Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

U pravu si...Sad sam naleteo na nekoliko Mazda 6 karavana sa 2.0 dizel motorima.

Sve su sličnih godišta (decenija + -) kao trojke i sličnih kilometraža, a jeftinije za trećinu. U čemu je fora?

Edited by banatjanin
Link to comment

...ostavi srpske budalaste mitove da treba odmah raditi mali i veliki servis kad se kupi auto. zato bi bilo dobro da se raspitas na kojoj km ili na kojoj starosti se modelu na koji si se nameracio radi veliki servis, cisto da izbegnes taj nezeljeni trosak od 300-500e za tvoga vakta.

Након што ме прошла прва увређеност јер неко тврди да нисам у праву, схватио сам да нисам у праву. :lol:

 

Ја сам половњаке куповао у Србији и ту мора мали или велики јер је километража увек враћана, али ти купујеш у Немачкој и ту су другачија правила те је Јоло у праву.

Link to comment

Pa ova Mazda trojka uopste nije skup auto, neko 2004-2006. godiste moze da se nadje za 3500-4500 evra, a toliko imam. U cemu je fora, zar to ne bi trebalo da je skuplje od Astre H ili Pezoa 307 istog godista? Mislio sam da su ti Japanci dosta skuplji, posto su na dobrom glasu.

Link to comment

Pa ova Mazda trojka uopste nije skup auto, neko 2004-2006. godiste moze da se nadje za 3500-4500 evra, a toliko imam. U cemu je fora, zar to ne bi trebalo da je skuplje od Astre H ili Pezoa 307 istog godista? Mislio sam da su ti Japanci dosta skuplji, posto su na dobrom glasu.

 

Јапанци су одлични.Мало су скупи за делове али се и доста мање кваре.

Link to comment

Мало су скупи за делове

Predrasuda broj 1 vezana za Japance, neosnovana činjenicama u praksi barem u moja dva slučaja Suzuki Swifta i sada Honde Civic 2000 i 20002. godište.

Link to comment
  • 1 month later...

hajde, pliz, vi iskusni na 4tockasima: koliko ima smisla dati za dobro ocuvanu xsaru picasso (2003, 120 000 km)? koliko taj auto moze da potraje dok odrzavanje ne postane preskupo? koliko moze da kosta odrzavanje na godisnjem nivou (odokativno, naravno)? postoji li neki the razlog za zaobici taj model? bilo ko sa iskustvima iz prve ruke u voznji? children-friendliness? ako uzmemo makinu, uzecemo je za izlete, nabavke i sl, ne za dnevnu voznju. 

 

moja procena je da ne mozemo da napravimo vise od 10 000 km za godinu dana.  koliko padaju cene takvih kola sa godinama, tj. ako ga prodam za dve godien sa 20 000 km vise, mogu li da ocekujem da izvucem, recimo, 80% cene koju dam za njega?

Link to comment

hajde, pliz, vi iskusni na 4tockasima: koliko ima smisla dati za dobro ocuvanu xsaru picasso (2003, 120 000 km)? koliko taj auto moze da potraje dok odrzavanje ne postane preskupo? koliko moze da kosta odrzavanje na godisnjem nivou (odokativno, naravno)? postoji li neki the razlog za zaobici taj model? bilo ko sa iskustvima iz prve ruke u voznji? children-friendliness? ako uzmemo makinu, uzecemo je za izlete, nabavke i sl, ne za dnevnu voznju. 

 

moja procena je da ne mozemo da napravimo vise od 10 000 km za godinu dana.  koliko padaju cene takvih kola sa godinama, tj. ako ga prodam za dve godien sa 20 000 km vise, mogu li da ocekujem da izvucem, recimo, 80% cene koju dam za njega?

po oglasima ide od 3k evara pa na dole do hiljadu ili nešto ispod. kupovina dvanaestogodišnjeg auta je klasičan primer mačke u džaku. vrlo lako može da se desi da samo jedna lagana popravka(zamena nekog potrošnog dela) + redovni servis + registracija budu 15-20% vrednosti vozila i tako dve godine i već si na oko 30% vrednosti vozila pod uslovom da imaš sreće i zaobiđu te veći kvarovi i poravke, a šansa je relativno manja nego da prođeš samo sa redovnim servisom. sa autom starim 14-15 godina će prodaja biti znatno komplikovanija.

 

ukoliko ne poznaješ prodavca, i ne znaš da je auto kupljen u srbiji, ja sam vrlo skeptičan što se tiče pređene kilometraže. ako je plac u pitanju pre će biti 220000 ili 320000km

 

 

pronadji manji auto koji ti se uklapa u budžet, a da odgovara potrebama, a da je poznat kao dobar i izdržljiv model. ili sačekaj dok ne nabudžiš malo budžet pa uđeš u viši cenovni rang kao kupac.

Link to comment

Evo ja imam citroena. Pikaso je odlican auto da nije ne bi ga taxisti ganjali. Ima vise motora u ponudi ja preporucujem Hdi od 90 konja kojo je neverovatno izdrzljiv i prelazi mnpgo. Dosta ih je u ponudi i mozesi lagano da birkas.Cene odrzavanja i delova su iste kao i za drga kola a ni servisi nisu skupi

Sad druga je stvar sto za kupovinu polovnjaka treba i srece ali treba je i u drugim stvarima. Ako uzmes javi da te uputim kod postenih najstora

Edited by kapetanm
Link to comment

hvala na odgovorima.

 

2simovic: kupujemo auto u spaniji. ovde me uveravaju da je stelovnje kilometraze zestoko kaznjivo i veoma retko, tako da mi to nije preterana briga. cene su tu negde oko 3000. od 2000 za 2001 godiste i 180 000 km do 3600 za 2005 godiste i 110 000 km. 

 

inace ovde ima bas dosta xsara po ulicama. mozda ima veze i sa tim sto su sastavljane u vigu, moguce da su kupovali povoljno nove. 

 

poslednjih dana sam dosta vremena proveo poredeci cene u oglasima. kapiram da dosta zavisi od toga u kakvom je auto "stvarno" stanju, pa je tesko i napraviti neku procenu koliko mu pada vrednost za godinu dve voznje. neki presek je da ispod 1500 nema mnogo smisla ni gledati (bukvalno krsevi sa 200 000+), dok je izmedju 1500 i 3500 tacka nagomilavanja modela i godista

 

2kapetanm: znaci mi iskustvo iz prve ruke. malo se premisljamo oko cene, najvise stoga sto ne znamo sta bismo s njim za dve godine kad se budemo selili odavde.

Link to comment

Pazi ja nemam pikaso imam manjeg citroena sa hdi motorom medjutim idem sa ljudima koji je imaju. Cene koje si naveo su malo vishe nego sto sam ocekivao i nemoj to bi moralo ici nize. Ne obaziri se na kilometrazu jer to sto gledas nije ispod 200k

medjutim nije problem za te motore. Pre kupovine teraj na dijagnostiku. Za tvoje potrebe cinio bi i c5 karavan, hidraulika je majka

 

Edit kucam na telefonu bez naiocara sa debelim prstima izvinjavam se za greske

Edited by kapetanm
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...