Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

Ako ćemo pošteno bio je prilično precenjen kao nov, samo zato što je Mini, pretpostavljam da je kod polovnjaka taj faktor mnogo manje bitan, pa je bliži realnoj ceni. :)

Link to comment

Ok, kriva riječ. Nisu smiješne pare nego su povoljne.

Dakle neki rabljeni 2005, 2006 godište se da nabaviti za 3000, 4000 E.

 

http://www.autoscout24.hr/ListGN.aspx?atype=C&mmvmk0=16338&mmvco=1&make=16338&fregfrom=2005&pricefrom=1000&ustate=N%2CU

 

 

Za kupiti kakav rabljeni gradski auto u tom rasponu cijene ovaj definitivno bode u oči.

To su auti koji su novi koštali od 20 000 E pa na više.

To je strmoglavi pad cijene.

Vjerovatno dobiješ srčanu aritmiju kad mu ode koji dio pa ga moraš voditi u servis, to mi je jedino logično objašnjenje.

Mr. No,

 

MINI ima vrlo upitan kvalitet kada ima preko 100.000 km. Problem je sa kvalitetom delova koji se ugradjuju. Nemci u ovom slucaju optuzuju lokalne liferante u VB. 

 

To je verovatno jedan od razloga zasto je MINI jeftiniji od BMW 1 koji kao novi imaju skoro istu cenu kada su novi. Ja sam napravio pretrazivanje na mobile.de za oba modela pocev od 2004 godine. Od prvih 30 automobila, bilo je samo 3-4 BMW-a a sve ostalo je MINI.

 

Pozdrav,

X500

Link to comment

uf, ta 2 auta nisu ista dimenzija.

Toni,

 

Nisu istih dimenzija ali nisu ni puno razliciti. Pripadaju istom proizvodjacu imaju slicne cene kao novi automobili.

To je bio samo mali test za poredjenje cena.

 

Pozdrav,

X500

Link to comment

ma ne mislim na velicinu, nego kao da nisu iz istih dimenzija :)

bmw1 je mnogo ozbiljniji i bolji auto i nije ni cudo sto drzi cenu. 

a za novog minija dati 20k je ludost.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...