Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

Kakvo predrkano vozilo u mom komsiluku i to povoljno, ludacka Mazda RX8 sa vankel motorom, najjaca verzija sa 231KS

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas5452037/mazda_rx-8_231ks_renesis_top/

 

Video sam je uzivo i izgleda stvarno neverovatno ocuvano. Kada bi me uhvatila (ponovo) kriza srednjih godina, otrcao bih tamo i ispregovarao 5200-5300e.

Kako se pokazao wankel motor u ovim mazdama?Mozda navratim do prodavca cisto da pogledam zver,taman mi usput kad budem krenuo kod Cede Cedinog sina na burek :fantom: Vidim da je i jace verzija od 231, a ne ona od 192ks  :)

Link to comment

ne znam nista vise o tom vankel motoru sem onoga sto je profesor kozic na jednom predavanju iz termodinamike pricao ushicen izuzetno velikim stepenom iskoriscenja mada to ne mora nista da znaci jer je isti profesor sa jos vecom ekstazom govorio i o vartburgovom 2-taktnom motoru i cak stavise licnim primerom vlasnistva vartburga 353 to dokazivao.

 

a ne znam nista ni o mazdi rx-8 sem onoga sto se moze naci na netu. znaci trosi dosta za regularne uslove potrosnje obicnih motora mada osetno manje od vankel motora starije generacije koji su rutinski usisavali po 20l na 100km. ovaj je navodno na 12-14l i uz to trosi i ulje zbog prirode motora koji trazi pojacano podmazivanje. dalje, od losih stvari, navodno je na 200-220k km obavezan remont motora, kako to u srbiji, gde, bog sveti zna. mozda ima neki entuzijasticki servis, nemam pojma.

 

sto se voznje tice, auto je klasicna japanska zujalica, s tim sto je navodno specifican po tome sto ipak ne ide tako visoko kao neke nasvirane honde koje idu do 12k rpm, ovome je crveno izmedju 8 i 10k. e sad, mazda preporucuje da se vozi na granici crvenog ili pak u crvenom - cak je i transmisija tako podesena da je optimalno saltanje u nizi stepen na 8k. meni je to potpuno sumanuto i realno bih izludeo da to vozim, ali razumem ljude koji to vole (ja kad svoju dizel zujalicu dignem na 4.5-4.7k, u polozaju sam da zalegnem ako klipovi krenu da iskacu kroz haubu). posledica specificne koncepcije motora je da ima ogromnu snagu iz male litraze, to je najnadrkaniji renesis motor sa 231KS iz 1.3l ALI..... auto ima skaredno nizak obrtni moment, iz cega je jasno zasto mora da se vozi na granici crvenog. verujem da do 5k ovaj auto nema nikakvo ubrzanje (a inace ima super performansu tipa 0-100km/h za oko 6 sekundi).

 

sve ostalo je super za samca ili za par bez dece, super izgleda spolja, super izgleda na putu, nije dramaticno nizak za srpske puteve (jeste ali ima mnogo gorih od njega), divan je kokpit i sve unutra, ovaj komad je bas kao ispod cekica. al jbga, valjda ce usreciti nekog drugog. ja sam svoje bolesti sa ovom vrstom auta prelezao sa lanciom deltom HF turbo, posle toga vozim nesto sto je prakticno a sto povremeno moze da mi da thrill barem na koji trenutak, i ovih trenutnih 150 dizel konja mi savrseno sluze za to.

 

evo lozane

 

klarkson realno malo sere, izgled je odlican face to face

 

Edited by gazza1
Link to comment

Само да искажем у вези односа кубикаже мотора и потрошње да је ту у питању погрешан став - уопште не значи да ће слабији мотор мање трошити у релативно тежем ауту. Вронг, мораће више да се врти, док су они већи опуштенији са обртајима. Возио сам мечку ону буљаву 2200 дизел, потрошња 5 лит до 6.

Зли, у овом тренутку имаш само пар мотора који се под разним називима уграђују у готово сва великосеријска кола по свету. Доминирају фијатови ЈТД и мултиџет мотори, као и ПСА ХДИ. Издржљиви су и прелазе повише стотина хиљада без отварања. Што се тиче односа уложено/добијено од три аута које помињеш фокус је на првом месту (ако је ТДЦИ)

Иначе, и мени је венкел недосањан сан

 

http://de.wikipedia.org/wiki/NSU_Ro_80

Edited by kapetanm
Link to comment

Jebati ga, ovamo uglavnom kolutaju ocima kad se pomene Ford, pa mi je i majstor rekao da bezim od toga. Nisam ulazio u detalje jer mi se Focus po izgledu bas i ne svidja nesto preterano pa nije trebalo mnogo da me odvrati. Inace, uzeo bih ja opet benzinca opusteno ako postoji neki normalan 1.6 motor a da trosi ispod 10 litara po gradu, mada mi se cini da je to naucna fantastika.

 

Ipak, posto sam pozajmio bliskim i manje bliskim ljudima ukupno oko 2 hiljade evra "na par meseci", najrealnija varijanta je da mi to nece biti ni vraceno i da ce Astra G da se vozi jos dugo :D

Link to comment

Meni je Ford No.1,valjda jos iz detinjstva,kada mi se opasno svidjao Taunus...

Imao sam Fiestu, 1.2 benz., I nekih sitnih problema sa njom,ali nista ozbiljno... Moja bivsa supruga je vozi jos uvek, sada je na preko 150K,a motor bez ikakvih problema, prolazi test za izduvne gasove...

Kasnije sam vozio Focusa 1.6 TDI, presao sa njim 30K za godinu dana, takodje nikakvih problema. Cak sam sa njim I za Srbiju dolazio,natovaren stvarima... Neko vreme posto sam ga prodao,cuo sam da mu je crk'o turbo, sto im je inace slaba tacka...Verovatno sam I ja doprineo tome,jer sam do tada uvek vozio benzince,pa nisam obracao paznju na ono da se motor posle duze voznje ne gasi odmah,nego da se ostavi da radi neki minut pre gasenja...

Trenutno nemam auto,koristim sluzbeni,ali kada budem kupovao,vrlo verovatno da ce to ponovo biti Ford...

Link to comment
  • 1 month later...

pa dizel samo iz vremena pre DPF, EGR ventila, DMF (dual mass fly, to je ono sranje na kvacilu - valjda se zove neki zamajac ali me ubi kakav) znaci starije od 10 godina.

 

i ako prelazis 20.000 godisnje, tu negde nastupa ekonomija dizela, narocito vangradske voznje

 

recimo 206 sa obicnim 1.9d motorom (ne HDI), to ima nesto 75 konja ali je neunistiv i ne kvari se

 

zaobidji sve ovo fensi, HDI ili dCI motore, sve divno dok ide, ali van garancije ni u ludilu, preskupo odrzavanje, dizne, usisne grane, turbo itd. sve to zajebi.

 

ako ne mozes da zadovoljis gornje standarde, onda 1.4 benzinac, bilo sta

Edited by yolo
Link to comment

sve je to mačka u džaku. vozio sam 1.5 dci renaultov i zaista imam samo pohvale za njega, dok su neki moji prijatelji poprilično nagrabusili sa promenama dizni koje su ovde oko 200-300€ po komadu, ali to više mislim da je do lošeg goriva nego neki fabrički bag. taj 1.5 je na nekom testu proglašen najboljim malolitražnim dizel agregatom, pa ga je i mercedes (ot)kupio od renaulta, što bi takodje trebalo nešto da govori o njemu.

 

fokusirao bi se na tretman koje je vozilo imalo kod predhodnog vlasnika, ako si se već odlučio za model. 

 

prednost dajem renaultu u odnosu na pcm

Link to comment

pa sto si pitao onda za dizel kad znas odgovor  :lolol:

 

i sto francuz? mislim da svaka zemlja ima neki svoj pick za depresirane cene za odredjene zemlje. ako kupujes malo gradsko vozilo a ne mozes da dobacis do japanca, prilican no brainer ti je fiat panda sa FIRE baznim motorom, to je ili 1.0 ili 1.2 zavisi od godista, narocito ako francuzi misle da je to sranje a to prati i odgovarajuca cena

 

kod tih francuza obrati paznju na menjace. meni su francuski menjaci uvek bili tezak spoiler, tri puta sam ulazio u scenic sa idejom da ga kupim i sva tri puta odustajao od menjaca koji ima hod primereniji IMT traktoru nego automobilu. ove nove generacije su bolje ali je i dalje na tim ozbiljnim kilometrazama menjac prva stvar koja se izraubuje u odnosu na novije stanje, gubi se perfektna preciznost.

Edited by yolo
Link to comment

nema razloga da ti se ta ne svidja, ta je prava japanska. ono sto se posle ove prodavalo kao mazda 2 je bio cisti ford fiesta (ova ima istu platformu ali japanski motor)...

Edited by yolo
Link to comment

vece kilometraze nisu problem ako su posledica voznje na autoputu. 10 godina sa takvom varijantom voznje sigurno nije ispod 300-400.000, tako da ovo sto gledas (ispod 100k) je gradska voznja, privatno vozilo. voznja u gradu neuporedivo vise sjebava auto, ne znam da li se moze kvantifikovati odnos ali najmanje je 1:2 (100k u gradu, 200k na autobanu).

Edited by yolo
Link to comment

Мазда 2 и било који Даихатсу су најпоузданији мали аутомобили на свету. Са овако малом километражом на аутомобилу старом 10 година већи је проблем што је вероватно дуго невожен него што је вожен по граду, али оба линкована имају гаранцију тако да са њима то можда и није случај.

 

Колико би ти кинте уопште потрошио на аутомобил? Дај да гуглујемо по мобиле.де, спопала ме потрошачка грозница.

Link to comment

Mozda je vozila baba do pijace?

 

Pa sta da radim, da gledam vecu kilometrazu? Bojim se popravki, bicu na tankom budzetu.

 

pa vece kilometraze za svezija godista. moja dva poslednja automobila, kupljena u nemackoj, jedan 3 godine 115.000, drugi 2.5 i 125.000km. nemoj da kupujes bajato i pregazeno.

Link to comment

Слаб сам на Даиџе, возио сам једног годинама и није ме ниједном продао. У ствари јесте, запалио се када сам га опрао за продају, али се ватра сама угасила јер сам ја стао, узео новине и пљуге из кола и сео 100 м од њих одлучан да их пустим да изгоре. После ми мајстор објаснио да је вода од прања направила неки кратак спој и да су се запалили само каблови, а да се нису разгорели јер ја нисам подигао хаубу па није било кисеоника када је био најпотребнији. :fantom:

 

Али тада је већ био стар милион година, по једну за сваки километар који је прешао :Hail:

 

Купио га на крају мајстор који га је поправљао после горења. И који га је прао пре ;)

 

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/daihatsu-sirion-1-3-nur-61tkm-klima-alu-euro4-köln/201544132.html?lang=en&pageNumber=4&__lp=4&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=PETROL&minFirstRegistrationDate=2009-01-01&minPrice=2500&maxPrice=3000&ambitCountry=DE&export=ALSO_EXPORT&maxMileage=100000&categories=SmallCar&noec=1

 

 

Остатак се своди на Смартове које ћеш лако да продаш после и Јолоандин одличан предлог - Панду 1.1. Тојоту Ајго немој да узимаш, то је Ситроен c1/Peugeot 107, Шевролет Матиз је Daewoo, а Дачија је Дачија.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...