Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

Benzin je urban™, dizel nije.To što se motor zagreje za par minuta i dostigne regularnu radnu temperaturu, izuzev eventualno u zimskim mesecima kada mu treba malo duže (7-8 minuta), ne znači da zapravo ne troši više od benzina :sleep:Ovako panda/spaček, urbanih 1.0-1.1 litara i vozi. Pa kad otkriju da se tih 1.1 litara ne odnosi na potrošnju, nego na zapreminu motora, kapne i pokoja suza :cry:

Link to comment
Zašto dizel nije pravljen za grad?
ja vec 13 godina vozim dobre i moderne turbo dizele, mahom u gradu. ali da nije barem 2 duze (2000-3000km tamo i nazad) ture godisnje, to ne bih radio. dizel vise nije jeftin, troskovi odrzavanja su veci, servisiranje dizel kvarova i stvari na kolima koje su tipicne za dizele kosta mnogo vise a to crkava upravo zbog te kreni stani voznje i toga sto se vecina relacija prelazi sa nezagrejanim motorom. btw, nema sanse zimi da vam se dizel ugreje za tih par minuta, nemojte da lozite ljude. dizel motori su da se razumemo jako napredovali i ja ih volim neuporedivo vise od benzinaca, prvo zbog nacina voznje - na obr.moment a ne na snagu, sto ce reci u nizim obrtajima - ali svejedno, za gradski commuting je prvi izbor malolitrazni benzinac. niska potrosnja, niski troskovi odrzavanja, trajnost - statisticki gledano. znam da ima ljudi koji predju po 300.000km sa 1.5dci motorom, ali je mnogo vise onih koji najebu sa 200.000. na toj pandi tesko da ima sta da crkne sto kosta blizu onoga koliko kostaju ozbiljni servisi na dizel masinama. Edited by gazza1
Link to comment

slazem se za @gazza 1. ja takodje vozim dizel, zadovoljan sam i kvalitetom voznje i potrosnjom, pogotovo na duzim turama. Medjutim, gospodja vozi Clia II, 1.2 benzinac sa 16v, presao preko 275.000, bez ikakvih problema sem redovnih servisa + ugradili plin pre par meseci = sa RSD 1000 predje preko 150km po gradu...milina i preporuka.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...