Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

Pa znas kako, posto mi se porodica prosirila nisam hteo da rizikujem sa ovim automobilima koje sam gledao:tvrdim Fiat Stilom, spolja velikim a unutra jedvadaimamesta citroen Xsarom, neverovatno uzanim peugeot 206 sw, preskupim Ford Fusion-om, preskupim za orzavanjem Ford Focusom i mondeom, meni licno veoma ruznom Opel astra u bilo kom obliku, ruznim Renault Scenic, takodje ruznim Citroen picassoom, dosta skupim za odrzavanjem (a svideo mi se) C5, itd...Gledao sam minivanove, karavane i komotnije limuzine... da nisam uzeo carensa najverovatnije bih uzeo peugeot 207 SW, ali nije bilo u ponudi polovni bez skupih za odrzavanje FAP filtera i plivajucih zamajaca..takodje me odbila i problematicna elektronika (ugradjen je Sagem). U Karensu me je privukao sto je ovo poslednji model bez elektronike sto mi je sasvim cool.Kia Carens - mali servis 65 evra (ulje , filteri i ruke) - veliki (kada bude dosao na red) izmedju 250 i 270 evra...

Edited by BlackGeorge
Link to comment

Svidja mi se kiaGledam i ja kola, no nema se para, i jedino sto me zanima je da ima prostora zbog porodice.Bez obzira koliko prostora imas dobar je i kofer za kolica, krevetac (po potrebi i tastu :) ).A ovaj moj presao 240000. Kako stoje stvari sticu i do 300000.

Edited by fragand
Link to comment
Zaboravih da vam se pohvalim da sam pre mesec dana kupio auto :)Kia carens 2.0 crdi, 112 KS, minivan, klima, ABS, elektr.retrovizori i prozori. prva registracija : februar 2005. cena: 2.800 evra.Neostecen, neudaran, enterijer odlican, motor odlican... zadovoljan sam.
Meni ovo izgleda kao odlična kupovina.
Link to comment
Meni je sasvim OK, jedino bih volijo neki veselije boje za sebe.
+1Ovde 80% kola ima srebrnu/sivu/crnu boju i čim ne pripada tom spektrumu, znaš da je vlasnik stranac/imigrant. Zato sam ja morao da opalim jarko crvenu (a nije čak ni Ferari u pitanju) :fantom:
Link to comment

kaparisao c4 Grand Picassobio sa majstorom, dve dijagnostike motor ko sat (pu, pu...) , nov set kvačila (vido račun), proverio kilometražu, ima i servisnu... ALD, video carinske papire, broj šasije, prva reg: oktobar 2008i onda primetim: menjač u kurcu, ja da odustanem, oni da spuste, ja reko spusti - ali i popravi menjač, u servisu koji ti ja kažemi oni kažu done deal137k prešo, bordo metalik, veliko ko lađa, udoban ko francuski ležaj, 6 i po soma sveukupnou petak izlazi sa servisa, preuzimam, plaćam, registrujem, ako sve bude ok

Link to comment
a jel se zna ciji je ili bar na cijoj je osnovi napravljen taj kia dizel iz 2005+ 1 za odlicnu kupovinu, cene su stvarno otisle uqrac.
Hvala svima na cestitkama :)Bila je jos jedna Kia Carens 2005.g. u prodaji bele boje, koja je kostala 3.300 (moja 3100 pa sam spustio na 2800). I jedna i druga su stigle iz Italije, a cuo sam da se beli automobili u Italiji voze kao taxi, drugi razlog je sto vise volim crnu nego belu boju, a treci i mozda i najvazniji je sto mu je nesto curelo iz motora , sitno, ali majstor kaze da bi mu popravka kostala oko 70 - 100 evra, + je provalio da je prefarban na nekim mestima, mada meni laiku ta bela izgleda tip-top.Moj majstor sa kojim sam gledao mi je preporucio nekoliko automobila koje sam gledao, po pregledanom stanju imao sam zeleno svetlo od njega za par auta -izmedju njih sam izabrao Kiu Carens.Inace auto je imao samo jednog vlasnika (kakvo ludilo - u dokumentaciji imam njegovu adresu i fiksni i mobilni telefon), pozadi ima nalepnicu baby on board - a tako ga je i vozio, letva u volanu odlicna, kocnice odlicne, majstor je bio odusevljen ocuvanoscu za to godiste, kada ga je kupio novog imao je 5-godisnju garanciju, presao sa njim 156.000 km i prodao ga jednom auto placu u Milanu. Posle nekog vremena (izmedju godinu-dve) kupio ga vlasnik auto placa iz beograda, doterao ga na tockovima do beograda, tu stajao par meseci i evo ga u mom dvoristu. :)Sto se tice Gazinog pitanja, majstor mi je rekao da su CRDI motori (Common rail direct fuel injection) odlicni, njih koristi i Hyundai (Kia i Hyundai ista kuca), isti kao i HDI motori koji su prisutni kod Peugeot-a, Ford i Citroena i dosta bolji nego DCI koji su prisutni kod Renaulta.CRDI motori:http://en.wikipedia.org/wiki/CRDiEvo i sve karakteristike Kia Carens:http://www.cars-data...f.mbHm2EGJ.dpbsVeoma je prostran, moze da se pronadje idealna pozicija za lepu dugu voznju i pregledan je, dosta pregledniji od recimo Xsara Picasso (kojeg sam takodje probao). E da, video sam oko 15 automobila... bas sam bio detaljan dok sam trazio i zadovoljan sam ovim sto sam nasao. :) Edited by BlackGeorge
Link to comment

Komsija uvezao iz Svice (a najocuvanija i sa full opremom auta dolaze is Svice kako sam skontao) BMW 346 L, 200.000 presao, izasao ga 4000e prodaje ga za 4500e sa sve registracijom..zar je moguce da je pala cijena bmw.u ili je ovo neki izuzetak..doduse 1.8 benzin je

Link to comment

E46 generalno može povoljnije da se nađe, zato što je serija baš dugo prodavala. Ono, stariji dolaze sa kasetofonom ;) Ali zato mogu da se nađu za relativno male pare i da su manje prešli i da nisu voženi po tim brdima tamo. Ali generalno je bar dobar i pouzdan auto.1800 kubika je valjda onaj 316i sa 116KS?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...