Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

sad sam ja na redu. oću optimum optimuma cena-kvalitet-potrošnja-penis enlargementpotrošio bih plafon 5 soma. generalno malo gracko auto koje troši ko upaljačne znam ništa o kolima osim principa rada motora. pucajte

Link to comment

Još jedna velika preporuka za 1.5 dCi. Za grad odličan, za putovanja npr za dvoje. Naravno esencijalno je da sa sobom povedeš dobrog majstora koji će da proveri sve živo. Redovno održavanje i miran si.E da, doduše ima jedna stvar kod tih automobila koji malo troše. Pošto na papiru trošiš manje para na gorivo, lako može da ti se desi da ga voziš znatno više nego što bi vozio neki koji troši više goriva, tako da ti to lako izađe na isto :lol:

Link to comment
sad sam ja na redu. oću optimum optimuma cena-kvalitet-potrošnja-penis enlargementpotrošio bih plafon 5 soma. generalno malo gracko auto koje troši ko upaljačne znam ništa o kolima osim principa rada motora. pucajte
Smart!
Link to comment

1.5 dci, svakako. Obori cenu bar za 500Eur.Yaris bi takodje bio dobar izbor, ali nedostatak vrata pozadi je neresiv problem, mada na pocetku ne izgleda tako, posle se smoris.

Link to comment

panda sa manjim benzinskim motorom (1.1 ili 1.2).... sta ce vam dizel ako vozite u gradu? to nije pravljeno za to.btw, kome trebahttp://www.eurobankefg.rs/posebna_ponuda/vozila/vozila/putnička_vozila.851.html#273227

Edited by gazza1
Link to comment
ne znam ništa o kolima osim principa rada motora. pucajte
Sredinom aprila imam neki maturski u ovoj saobracajnoj skoli koju vanredno zavrsavam u BG-u, tema mi je "princip rada cetvorotaktnih dizel motora". Ocekuj da te iscimam u inboks da mi pomognes ako ne nadjem sve sto mi treba :lol:
Link to comment

Za te pare sada ima gomila izbora, a koji baš i nisu ne znam šta...Inače, valjalo bi definisati šta znači "po gradu". Recimo, meni koji sam na - hvala Titu - Novom Beogradu to u praksi znači da vozim širokim i finim džadama uz obilato korišćenje auto-puta. Sasvim druga slika u odnosu na Turke, gde su uske džade sa kompleksom manjka boniteta. Jebiga, za takve situacije je dizel keva.

Link to comment
Inače, valjalo bi definisati šta znači "po gradu". Recimo, meni koji sam na - hvala Titu - Novom Beogradu to u praksi znači da vozim širokim i finim džadama uz obilato korišćenje auto-puta.
Ne mož' "po gradu" značiti obilato korišćenje autoputa ni pod razno :)
Link to comment

Ma jasno, nego pokušavam da dočaram, u kontekstu gornje rasprave o dizelu i njegovoj poenti u gradskim uslovima vožnje, da nije sve baš tako i da situacija u kojoj se nalazi onaj ko pita može da bude dijametralno različita od nekog ko možda pita isto i naizgled ima iste kriterijume.

Link to comment

Sad već idem u offtopic, ali meni dizel tu i nema previše smisla. Možda nekad dok je bila veća razlika u ceni goriva i kad su benzinci trošili ko "provaljeni" (npr. moj kec :D), a dizelaši bili relativno štedljivi. Sa današnjim cenama goriva, cenama popravki (common rail, turbine itd) i potrošnjom, mislim da bih radije uzeo nekog benzinca :)

Link to comment
Evo nečeg skoro idealnog za...
...majstore. :) ni zombiran ne bih uzeo auto od batice koji je lepio karbonske folije/stavljao štopaljke/obrvice/volan/papuče i ostali rokoko.
Link to comment

Ma ok, ne mora da uzme taj primerak, ali može da pojuri neku finu Opel Astru - jeftino, komforno, štedljivo, sasvim kvalitetno a opet solidno za zujanje po gradu, i uklapa se u cenu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...