukljucujuci i super dugacke deonice u rasponu od 600 do 1400km) otkako sam sa 90 presao na 150 KS. jedina sustinska razlika je ubrzanje prilikom preticanja, odnosno ponasanje auta u visim prenosima gde se ovi moderni dizeli sa mnogo konja u sustini ponasaju kao turbo benzinci (ubrzavaju kao sumanuti u svakoj situaciji i na svakoj brzini) dok su stariji prosto receno kilavi. u onim prenosima gde se na srpskom drumu najvise vozi, 2-4, razlike nisu takve da bi se covek njima vodio.apropo 1.6 dizela, probao sam novog focusa sa tim motorom (mislim oko 110KS) i u uslovima gradske voznje sa izlaskom na autoput sam bio vise nego prijatno iznenadjen - svakako je elasticniji i temperamentniji motor u odnosu na stariji (2000. god) VW dizel od 90KS ali ni blizu multijeta od 150KS. medjutim motor se lako gusi cim se malo vise optereti, paljenje klime recimo na njemu vise oseca nego na VW 90KS. igrom slucaja i to je bio karavan. sa druge strane taj motor je dosta jeftiniji za servis od 2.0 tako da sve ima svoje, ocigledno.
Link to comment

ja vozim lagunu naravno karavan :ss1: 1.9dci 120KS, a u kući imam i fiat bravu 1.6 16v 100KS i mislim da više ne mogu zamisliti povratak na opel vectru 1.6 16v sa 100KS ali tek posle 5000 rpm ili ne daj Bože da se još vratim više unazad na astru f sa 75KS. jednostavno previše provodim u kolima i hoću da mi auto kad mi treba - povuče. znači i ne gledam aute ispod 100KS. jedina stvar je u tome što ne znam da li 1.6 hdi ili 2.0hdi! da se vratimo na pitanje: zna li ko kakva je razlika u konstrukciji motora, koje su stavke za i protiv...

Link to comment

Naidjoh na ovaj post na drugom forumu:Slazem se da treba da uzmes sto jace to bolje, ne samo zbog registracije i potrosnje nego i zbog kvaliteta motora i troskova odrzavanja, pogotovo troskova eventualne popravke. Naime, taj 1.6 TDCI je Peugeotov motor i nije bas tako pouzdan. Mislim, nije problem u tome sto je PSA agregat pa da bude nepouzdan, nego je problem u tome sto je to samo razbuseni 1.4 HDI pa se muci sa tezom pixlom Focusa. Moze se naci u dve verzije snage 90 i 110 ks a to je prilicna snaga za dizel te zapremine da bi bio izdrzljiv. 2.0 je druga prica, 136 ks i 340 Nm sto je osetno vise od 1.6 a potrosnja je prakticno ista dok je provereno pouzdan.

Link to comment

hvala na savetu. 2.0 ili 1997 cm3 ima isto 109ks, a ne 136 kako je autor naveo. sem toga, to je auto za grad i pomalo put, a ne tegleća marva pa da mi se znoji preopterećen na uzbrdici. međutim, kako stvari stoje, izgledaće se ipak pazariti još jedna laguna, ovaj put mlađa, 2005/2006 godište, opet 1.9dci

Link to comment

Kao gradski sigurno moze da prodje, ali ako je Laguna, onda vec znas sta i kako, a i bolji je izbor svakako.Da, drugar je kupio C4 sa 1.6 i kaze da je jako zadovoljan performansama, mada, njemu je to prvi auto u zivotu.Edit: Ima HDI i sa 136Fuel type : DieselEngine size : 1,997Max power (bhp) : 136 bhp

Edited by The Ghost
Link to comment
Da, drugar je kupio C4 sa 1.6 i kaze da je jako zadovoljan performansama, mada, njemu je to prvi auto u zivotu.
definitivno mu je prvi auto! skvo mi ima C4/1.6, vozim ga na dnevnim bazama i totalna je bulja...krut motor, veliki potrosac, skup servis...ma bulja!
Link to comment
  • 2 weeks later...
francuz tvrd? to je novost
Ovovekovna zabluda o super-udobnim francuskim automobilima i lađa-like vožnji. Uporediva sa nepoderivimtm proizvodima nemačke auto-industrije (to Švabo kad napravi...)...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...