Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

opel je to :wub:
uh, pre bih rekao fiat je to;)
Gazza, Calibra beše otac ili sin? Uvek zaboravim.
ne znam stvarno - ako mislis o odnosu ta 2 servisa iz simanovaca, calibra i silver, onda je ovaj stariji servis. ali ruku na srce prvo sam auto terao u silver i da covek nije isao na zlatibor na odmor, auto bi bio servisiran kod njega - a i on je odmah provalio o cemu se radi....
Link to comment

Uglavnom su usisi, racunajuci EGR, puni djubreta na toj kilometrazi. Neverovatno je sta se sve nalazi unutra. Zato su i performanse slabije. Decko je kupio Alfu 159 sa tim motorom i vozio je jedno vreme misleci da mu je sve u redu, ali tek kad je promenio MAP senzor i malo procistio usisnu, shvato je kako zapravo treba da vuce.Ja sam svoj EGR blokirao, odnosno, taj deo izduvnih gasova vise ne vraca u motor vec ih odmah izbacuje. To je moguce bezbolno uraditi na 8v, ali na multijetu jedino preostaje da se perodicno cisti.Sad, da imas priliku da sipas Shell-ov power diesel... :wub: Ma taj motor je babaroga, kao ustalom i obicni JTD.

Link to comment

@Ghost: koji motor ima tvoja Alfa? i kako ti se, ovako iskreno (brat-bratu), cini servis kad uporedis sa Stilom?

Edited by Vasilij Zajcev
Link to comment
Da li prljav usis moze biti uzrok povecane potrosnje kod MJTD 8v? U pitanju je potrosnja od nekih 9-10l u gradu ...
A koja je karoserija u pitanju? Kako vuce, da li dimi?To je prevelika potrosnja, moze svasta da bude uzrok, mozda ne toliko prljav usis, koliko lose dizne. Ne bi trebalo da trosi preko 8, zimi mozda 8.5. Poslao sam ti PM za strucnjaka za te stvari.
Link to comment
Da li prljav usis moze biti uzrok povecane potrosnje kod MJTD 8v? U pitanju je potrosnja od nekih 9-10l u gradu ...
meni se na 16v verziji moze biti povecala potrosnja sa novim usisom. ne bitno, ali mislim da je sa ranijih prosecno 7 na otvorenom putu blago poskocila na 7.5. doduse ja i nisam neki parametar posto sam se prilicno primio na ovu novu situaciju i svidja mi se da ga teram dobrano preko 3000 obrtaja. zena ce da vozi nazad a ona ima laku nogu i postuje saobracajne znake tako da cemo imati cistu situaciju. njen prosek je na otvorenom putu ispod 5.5 tako da imamo benchmark.ima hiljadu banalnih razloga za povecanje potrosnje. zaprljan filter za vazduh je ubedljivo najgluplji, kad se samo setim paranoje koju sam imao sa time na starom 1.9tdi motoru.
Link to comment
@Ghost: koji motor ima tvoja Alfa? i kako ti se, ovako iskreno (brat-bratu), cini servis kad uporedis sa Stilom?
U Alfi je isti motor kao sto sam imao u Stilu, dakle JTD 115 ks.Odrzavanje je skuplje od Stila, tu nema sta da se prica, ali ne toliko da bi odustao od nje, ako ti se dopada. Dakle, radi se o nekih 20 odsto. Ovde ne mislim na motor, posto su isti, vec na neke druge stvari poput trapa, lezajeva tockova itd.Alfa ima mnogo drugaciji trap, komplikovaniji, sa dva para viljuski - tzv multilink. Zato taj auto lezi nenormalno dobro i tu su poredjenja sa Stilom smesna. Nekada je odrzavanje Alfinog trapa bilo jezivo skupo, a i sada je ako ides u Deltu. Mislim da je za ceo prednji trap cifra oko 1.000 evra kod njih.Medjutim, poslednjih godina u modi su remontovani delovi trapa koji su se pokazali solidnim tako da je to visestruko jeftinije.U medjuvremenu je i mreza servisa bogatija, pa je i tu situacija bolja.Benzinci imaju problem sa varijatorom faze, ali ni to nije nista posebno. Svecice su skupe, oko 100evra, ali traju 100.000 kilometara.Generalno, prilikom kupovine Alfe treba biti duplo oprezniji neko inace. Uvoze se krsevi, mladjarija im vadi dusu, a nemaju pare za odrzavanje...Pravilo je da nije pametno uzimati jeftine primerke jer se lako zajebes za soma evra. Alfa je tokom godina znatno unapredila pouzdanost svojih modela. 159 danas ide uz rame sa nemackim premium brendovima.Evo moje masine:alfa2h.jpgKad je vidis vaku, oprostis joj ponesto... :wub:
Link to comment
meni se na 16v verziji moze biti povecala potrosnja sa novim usisom. ne bitno, ali mislim da je sa ranijih prosecno 7 na otvorenom putu blago poskocila na 7.5. doduse ja i nisam neki parametar posto sam se prilicno primio na ovu novu situaciju i svidja mi se da ga teram dobrano preko 3000 obrtaja. zena ce da vozi nazad a ona ima laku nogu i postuje saobracajne znake tako da cemo imati cistu situaciju. njen prosek je na otvorenom putu ispod 5.5 tako da imamo benchmark.ima hiljadu banalnih razloga za povecanje potrosnje. zaprljan filter za vazduh je ubedljivo najgluplji, kad se samo setim paranoje koju sam imao sa time na starom 1.9tdi motoru.
I meni bi se povecala da imam 16v... :lol:Edit:Pogresno je misljenje da se dizel stedi voznjom na niskim obrtajima. OK, dok se ne zagreje na radnu temperaturu, ali onda je najbolje drzati ga izmedju 2.000 i 3.000 rpm, a ponekad ga treba dobro izduvati na auto-putu. Kilava voznja je jedan od glavnih uzroka prljanja sistema, narocito sa nasim kvalitetnim gorivom. Edited by The Ghost
Link to comment
...
hvala. gledam jbg cene i ona 147 ima slicne cene ko Stilo, a o njima ne znam ama bas nista (sto nije srpski majstorski stereotip). dva puta sam vozio i jezive su masine ali mi je to uvek bilo malo "dizelaski" (bez uvrede)sad vidim da su pristupacne, a ima i jtdhm...
Link to comment

ima li ko iskustva za 1.6 hdi i 2.0 hdi motorima koji idu u 307? 2.0 hdi sam vozio, i znam da postoje razlike u kontsrukciji motora (na stranu kubikaža), ali ne znam u čemu se sastoji. uskoro ću ići za belgiju, pa ću tamo kupiti 307 sw i nisam siguran da li mi je svejedno 1.6 109hp ili 2.0 109hp

Link to comment

Nemam licnog iskustva, ali bih ti svakako preporucio 2.0. Cuo sam da su pouzdaniji, a i logicno ako razmislis, naprezanja 2.0 motora u istoj karoseriji su daleko manja, pa je veca sansa da je taj motor u boljem stanju.Dobra je opcija 2.0 HDI 90 ks. Jeste da je malo slabiji, ali nema plivajuci zamajac, odnosno, potencijalni kvar od jedno 800 evra.Za 307 vazi da treba gledati 2004. i mladje jer su anulirani neki nedostaci.Jos jedan razlog protiv 1.6 u karavanu je i dalja prodaja, jer su ljudi skepticni, odnosno, uglavnom misle da je to slab motor za tu karoseriju.

Edited by The Ghost
Link to comment

svi koji su 2004 su 2.0, dok su 2005 svi 1.6... zato i pitam... 90konja nije opcija ;)edit: 1.6 hdi u karavanu sa 109hp 2005 godište - ne verujem da tu ima mesta za skeptiku :)

Edited by twisted
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...