Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

Doslo vreme da se podmladi auto, polako ali sigurno naplacujem dugove iako sam svima najavio tek za mart :D Elem, od planiranih 4300e, koliko sam mislio da cu imati za najverovatnije neku Mazdu 3 (2500 koliko sam ustedeo prosle godine + 1800 koliko cenim moju Astru), na kraju ce biti ispod 3 hiljade. Oko 500 spickao, malo u kladionici, malo se bahatio, kevi treba 500 za sredjivanje zuba, da uradi neki most.. a i resio sam da ipak uzmem neki LED Smart 3D Full HD kurac palac televizor, to racunam oko 400-450e za neki od 42 inca. Znaci, ostaje moj auto da se proda i jos ~1100e. Posto sam ovom Astrom bio prezadovoljan, ozbiljno razmisljam da uzmem isto Astru G, jedno 4-5 godina mladju, sa klimom, samo je glavna dilema da li 1.6 16v ili 1.7 CDTI motor. Ako neko moze da mi napise ukratko prednosti i mane jedne i druge varijante, bio bih zahvalan. Drug ima takvog benzinca i vozio sam ga, odgovara mi skroz, ali ovaj CDTI nisam probao i apsolutno nemam pojma jel to valja cemu.

 

Recimo, ovako nesto bi bilo ok da kosta mozda samo malo manje: http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/5540039/opel-astra-g-17-cdti

 

Prica "nemoj opet Astru G, nisi nisi uradio tako" bas i ne pije vodu jer sam ovom sadasnjom bio jako zadovoljan. U obe varijante dobijam klimu, sa 1.6 benzincem dobijam jaci motor koji bolje vuce a isto trosi, a sa ovim CDTI dizelom potrosnju kao upaljac, otprilike. Neka bude do hiljadu evra doplata, to je sasvim ok. S obzirom da prelazimo prosecno do hiljadu km mesecno, nema tu mnogo prostora za zajeb valjda.

Link to comment

Kad biras auto uvek zamisli sta ce biti kad ti rikne negde u pickovcu na putu npr pumpa za vodu i kolko meseci ces da cekas narucenu za mazdu,subaru, dodz i sl egzotiku. za to vreme auto se cerupa u necijem dvoristu. Jesu to fobra kola ali uzmi astru ili nesto slicno

Link to comment

Doslo vreme da se podmladi auto, polako ali sigurno naplacujem dugove iako sam svima najavio tek za mart :D Elem, od planiranih 4300e, koliko sam mislio da cu imati za najverovatnije neku Mazdu 3 (2500 koliko sam ustedeo prosle godine + 1800 koliko cenim moju Astru), na kraju ce biti ispod 3 hiljade. Oko 500 spickao, malo u kladionici, malo se bahatio, kevi treba 500 za sredjivanje zuba, da uradi neki most.. a i resio sam da ipak uzmem neki LED Smart 3D Full HD kurac palac televizor, to racunam oko 400-450e za neki od 42 inca. Znaci, ostaje moj auto da se proda i jos ~1100e. Posto sam ovom Astrom bio prezadovoljan, ozbiljno razmisljam da uzmem isto Astru G, jedno 4-5 godina mladju, sa klimom, samo je glavna dilema da li 1.6 16v ili 1.7 CDTI motor. Ako neko moze da mi napise ukratko prednosti i mane jedne i druge varijante, bio bih zahvalan. Drug ima takvog benzinca i vozio sam ga, odgovara mi skroz, ali ovaj CDTI nisam probao i apsolutno nemam pojma jel to valja cemu.

 

Recimo, ovako nesto bi bilo ok da kosta mozda samo malo manje: http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/5540039/opel-astra-g-17-cdti

 

Prica "nemoj opet Astru G, nisi nisi uradio tako" bas i ne pije vodu jer sam ovom sadasnjom bio jako zadovoljan. U obe varijante dobijam klimu, sa 1.6 benzincem dobijam jaci motor koji bolje vuce a isto trosi, a sa ovim CDTI dizelom potrosnju kao upaljac, otprilike. Neka bude do hiljadu evra doplata, to je sasvim ok. S obzirom da prelazimo prosecno do hiljadu km mesecno, nema tu mnogo prostora za zajeb valjda.

 

Nemoj opet Astru G, nisi nisi uradio tako...  :fantom: 

Link to comment

Ne, ja uzivam npr. u kladjenju. Voznja mi je za prijatan prevoz od tacke A do tacke B, uglavnom. Da imam para za bembaru ili Audi bila bi druga prica, ovako se trazi nesto obicno. Bila bi korisna neka informacija za taj CDTI, pre svega kakav je za odrzavanje. Na ovom 1.4 16v sam za 5 i po godina menjao bobinu i servo pumpu za 100 i 130e, ostalo sve bilo nesto tipa hiljadu dindzi. Milina.

Link to comment

Astra dizel covece, auto prilicno poznajes, uhvatio si ljude i seme oko delova, majstore; price o tome kad je ko sta menjao i kad je kome sta crklo, kod polovnih automobila nemaju smisla - neki deo moze da rikne odmah, neki nikad, lutrija jebiga koja vazi i za kupce novih auta.

O motoru sve najbolje, uostalom danas ti je to sve isto, nema loseg auta, kod polovnih treba imati i malo srece, a oko toga nema svrhe da se pisemo.

Link to comment

Sad sam malo citao  po netu i navodno je kod dizela mana sto motor jako sporo dostize radnu temperaturu, a to je meni sranje jer mi prelazimo uglavnom kratke relacije, vise puta dnevno po par kilometara. Zbog toga zimi ne moze brzo da ugreje kabinu a to je sranje, realno. Pas mater, ne mozes sve uklopiti :D

Link to comment

To je kod dizela opste mesto, negde se vise, negde manje primecuje, leka nema, osim s obzirom na komfor jedinog resenja za smrtne automobile: ako je bas frka, mislim majka zimi treba negde da se vozi i slicno, istrcis napolje, upalis ga i pustis da radi, pa se vratis u kucu.

Sve pod uslovom, naravno, da imas uslove, odnosno da neko nece da ga odveze u medjuvremenu, mada mozes da se ispomazes i rezervnim kljucem.

Em se zagreje, em otopi led, a potrosnja je i onako zanemarljiva.

Za tebe ne verujem da je problem da se malo i nazimis, jebiga  :)

Link to comment

...Posto sam ovom Astrom bio prezadovoljan, ozbiljno razmisljam da uzmem isto Astru G, jedno 4-5 godina mladju, sa klimom, samo je glavna dilema da li 1.6 16v ili 1.7 CDTI motor. Ako neko moze da mi napise ukratko prednosti i mane jedne i druge varijante, bio bih zahvalan. Drug ima takvog benzinca i vozio sam ga, odgovara mi skroz, ali ovaj CDTI nisam probao i apsolutno nemam pojma jel to valja cemu.

...

Zli,

moj komentar je prilicno generalan, pogotovo sto ne prelazis veliku kilometrazu (oko 1000km/mesec). 

 

1) ako kupujes polovna kola koja imaju vise od 5 godina, naci dizela sa malo kilometara je isto sto i naci lepu babu. Toga nema, ko kupuje dizela i placa vise za vozilo taj se i vozi.

2) odrzavanje starije benzinca je uvek jeftinije od odrzavanja dizela

3) Dizeli su skuplji a ti imas ogranicen budzet

 

Na drugoj strani, dizeli manje trose i imaju bolje performanse (veci obrtni moment).

 

Ja bih izabrao benzinca.

 

Pozdrav,

X500

Link to comment

Ma mogao bih da nategnem i fino preko 4 hiljade (sto je opet prilicno ogranicen budzet, realno, ali ipak daje dosta veci izbor) ali necu da ponovim gresku kao sa kompjuterom pre par godina - uzeo za to doba paklenu masinu, u fazonu igracu igrice neke a i nece da skodi svakako, da bih zavrsio koriscenjem neta i igranjem haksbola koji je obicna flash igrica, neki mini fudbal. Posto nisam od onih kojima auto sluzi za nesto korisno nego se tako bezveze vozim cak i po gradu gde bih mogao ici peske, ipak cu ici na blagi apgrejd za dosta manje para a ostalo potrositi na tv i dati kevi koliko treba. Kod dizela me privlaci mnogo manja potrosnja (navodno 4.5 na otvorenom, nesto preko 5 kombinovano), performanse su mi manje bitne, ali citam da ima mnogo vise potencijalnih kvarova i odustajem, iako sam bio zagrejan za ovaj CDTI. Benzinac guta oko 6 na otvorenom i dosta vise po gradu ali sta zna dete sta je 100 evra mesecno za gorivo... :D Mada ovaj 1.6 16.v navodno trosi isto kao moj 1.4 pa nece biti problema.

 

Jos samo da nadjem neki koji valja i da utopim moj za 1800+ :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...