Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

 Дачија је Дачија.

Šta fali Dači :mad:

 

Ja sam mojim Stepwayem spičio 60K za 3 godine (50K za poslednje 2), radi kao satić... I ne mazim ga uopšte, dok ga vozim... Samo redovan servis, haubu sam prvi put otvorio pre neki dan, za 3 godine, da očistim lišće što mi napadalo pa se zavuklo u odvode...

Link to comment

Мислиш да ће такав да буде и за 7 година?

Pa za još 2-3 očekujem da hoće, ozbiljno... To će biti 6 godina voženj i oko 120K, recimo...

 

Znam ljude koji su toliko prešli i nemaju nekih pritužbi...

 

E sad, može da i da ne bude tako, no videćemo, naslediće ga žena, svakako, pa ću imati pregled :)

 

Za 7 godina, ne očekujem, ali ti Dačiju za 3K možeš da kupiš i 5-6 godina staru, pretpostavljam...

Link to comment

Шта ја знам, за себе бих пре овако нешто http://suchen.mobile.de/auto-inserat/mitsubishi-colt-cz3-1-1-motion-1-hand-dresden/201868753.html?lang=en&pageNumber=1&__lp=4&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&makeModelVariant1.makeId=11000&makeModelVariant1.modelId=12&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.makeId=1900&makeModelVariant2.modelId=8&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.makeId=17700&makeModelVariant3.modelId=6&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=PETROL&minFirstRegistrationDate=2005-01-01&maxPrice=3500&ambitCountry=DE&export=ALSO_EXPORT&maxMileage=125000&categories=Limousine&categories=EstateCar&noec=1

 

...или http://suchen.mobile.de/auto-inserat/honda-civic-1-4i-s-gutersloh/201601995.html?lang=en&pageNumber=1&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&makeModelVariant1.makeId=11000&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.makeId=1900&makeModelVariant2.modelId=8&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.makeId=17700&makeModelVariant3.modelId=10&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=PETROL&minFirstRegistrationDate=2005-01-01&maxPrice=3500&ambitCountry=DE&export=ALSO_EXPORT&maxMileage=125000&categories=Limousine&categories=EstateCar&noec=1

 

...или http://suchen.mobile.de/auto-inserat/mazda-3-1-6-sport-exclusive-limburg/202406525.html?lang=en&pageNumber=1&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&makeModelVariant1.makeId=16800&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.makeId=1900&makeModelVariant2.modelId=8&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.makeId=17700&makeModelVariant3.modelId=10&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=PETROL&minFirstRegistrationDate=2005-01-01&maxPrice=3500&ambitCountry=DE&export=ALSO_EXPORT&maxMileage=125000&categories=Limousine&categories=EstateCar&noec=1

Edited by Прслин
Link to comment

Шта ја знам, за себе бих пре овако нешто http://suchen.mobile.de/auto-inserat/mitsubishi-colt-cz3-1-1-motion-1-hand-dresden/201868753.html?lang=en&pageNumber=1&__lp=4&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&makeModelVariant1.makeId=11000&makeModelVariant1.modelId=12&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.makeId=1900&makeModelVariant2.modelId=8&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.makeId=17700&makeModelVariant3.modelId=6&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=PETROL&minFirstRegistrationDate=2005-01-01&maxPrice=3500&ambitCountry=DE&export=ALSO_EXPORT&maxMileage=125000&categories=Limousine&categories=EstateCar&noec=1

 

...или http://suchen.mobile.de/auto-inserat/honda-civic-1-4i-s-gutersloh/201601995.html?lang=en&pageNumber=1&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&makeModelVariant1.makeId=11000&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.makeId=1900&makeModelVariant2.modelId=8&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.makeId=17700&makeModelVariant3.modelId=10&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=PETROL&minFirstRegistrationDate=2005-01-01&maxPrice=3500&ambitCountry=DE&export=ALSO_EXPORT&maxMileage=125000&categories=Limousine&categories=EstateCar&noec=1

 

...или http://suchen.mobile.de/auto-inserat/mazda-3-1-6-sport-exclusive-limburg/202406525.html?lang=en&pageNumber=1&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&makeModelVariant1.makeId=16800&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.makeId=1900&makeModelVariant2.modelId=8&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.makeId=17700&makeModelVariant3.modelId=10&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=PETROL&minFirstRegistrationDate=2005-01-01&maxPrice=3500&ambitCountry=DE&export=ALSO_EXPORT&maxMileage=125000&categories=Limousine&categories=EstateCar&noec=1

Meni jedno Mazda pije vodu, od tih... Ali, sa Mazdom je održavanje, u Stradiji, veliiiiki problem... Pisao je Ikar svojevremeno, a onda, kada sam jedno vreme vozio službenu peticu, shvatio sam sve što je Ikar pisao...

 

Zato lepo, auto sa minimumom elektronike, dovoljno gabaritan da potrpam u njega sve što mi treba i pouzdan, da se kvari što manje... I nov, da majstora gledam jednom godišnje, dok ga ne prodam... :)

Link to comment

Ево је још једна, мало више прешла али у Француској, непушачка, црна... http://suchen.mobile.de/auto-inserat/mazda-3-1-4-comfort-1-hand-scheckheft-euro-4-kat-hamburg/196904394.html?lang=en&pageNumber=1&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&makeModelVariant1.makeId=16800&makeModelVariant1.modelId=4&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=PETROL&minPrice=2500&maxPrice=3000&ambitCountry=DE&export=ALSO_EXPORT&noec=1

 

Ја сам измењао 5-6 половњака од четири до тридесет година старости и увек је исто: за гуме се исцењкаш или кроз попуст или ти продавац да оне које је штекнуо у покушају да нешто ушићари а сада их отписује да избегне давање попуста, а мали или велики сервис у зависности од стања аутомобила. Јебига, зато они мањи имају и гаранцију.

Link to comment

Ako ipak budeš uzimao Francuza, uzmi Klija, troši kao upaljač, super autić. Još ako zabodeš Klija trojku za te pare (nije isključeno), još bolje. Naravno dizela, 1.5 dCi

Link to comment

Ako ipak budeš uzimao Francuza, uzmi Klija, troši kao upaljač, super autić. Još ako zabodeš Klija trojku za te pare (nije isključeno), još bolje. Naravno dizela, 1.5 dCi

+1

Link to comment

Super je ova Mazda, samo mi je mnogo daleko.

 

Ops, nije strasno. Sta sve imam od ulaganja kad kupim polovan auto? Moram li da mu radim servis? Da kupim gume?

ma jok, teraj dok ne crkne.

ne moras ni da sipas gorivo, to je fora koju naftni lobi plasira naivnima.

Link to comment

Pazi ovog lepotana :cry:

 

Kupio bih bez problema da znam da mogu da ga prodam.

 

pa ne. ne zelis laznog japanca sa prerusenim fordovim tj pezoovim dizelom. pogotovo 1.6, uzasna istorija bolesti.

 

za to sto tebi treba jednacina glasi: japanac = benzin.

 

 

Super je ova Mazda, samo mi je mnogo daleko.

 

Ops, nije strasno. Sta sve imam od ulaganja kad kupim polovan auto? Moram li da mu radim servis? Da kupim gume?

 

ako kupujes auto koji ima urednu servisnu knjizicu kojoj mozes da poverujes - nista. samo cekaj datum sledeceg redovnog servisa i to je to. ostavi srpske budalaste mitove da treba odmah raditi mali i veliki servis kad se kupi auto. zato bi bilo dobro da se raspitas na kojoj km ili na kojoj starosti se modelu na koji si se nameracio radi veliki servis, cisto da izbegnes taj nezeljeni trosak od 300-500e za tvoga vakta.

 

vecina polovnih vozila, ako nije bas sa nekog teskog skrndelj placa, a narocito ako je privatna prodaja, ima gume u dobrom stanju i verovatno ces gratis dobiti i komplet zimskih. ja bih na tvom mestu sve to ukljucio i checklist, s obzirom da kupujes protocni auto i ne zelis nikakva ulaganja, a zaista nije problem da nadjes ovako nesto - ponuda je ogromna, zaista.

Edited by yolo
Link to comment

jebiga, došlo vreme da se traži drugi ....

 

treba mi auto prilično urgentno, ali pošto nemam sad love za to što hoću (Forester) gađam nešto manje, a privremeno.

raspolažem sa oko tri soma i treba mi pouzdan auto - pošto solidno prelazim, bar srednje velik, koji će možda i duže ostati kod nas, da ga žena vozi kao drugi auto kasnije. a opet, opcija je i da se proda pred leto, da se doda lova i uzme drugi

 

babrajući po netu, nešto sam najbliži da jurim neku mazdu 3...

 

ima neko savet?

Link to comment

jebiga, došlo vreme da se traži drugi ....

 

treba mi auto prilično urgentno, ali pošto nemam sad love za to što hoću (Forester) gađam nešto manje, a privremeno.

raspolažem sa oko tri soma i treba mi pouzdan auto - pošto solidno prelazim, bar srednje velik, koji će možda i duže ostati kod nas, da ga žena vozi kao drugi auto kasnije. a opet, opcija je i da se proda pred leto, da se doda lova i uzme drugi

 

babrajući po netu, nešto sam najbliži da jurim neku mazdu 3...

 

ima neko savet?

mazda 3 od 3 soma mora biti popriličan leš. kum traži isto mazdu 3 sa budžetom do 7k€ i izbor je mizeran

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...