Jump to content
IGNORED

Rukomet


Leonidas

Recommended Posts

ne igra vise, cini mi se ^_^ a nas najveci problem je srednji bek... da mi imamo™ balica, francuzi ne bi zlata videli desetlecima...posledica™ velikog broja nasih golovi, nisu nikakve akcije, vec suvi™ kvalitet top™ bekova kakvi su momir i vujin... al problem je sto oni svaki sut rade™ preko ruke sa 10 metara, a to je posledica nemanja™ srednjeg beka koji moze da im napravi livadu™... i s toga je dovoljno da nasi neprijatelji™ lupe flastere na ovu dvojicu a kako nije realno ocekivati da tokom cele tekme pucaju sa nekih 60% realizacije, i kako na krila ne igramo vec nekih 10 godina, a u poslednjih par godina to se prenelo i na pivota, sto su isto posledice nedostastka srednjaka™, tu se nasa prica o nekom rezultatu zavrsava™.i opet ce neki reci da je odbrana problem al to nije tacno, dok zabijamo™ i igraci imaju volje da je igraju, al kad ne mozes vola da ubodes u napadu, naravno da nikom nije do igranja™ odbrane -_-

Edited by jigsaw
Link to comment
Ne kapiram sto si pisao ovoliki post da mi dokazes kako je problem u odbrani iako ni jednom jedinom recju nisam pominjao ni odbranu ni napad. Ako je vec ta tema u pitanju reci cu da nas sporost ekipe vec godinama vise kosta upravo u odbrani. Sporo izlazimo na sut, sporo reagujemo na ukrstanja, sporo se krece zona i onda se isuvise oslanjamo na individualne odbrane, pa zato po pravilu pusimo duplo vise iskljucenja na utakmici protiv bilo kojeg ozbiljnog protivnika. A onda ispada da nas sudije mrze. O tome koliko golova dajemo iz kontre i polukontre a koliko ih primamo da i ne govorim. Vukovic je poceo sa "indijancem" protiv Alzira koji je ispadao bukvalno kod svakog bloka i onda se vratio na 6-0 jer nije imalo smisla posto nam je lik na koga je "indijanac" izlazio dao dva ili tri gola zaredom sredinom prvog poluvremena kad su Alzirci ukapirali da im je nasa odbrana 5-1, zapravo, igrac vise. Iz "tarabe" vrlo plitko i sporo izlazimo na sut a kombinovane i duboke odbrane, koliko sam video, odavno vise i ne igramo jer su nam busne k'o sir.Mi ne mozemo da igramo odbranu kao Francuzi jer nemamo igrace za to. Fizicki smo dovoljno jaki da drzimo zonu ali su nam igraci u centru zone isuvise teski i spori i zato primamo mnogo golova sa bekovskih pozicija iz najobicnijeg ukrstanja i bloka, sto je totalno neozbiljno. Kao sto rekoh, nisam gledao utakmicu protiv Danaca ali se vec protiv Alzira videlo da smo tu mnogo tanki, samo sto je Alzir imao uzasnu selekciju suta pa je Stanic skinuo nekih dvadesetak lopti.
Mi imamo velikih problema u odbrani kod izlazaka na igraca koji krece na sut,kretnje pri pomaganju na pivotu i nesko;lovanost igraca koji ne mogu da prepoznaju akciju.U napadu smo jedno dimenzionalni i oslanjamo se samo na bekove,krila ne postoje pivot dobije mozda 3-4 lopte koje su vise plod beznadja nego ideje i uigrane akcije nas srednjak je toliko bezidejan da je to smesno.
Link to comment

Opet tuga od naseg rukometa!!!Skoro sam pricao sa igracem koji se trenutno nalazi u ekipi a bas ga pitao sta je problem sa igracima ( posto sam pre toga primetio da bukvalno imamo igrace u najacim klubovima koji igraju super) kad dodju da igraju za reprezentaciju???Odgovor je bio ovakav :^^Igraci su nam u najboljim klubovima al veruj mi da vise niko ne zna sta se desava kad se dodje u reprezentaciju.Svi igraju u klubovima ubijaju a onda kad dodje reprezentacija mrka kapa.Jednostavno svi su pogubljeni bez samopouzdanja.Potrebne su velike promene,prvo u savezu,bukvalno treba krenuti od nule i graditi kucu izpocetka.^^

Link to comment

Argentinci su veoma dobro odigrali i protiv Slovaka(dobili) i protiv Poljaka(tesno izgubili). Zamislite ih kako igraju fudbal i basket - e, pa tako igraju i rukomet, samo sto nisu toliko kvalitetni. Ali igraju srcem i veoma lucidno, milina ih je gledati.

Edited by Evropejac
Link to comment
Vuković: Borićemo se, ali moramo da mislimo i na meč sa RumunijomSelektor reprezentacije Srbije Veselin Vuković prilično je pesimističan pred duel sa Hrvatskom i u mislima već razmišlja o odlučujućem meču za dalji plasman koji će "orlovi" igrati protiv Rumunije.Srbija i Hrvatska sastaće se u sredu od 18 časova u utakmici koja za obe strane uvek predstavlja više od igre. "To je posebna utakmica za sve. Mi ćemo pokušati da probamo da damo sve od sebe, međutim moramo i biti praktični. Ako vidimo da su jači od nas i ako dokažu u određenom delu, verovatno da ćemo pokušati i da sačuvamo nešto snage za Rumuniju. Bojim se da ne budemo igrali egal utamicu i izgubimo, a potrošimo se sasvim. Jer rumuni imaju slobodan dan, pa Australiju, ali mislim da smo kvalitetniji od njih", rekao je Vuković. Vuković kaže da nema spremno rešenje za Ivana Balića. "On je vrhunski igrač, sem organizacije igre može da iznese sam teret cele utakmice. Tako da čime da ih iznenadimo. Tu ne moze da bude iznenađenja. Mi nemamo mogućnosti da imamo spremne tri odbrane, da se ne lažemo. Tako je", rekao je Vuković. Selektor Srbije se nada da se Hrvatska neće braniti zonom 3-2-1. "Ta njihova plitka odbrana, daje rezultat. Igraju i 6-0, što je logično. Nama više odgovara 6-0, ali videćemo, neka oni razmišljaju o nama. Dovoljna nam je naša muka. Imamo svojih problema. Reći ću momcima da uđu u duel, kao da je i svaki drugi. Ne sme biti naboja, da ne bi napravili nešto, jer nas čeka još utakmica na svetskom prvenstvu. Ne treba nam neki nepotreban crveni karton", zaključio je Vuković.
:Hail::lol: Edited by Nesh
Link to comment
... Vladice Stojanovića kad je trebalo nije bilo...
Kako mi je krivo za Vladicu, svi pominjemo nedostatak srednjeg beka, a on je u najboljim danima igrao u all star utakmici Bundeslige sa najboljim igracima. Nazalost tada je Cvele bio selektor, a oni su u sukobu. Sead ga pozove za prijateljske utakmice pred EP prosle god, i on odigra fantasticno protiv Francuza u Cairu, i protiv Madjara u gostima, i onda jebena povreda, od koje se nikad nece do kraja oporaviti, evo sad zavrsio u Kataru :(
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...